Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül, miért nem...

Családon belül, miért nem értékelik a szakmai tudását az embernek, miért nem képesek szakemberként is tekinteni rá, tapasztaltál már ilyet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 18:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%
Eláztattad apósék házát vízvezeték-szerelőként? Vagy mi a történet?
2022. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteg családi beszélgetés során előjött az oktatás kérdése. Diplomás tanárként nem hogy sosem kérték ki a véleményem, de még ki is oktattak olyan dolgokról, amiről tapasztalatom csak nekem volt.
2022. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Konkrétabban? Mivel foglalkozol, mit mondanak róla?
2022. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kerdezo! Legkozelebb ekkora orasi altalanositas helyett tessek normalisan megfogalmazni a bajod.

Mert ez nem mindenkire igaz, sot, igazabol faszsag igy feltenni a kerdest, mert valaszolni se lehet ra.

2022. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

2: a buta ember nem tudja magáról, hogy buta. SŐT :). Az ellentettjét hiszi magáról.Nagybátyám napi szinten oktat ki olyan dolgokról, ami nem ,hogy a szakmám, hanem még tizen sok éves tapasztalatom is van. :D belül szakadok a röhögéstől, de valahol szánalmas is, mert nem értem, hogy miért kéri a segítségem, ha közben "jobbantudomnáladneugassál" mentalitása van.


Konkrétan fűnyíró szerelésben kérte a segítségem. Régebbi 5 lovas briggs motorja van, kívülről fújom az összes specifikációt, rengeteg alkatrészem van, fejből tudom sz összes méretet, a tűréshatárt, a hézagokat stb, vakon összerakok egyet és megállapítom ,hogy mi baja. Szétszedjük, rá se kell néznem és látom mi baja, de az nem úgy van (mondja ő). Aztán erőszakoskodom, ő megsértődik, a fűnyíró meg megjavul. De érdekes :D

2022. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Rettentő sok tanulatlan/buta ember van, aki azt gondolja, hogy ha nek ivalamiről véleménye van akkor az már teljesítmény és tudás.

Második: Ugyanez van veled is, illetve a családoddal. Hiába van tapasztalatod benne (csak neked), akkor is, szerencsétlen butuska embereknek mivel van véleményük ezért értenek is hozzá. Ők ezt így gondolják, aki meg kicsit is világosabban lát és tanult, és tapasztalt és nem szálldos az agya az meg reálisan gondolkodik.

2022. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
5, többünkhöz eljöhetnél egyet vitatkozni! Kávéfőzőkhöz sem értesz? :)
2022. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
7 :) Ha azért mennék, hogy megjavítsam a kávéfőzőt (sosem javítottam), de közben kioktatnál arról ami a szakmám úgy, hogy még nem is láttál szétszedve motort, akkor szomorú lennék és megint igazam lenne :D
2022. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
Talán azért, mert anyuci/apuci kicsi fia/lánya vagy nekik továbbra is. Hiába van 3 mérnöki diplomád, és villanyszerelői végzettséged, apud lehet továbbra is azt hiszi az 5 éves kisfia vagy, aki nem ért semmihez. Ezt tudom elképzelni.
2022. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
17%
4-es: hol az áltlánosítás? Én nem találom.
2022. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!