Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal, hogy családot alapított...

Azzal, hogy családot alapítottatok, miből maradtatok ki?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 18:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%

19-es csak arról nem beszélsz, mi mindenről maradtál volna le akkor, ha nem lenne gyereked.

Én örülök, hogy vannak, és ha egy napig nincsenek otthon, már nagyon hiányoznak. Amiről miattuk lemaradok, az közel sincs olyan értékes, mint amit miattuk megélhetek (amiről nélkülük maradnék le).

2022. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
70%
#19-es, ha ekkora áldozat számodra, akkor miért vállaltál gyereket?
2022. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
21, persze, mert nem az volt a kérdés. Én is örülök a gyerekeknek, imádom őket, de ilyet mondani, hogy semmiről nem maradtam le, az egészen egyszerűen nem igaz.
2022. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
17%
23, de miről maradtál le???
2022. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%

Például arról, hogy akkor és oda menjek, ahova szeretnék, mert a gyerekekkel kell foglalkozni.

Nyilván ennek megvan a másik oldala is, hiszen sok örömet okoznak a gyerekek. Kár, hogy ennyire egyoldalúan lett feltéve a kérdés, mert én csak arra válaszoltam, aztán jól le lettem hurrogva.

2022. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
13%

25-ös, de ez csak ideiglenes dolog. Tehát gyerek előtt pl. mentél, ahova akartál, meg ha nagyobbak lesznek, akkor is tudsz majd.


Szóval erről nem maradtál le, szerintem nem olyanra gondol a kérdező, ami átmenetileg esik kk

2022. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, hogy ideiglenes, de akkor sem tudok majd jövőre elmenni egy olyan koncertre vagy meccsre, ami idén volt. Utazásokat is olyanra kell szervezni, hogy a gyerekeknek is megfelelő legyen.

Értem, hogy ha nagyobbak és önálllóbban lesznek a gyerekek, akkor több szabadidő lesz, de az akkor is nagyságrendileg 15 év. Erre értettem, hogy a saját életemből áldozok fel időt, energiát, hogy a gyerekeknek jó legyen.

2022. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%

23-as, de ebben az értelemben eleve hülyeség a kérdés.

Ha egy este moziba megyek, akkor lemaradok arról, hogy aznap este otthon tévét nézzek.

Ha azt választom hivatásomnak, hogy sarkkutató expedíciókban veszek részt, akkor örökre lemaradok arról, hogy űrhajós legyek.

Az embernek egyetlen élete van, abba nem lehet a világ minden érdekes élményét belezsúfolni. Szelektálni kell köztük. Ha választod a családot, gyerekeket, akkor sok szép élményért cserébe más élményekről maradsz le (igaz, ezek nagy részét pótolhatod, amikor már nagyok). És vannak olyan élmények, amik az ember egész életét meghatározzák; ezek mellett még az is kétséges, hogy család és gyerek belefér-e, de olyan, hétköznapi családi élet, amikor apa-anya este együtt otthon van, fürdetik a gyerekeket és mesét olvasnak nekik, az biztos nem fér bele.


Mondjuk az én véleményem az, hogy ismét egy gyerekutáló, provokatív idióta tette fel a nyitókérdést, és most bosszankodik, hogy egy csomóan azt írták, hogy semmiről se maradtak le. :-))))

2022. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%
Semmiböl.
2022. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Én most kicsit besavanyodtam, bevallom. Nagyon sokat dolgozom és egyedül nevelem a két kicsit, 0 segítség. Tudom, benne volt a pakliban, az ember magának szül stb. De bármit megadnék egy szabad délutánért. 4 éve nem volt olyan programom, ami nem a gyerekekről szól. Se egy fodrász, se semmi. 4 éve boltban se voltam egyedül. Tudom, egyszer vége lesz, de most úgy érzem, hogy konkrétan az életről maradok le.
2022. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!