Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a menyem?

Miért ilyen a menyem?

Figyelt kérdés
Amikor a fiammal beszélgetnék vagy töltenék vele egy kis időt, mindig oda jön a menyem is, mintha semmiképpen sem akarna kimaradni semmiből. Egy percet nem tudok a fiammal beszélgetni nyugodtan amikor nálunk vannak vagy mi náluk. Ne értsetek félre természetesen nem akarok külön vonulni állandóan de van olyan is, hogy a fiam pl kimegy a kertbe dobálni a kutyának a labdát, én kimegyek hozzá hogy egy kicsit beszélgessek vele, a fiam felesége már azonnal jön utánunk, kérdezget, hogy miről beszélgetünk meg ilyenek. A fiamnak célozgattam már hogy mi van a feleséged fél egyedül a házban maradni vagy mi? Friss házasok, de már régóta ismerik egymást nem értem miért lóg még mindig így a fiam nyakán, hogy egy percre se hagyja egyedül.
2022. nov. 16. 13:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
2022. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

1-es volt az én kérdésem, és a 2-ban válaszolt...


Tovább is érdekes, de a lényeg itt volt.

2022. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
2022. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
11-es engem nem visznek bevásárolni megyek magam autóval
2022. nov. 16. 15:41
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem tud mit kezdeni magával egyedül nálatok. Ha ez téged ennyire zavar, akkor közöld a fiaddal, hogy azt szeretnéd, ha mondjuk havonta egyszer egyedül jönne el és veled beszélgetne végig. Alighanem nem fog neki tetszeni, mert ő már más életszakaszban van, nem a kicsi fiad többé. Lehet, hogy nemet mond. Akkor elviseled. Ha meg igent, akkor teljesült, amit akartál.
2022. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem leszek népszerű, de én az anyós oldalán állok. :D


Meny vagyok, anyósom kertes házban lakik, és szokott ilyen lenni, hogy anyósom a férjemmel kettesben marad (pl. anyósom kimegy cigizni, férjem meg utánamegy, hogy kicsit dumáljon vele vagy férjem füvet nyír és anyósom kimegy utána), én addig olvasok vagy telefont nyomkodok, esetleg elmosogatok (nem órákig cseverésznek ilyenkor azért). Én megértem, hogy vannak olyan témák, amikről nem biztos, hogy előttem szeretne beszélni anyósom, pedig jóban vagyok vele, és egyébként velem IS szokott ezekről beszélgetni (pl. férje halála, rákbetegsége, másik oldali gyerekekkel/unokákkal problémák vagy akár velem kapcsolatos kérdések).


Legtöbbször sógorokkal/sógornőkkel/családjaikkal vagyunk ott, tehát nem maradok teljesen egyedül, de engem akkor sem zavar ha csak mi ketten vagyunk ott és ők kettesben beszélgetnének kicsit. És még ezen kívül is szokott menni hozzá úgy, hogy én nem megyek. De én - annak ellenére, hogy szeretem a férjem - nem kívánok mindig a fenekében lenni és ez kölcsönös. És mivel jó a kapcsolatunk olyan kényszerképzeteim sincsenek, hogy anyósom vagy férjem engem szidna, azért vonulnának félre. :D


Én inkább örülök, hogy bensőséges viszonya van anyukájával (nem, nem hárpia anyós, nem telepszik ránk, intézi a saját életét, segít ahol lehet, de ettől még lehet igénye beszélgetni a gyerekeivel a hétköznapi dolgokon túl is). Cserébe férjem ugyanígy békén hagy magánéletet élni engem anyukámmal. De pl. tesóival is van így, van, hogy elmennek 3asban tesós találkára, és én is szoktam öcsémmel kettesben dumcsizni. Egyszerűen vannak olyan témák, amiket nem a vasárnapi húsleves vagy 3 unokahúggal társasozás közben akar megbeszélni az ember. :)

2022. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%
15-ös: azt írta, hogy ha ő van náluk, akkor is megy utánuk - a saját házában sem tud egyedül ellenni a menye? "Alighanem nem fog neki tetszeni, mert ő már más életszakaszban van, nem a kicsi fiad többé. Lehet, hogy nemet mond." Én nem értem, de tényleg. Messze nem vagyunk tökéletes család, vannak viták, súrlódások, félreértések, de miért ennyire borzalmas az, hogy egy szülő és a felnőtt gyereke mondjuk az elhunyt apáról beszélgetnek vagy a gyerek munkahelyi gondjairól vagy a gyerekvállalással kapcsolatos problémákról vagy betegségről vagy családi problémákról... Tudom és értem, hogy vannak olyan családok, ahol 2 normális szót nem tudnak beszélni egymással, de a kérdésből nekem nem az jön le, hogy itt ez lenne a helyzet, sokkal inkább, hogy a meny bizonytalan és fél, hogy róla beszélnek vagy csak pletykaéhes vagy nem tudom mi az oka ennek, hogy nem akarja kettesben hagyni a férjét az anyósával. (16-os vagyok).
2022. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

"a saját házában sem tud egyedül ellenni a menye?"

Azért eltudom képzelni ezt.

Ülnek a nappaliban, a csaj feláll bevonul egy könyvel a hálószobába.

Ez mekkora paraszt dolog?! Otthagyni a vendéget mikor házigazda vagy!


Miért nem lehet megbeszélni?

Mondja el a fiának hogy szeretne kettesben is beszélgetni vele, menjen egyedül legközelebb.

2022. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%
16-ossal értek egyet. Igenis lehet olyan téma, amit kettesben szeretnének meg/átbeszélni. Vagy csak egyszerűen kettesben lenni, mindenféle különösebb ok nélkül. Végülis a szülő/gyerek kapcsolat nem múlik el attól, hogy a már felnőtt gyereknek saját családja lett. Átalakul valamelyest, de egy jó szülő sose szűnik meg szeretni a gyerekét (na jó... extrém esetek lehetnek, amikor mégis).
2022. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Szegény anyos nem ezt érdemli.
2022. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!