Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetsz ha egy számodra...

Mit tehetsz ha egy számodra "idegen" családnál "valami nem stimmel"?

Figyelt kérdés

Lányom barátnője (10 évesek) furcsán viselkedik.

-néha beugranak suliból hazafelé menet hozzánk, megnézni a cicákat, de mindíg rohan mert anyukája mérges lesz ha késik. Amit meg is értek, én is idegeskednék ha késne, de ha azt mondom neki beszéld meg az anyukáddal, hogy 5 percre beugrassz hozzánk, azt mondja nem lehet, mert nem csavaroghat. És közben lehajtja a fejét...

-nem jöhet át délután

-a lányom nem mehet át hozzájuk

-nem járhat szakkörökre

-tavaly nem volt osztálykiránduláson (a lányom szerint szeretett volna, mégis azt mondta a tanár néninek nem akar)

-ha az utcán találkozunk vele és az anyukájával, elfordítja a fejét

Olyan aranyos, kedves kislány. Nekem semmi közöm hozzá, de valamilyen szinten aggódom érte.

Mit tegyek?


2010. szept. 29. 12:09
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Köszi a sok bíztatást, bár még egy kicsit bizonytalan vagyok, félek több kárt csinálok mint hasznot ha megbojgatom ezt a dolgot. Tegnap beszélgettem a lányommal. Néhány észrevétel tőle:

-azért barátkozik a kislánnyal, mert nincs más barátja, és mindíg szekálják (a szavaiból azt vettem ki azért mert visszahúzódó)

-sokszor nincs kész a leckéje mert ha nem tudja megcsinálni nem segítenek neki, mert az az ő házi feladata, neki kell megcsinálni (????)

-a reggelijét , tízóraiát maga csinálja (ahhoz elég nagy, bár szerintem az meg a szülők dolga)

-nem nézhet tv-t mert valamiért mindíg büntetésben van

-azért nem mehet hozzájuk a lányom mert a szülei nem szeretik a hangzavart (?!)

-azért nem mehet sehová mert általában büntetésben van, és egyébként más szülők sem szeretik a hangzavart

-azért nem járhat szakkörökre, mert nem elég jók a jegyei (egyébként 3-4-es tanuló a jelek szerint segítség nélkül)

-délutánonként meg hétvégén segítenie kell otthon (én is befogom a lányom a saját szobáját takarítani, meg néha másba is segít, de csak annyit ami egy 10 évestől elvárható)

-állítólag nyáron sokszor ő főzött

Próbáltam kipuhatolni hogy a szülei bántják-e, azt mondta nem tudja, de ha rossz jegyet kap akkor mindíg sír, és fél hazamenni...

Az tuti hogy nem így kellene nevelni egy 10 éves gyereket, legalább is szerintem. Nem bírnám elviselni ha a lányom félne tőlem... Azt nem tudom bántják-e, de lehet, viszont ez csak feltételezés.

2010. szept. 30. 08:42
 32/32 anonim ***** válasza:
Lett azóta valami változás?
2011. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!