Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a menyem?

Miért ilyen a menyem?

Figyelt kérdés
Amikor a fiammal beszélgetnék vagy töltenék vele egy kis időt, mindig oda jön a menyem is, mintha semmiképpen sem akarna kimaradni semmiből. Egy percet nem tudok a fiammal beszélgetni nyugodtan amikor nálunk vannak vagy mi náluk. Ne értsetek félre természetesen nem akarok külön vonulni állandóan de van olyan is, hogy a fiam pl kimegy a kertbe dobálni a kutyának a labdát, én kimegyek hozzá hogy egy kicsit beszélgessek vele, a fiam felesége már azonnal jön utánunk, kérdezget, hogy miről beszélgetünk meg ilyenek. A fiamnak célozgattam már hogy mi van a feleséged fél egyedül a házban maradni vagy mi? Friss házasok, de már régóta ismerik egymást nem értem miért lóg még mindig így a fiam nyakán, hogy egy percre se hagyja egyedül.
2022. nov. 16. 13:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk, mert minek ücsörögjön odabenn egyedül?


De ezt meg is mondhatod neki, nem "célozgatva", hanem nyíltan. Bocs, kettesben szeretnék lenni néhány percet a fiammal, mert ritkán látom.


A legundorítóbb megoldás, az, amit te csinálsz, a burkolt passzív-agresszió.

2022. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként "meny" szemszögéből. Amikor vendégségben vagyok, és anyós- após meg a fia kinn vannak még szép!, hogy én is megyek.


Tudod, elég nagy pfátlanság a vendéget magára hagyni, ücsörögjél csak benne nyugodtan.


Vendéglátóként meg nem azért ülök be velük a nappaliba, mert zavarni akarok (elvagyok a kis világomban), hanem mert ha pl valaki kér valamit, akkor nem a fél lakást kell átnéznie, hogy megtaláljon (van ugyanis, aki, hiába kérem, nem nyúl a hűtőbe, hanem mindig kiszolgáltatja magát).

2022. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
*benn
2022. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%

Oké, ahogy látom itt az egyik nagy eltérés a gondolkodásban és viselkedésben, hogy én (és a másik menye, illetve a veje sem) nem érzem magam vendégnek, amikor anyósomnál vagyok. Amikor ott vagyunk (akár kettesben, akár a másik két tesójával és gyerekeikkel) akkor nem a kanapén üldögélünk, hanem kávét főzünk, segítünk befejezni az ebédfőzést, megterítünk, elpakolunk, elmosogatunk, benyúlunk a hűtőbe vagy a konyhaszekrénybe bármikor stb. Ha sokan vagyunk 2 etapban eszünk, valakik társasoznak, valakik kint vannak a kertben, kutyázunk, játszunk a gyerekekkel, almát szedünk, füvet nyírunk, kertet rendezünk stb.


Ha kettesben megyünk sincs ez másképp, akkor sem várom el, hogy anyósom "vendégül" lásson. Nem feszengek bent egyedül ha kimegy a füvet nyíró férjem után dumcsizni, vagy ha a kint dohányzó anyósom után megy a férjem dumcsizni, hanem elfoglalom magam arra fél órára - bocs, hogy én ettől nem érzem magam kellemetlenül. :)


De ha a kérdezőnek nem ilyen gondolkodású a menye akkor tényleg jobb, ha megbeszéli a fiával, hogy néha menjen el hozzá egyedül, hogy tudjanak kettesben nyugodtan beszélgetni, bár valószínűleg meg fog sértődni ezen is a meny, ha ez az egész koncepció ennyire bántó/sértő/ijesztő valamiért számára. :)


Azt tudom még elképzelni, hogy Ő a SAJÁT anyjával esetleg a férjét beszéli ki, amikor kettesben vannak (na mondjuk erre is kíváncsi lennék, hogy ő vajon szokott-e kettesben beszélgetni a saját anyjával) és ebből kiindulva attól fél, hogy a férje ugyanazt teszi vele kapcsolatban, amikor a saját anyjával beszélget(ne) kettesben. :D

2022. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Cubina ***** válasza:
68%

Igaza van az utolsó hozzászólónak. Hiába most már a feleség lett a fontos, azért joga van az anyukának kettesben beszélgetni a fiával, akit alig lát. Nyilván nem órákig beszélgetni és kihagyni belőle mindenki mást. Mi köze hozzá, hogy miről beszélgettek? És ha pont valami kényes dolgot mondtál? Ami nem tartozik rá?


Őszintén mondd meg a menyednek, hogy nagyon ritkán látod a fiadat és szeretnél időnként ketttesben beszélgetni vele. Egy olyan anya-fia beszélgetés, minden szülőnek joga van ehhez. Ha ezt nem érti meg, sőt, magától nem tudja, akkor nem lehet egy észlény.


Azt írod, hogy akkor is ezt csinálja a meny, ha náluk vagy, tehát a saját otthonukban is szükségét érzi, hogy minden lében kanál legyen. Mert ott nem mondhatja azt, hogy egyedül hagyták és zavarban van. Nincs rá semmi oka, hogy folyton utánatok menjen.


Talán az is jó ötlet lenne, hogy a fiad mondja meg neki, hogy néha hagyjon magatokra, hogy egy kicsit beszélgethessen az anyukájával. A közös dolgokról, hiszen volt élete a férjnek a felesége előtt is.

Bár, ha ostoba a nő, akkor vérig fog sértődni.

Sokan sajnos azt hiszik, hogy a házasság abból áll, hogy napi 24 órában együtt vannak, még a wc-re is együtt mennek és nem lehet a másiknak (a férjnek) egy kis „Én" ideje.

2022. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Ostoba bizony
2022. dec. 13. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!