Vízügyi szakemberként mire számíthatok?
Szeretnék elvégezni egy iskolarendszerű képzést.
A vízügy nagyon érdekel... de milyen elhelyezkedési lehetőség van a 2 féle elérhető vízügyi képzéssel?
Saccra mekkora bérre számíthatok?
Fontos lenne tudni, hogy milyen képzést szeretnél elvégezni és mi az a két elérhető képzés név szerint.
A vízügyi igazgatóságnál, katasztrófavédelemnél bértábla szerinti bérezés van. Ettől felfelé eltérni egyébként el lehet, így a mérnök ismerőseim egész korrektül keresnek ehhez képest az igazgatóságoknál. (Bértábla szerinti bérért ma már nem találnak mérnököt értelemszerűen.) Ügyintézői szinten mindig van hely szerintem országszerte szinte bárhol, de őket nem fizetik meg a bértáblánál jobban. Szóval elhelyezkedni biztonsággal el lehet vele, csak nem leszel agyon fizetve.
A víziközmű irányban azt kell látni, hogy szintén inkább vezetői pozícióban fizetnek jobban, azonban ahhoz, hogy papíron te telep/üzemegység/régió, vagy akármilyen vezető legyél, diploma kell. Úgy viszont korrekt a fizetés, képes versenyezni a versenyszférával. :)
Összességében azt mondanám, hogy a középszintű képzések nem igazán érik meg. Egy vízügyi mérnöki, szakmérnöki képzés mondjuk építőmérnök alappal viszont jelenleg rengeteg lehetőséget hordoz mind hatósági, igazgatósági ágon, mind tervezés, kivitelezés és üzemeltetés vonalon. Kevés az utánpótlás, öregedik el az ágazat, így aki kicsit is lelkesebb, annak nem lesz gondja az elhelyezkedéssel.
Köszönöm szépen a válaszokat!
Vízügyi munkatárs és vízügyi technikus képzések indulnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!