Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül, miért nem...

Családon belül, miért nem értékelik a szakmai tudását az embernek, miért nem képesek szakemberként is tekinteni rá, tapasztaltál már ilyet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 18:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nő létemre autószerelő vagyok 12 éve, nagyfaterom szerint csak állok a műhelyében és biodiszlet vagyok
2022. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%

10

Az egész kérdés egy nagy általánosítás, amiből semmi nem derül ki.

2022. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
13%
Akkor nem értékelik, ha nincs vagy hiányos. A másik hogy egy szakmai tudás nem fed le mindent, lehetnek átfedések. De ha te így érzed vszínű hiányzik az a nagybetűs tudás vagy nem szükséges. Pl hiába vagy jó épitész mérnök, nem biztos hogy téma tud lenni családban. Persze ha jó vagy a munkádban és tudsz dicsekedni inkább előkerül a szakértelmed. Mondjuk nálunk orvoséknál minden vacsi úgy zajlott, hogy átbeszéltük az új híreket a tudomány fejlődésében, meg gyógyítgattuk egymást, kinek-mije fáj vagy melyik híresség jött be vizsgálatra. Szóval én nem feltétlen vagyok nagy szellemi ember, így kevésbé kapom meg a figyelmet. Nálunk úgy van hogy apu feldobja a labdát aztán megy körbe. Ha én szólalok meg sokszor inkább csak csönd lesz. :D sajna
2022. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindenért lecsesznek ezért igyekszem rövidre fogni a találkozásokat.

Ha van rajtam sapka az a baj, ha nincs rajtam az.

Amikor nem segítek kiakadnak, hogy miért nem.

Ha segítek nem hagyják rendesen megcsinálni, erőltetik a hülyeségüket és engem okolnak amikor pár hónap után újra elromlik.


Úgy vettem észre, hogy rokonok között teljesen mindegy milyen végzettséged van és hány éve dolgozol a szakmában mert a szemükben te számítasz a legnagyobb kontárnak csak azért mert fiatalabb vagy.

2022. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Hans Pötterman ***** válasza:
96%
autó/teherautó/traktor /targonca és egyéb gépek szerelésével foglalkozom gyerekkorom óta, de van egy sógornőm aki elküldött a p!csába, amikor azt mertem mondani,hogy világító olajnyomás lámpával,ne mászkáljon az autóval,majd ő elviszi lábon 20km-re a szerelőhöz. Az autó motorja persze megszorult🤷🏽‍♂️ én szóltam.
2022. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen "normális" dolog... Nálunk minden felnőtt testvéremnek, unokatestvéremnek és nekem is van szakmánk, mind évek óta dolgozunk benne, értünk a saját dolgunkhoz. Na a család idősebb tagjai mindig sokkal jobban tudják, hogy kell kocsit javítani, jobban értenek a tanításhoz, jobban tudnak kazánt szerelni, gipszkartonozni, stb. - sőt, általában, ha kell nekik valami a felsoroltak közül, a helyi "jóskapistát" hívják inkább, mert az biztosan jobban ért hozzá. Hogy mit lehetne ellen tenni, ami nem vezet ordítozós veszekedéshez, én még nem jöttem rá.
2022. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
96%
Informatikusoknál és orvosoknál pont az ellenkezője jellemző. Ha lebuksz, hogy informatikus vagy, rögtön a nyakadba ugranak hárman, hogy javítsd meg a nyomtatójukat.
2022. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
ne is mondd, én is próbálom az összes családtagomat gyógyítani, de képtelenség. nem mindig fogadják el, vagyis nagyrészt nem. de hát ez így működik, a gyerek sosem olyan komoly szakember a szülő szemében.
2022. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van. És mindig olyan családtag ugat be, aki közmunkán dolgozott évekig, aztán valahogy elmenetelt a volánhoz, és javítja, karbantartás a síneket, vagy a sarki cba-ba bolti eladó egy kis faluban, esetleg egy gyárban dolgozik 30 éve napi 12 órában plusz a túlóra.


Amikor a Vodafone-nál voltam ügyfélszolgálatos, akkor mindig engem oktattak ki, hogy miért nem lehet telefonálni, ha van 5 ügyintéző és telefonálnak 30-an, akkor nekik azért nincs az első 5-ben a telefonhívásuk, mert lusták vagyunk meg kényelmesek.

Amióta hivatalban dolgozok (pénzügyi osztály), kioktatnak a kommunális adóról.

2022. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
96%

Általában az aluliskolázottaknak, vagy gyári munkásoknak van ilyen hatalmas egója, ami egyszerűen abból fakad, hogy azt hiszik, minden diplomás (vagy akár jó szakmunkás) lenézi őket és ezzel szemben nekik kompenzálniuk kell.

Szerintük a papír csak egy darab fecni lehet.

Sőt, ez párosodni szokott a “nekem nincs diplomám, de idősebb vagyok nálad, több az élettapasztalatom, tehát nekem van igazam” féle férfiakkal is.

Sőt, mondok jobbat.

A nőknek a legs*arabb, mert minket még csak sok helyen meg sem hallgatnak, pusztán mert nők vagyunk.


Diplomás nő vagyok, mérnöki és egyéb, tudományos területeken mozogtam az elmúlt jó pár évben. Ennek ellenére bizonyos rokonok, vagy akár volt/jelenlegi munkatársak engem meg sem hallgatnak, sőt levegőnek néznek, ha valami “férfias, műszaki” dologról van szó. Mondok valamit és még máshova néznek. :D

A férfi rokonok meg csak simán lenéznek, hogy 29 évesen nem gyereket nevelek, hanem még a karrieremen ügyködöm, vagy ha nem tudok valamit megfőzni épp, mert az milyen dolog már nőként…

2022. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!