Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnyökkel, hátrányokka...

Milyen előnyökkel, hátrányokkal járt, hogy te voltál a legkisebb/legidősebb a családban? (Testvérek, unokatestvérek között)

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 11:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
legnagyobb kapja mindig a friss ruhákat, tankönyveket stb :)
2022. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Inkább hátránya volt, az öcsém könnyebben/korábban megkapott mindent, amikor eljött az ideje
2022. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Köztem és testvérem között 10+ év van. Anyuék sokat dolgoztak.

Reggel suli előtt én vittem óvódába, volt, hogy utána mentem is érte. A suliból is volt, hogy hiányoztam, és otthon kellett vele maradnom, vagy ha előbb véget ért valami miatt az ovi akkor se mentem suliba, sőt akkor volt, hogy be se vitték, mondván minek ha én otthon maradok úgyis. Este velem aludt, én altattam el. Szóval pozitív azért volt, mert így már van “tapasztalatom” a gyerekek terén!

2022. nov. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 5 év van a húgommal, én szerettem az ilyesmit, hogy iskolába viszem meg ilyenek, felnőttes dolognak tartottam. Ma is jól kijövünk.
2022. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Legkisebb vagyok, ergo unokatesóm mindig belevitt minden hülyeségbe.


Eleinte, mert kicsi vagyok és úgyis megyek utána, aztán meg mert ő fiú volt. Ha valami marhaság járt a fejében, kézen fogott és "vitt". :D

Vagy addig cukkolt, míg csak azértis megcsináltam (úgysem mered, etc).


Annyi azért mindig volt benne, hogy nem hagyta, hogy engem cs.sszenek le. :), de irdatlan sok bromságot megcsináltunk.

2022. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban volt jobb nagyobbnak lenni hogy én kaptam a nagyobb szobát, nem kellett beérnem a tesóm használt cuccaival.

A rossz az volt hogy engem sokkal több dologért megszídtak mert én vagyok a nagyobb, nekem kéne példát mutatom. A szüleim a testvéremnek jóval több dolgot megvettek. A nagyszülőknek az egyik fiatalabb unokatestvérem volt a kedvence. Az egyik nagybátyám engem kifejezetten nem szeretett.

2022. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Legkisebb vagyok.


Tapasztalatom szerint,

ha a legkisebb minimum 5 évvel fiatalabb a többieknél, akkor akarva-akaratlanul SOHA nem fogják egyenrangú félként kezelni. Semmilyen témában nem lesz releváns, amit mond.

Akármit mond, akármilyen komolyan, maximum röhögni fognak. 30 év múlva is te leszel a kis "cuki" kicsi, akit a széltől is óvni kell. Örökké gyerek, az életben nem jössz ki ebből a "szerepből".

Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni. Nálunk ez volt. Gyakorlatilag nem 2 szülő van, hanem 6, tesókkal együtt. Soha nem fogsz felnőni a szemükben.

2022. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen vagyunk lányok 1999,2001,2003,2013 én vagyok a legidősebb. Gyermekkorunkban mindig én voltam az első akit elszúrtak bármiért, a 2001-es húgom a tipikus középső gyerek. A kettő kicsi húgommal mindig ment a kivételezés ők bármilyen sportot űzhettek(kézilabda, lovaglás)nekem a “tömegsport” jutott, a középső nem csinált semmit soha. A kapcsolatom a 2003-ássák l a legjobb a 2013-as még elég kicsi, de elég jól elvagyunk a 2001-essel pedig nem beszélünk egymással.
2022. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!