Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetsz ha egy számodra...

Mit tehetsz ha egy számodra "idegen" családnál "valami nem stimmel"?

Figyelt kérdés

Lányom barátnője (10 évesek) furcsán viselkedik.

-néha beugranak suliból hazafelé menet hozzánk, megnézni a cicákat, de mindíg rohan mert anyukája mérges lesz ha késik. Amit meg is értek, én is idegeskednék ha késne, de ha azt mondom neki beszéld meg az anyukáddal, hogy 5 percre beugrassz hozzánk, azt mondja nem lehet, mert nem csavaroghat. És közben lehajtja a fejét...

-nem jöhet át délután

-a lányom nem mehet át hozzájuk

-nem járhat szakkörökre

-tavaly nem volt osztálykiránduláson (a lányom szerint szeretett volna, mégis azt mondta a tanár néninek nem akar)

-ha az utcán találkozunk vele és az anyukájával, elfordítja a fejét

Olyan aranyos, kedves kislány. Nekem semmi közöm hozzá, de valamilyen szinten aggódom érte.

Mit tegyek?


2010. szept. 29. 12:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Igenis segíts annak a kislánynak! Én úgy nőttem fel, hogy nemcsak fizikailag és lelkileg, de még szexuálisan is bántalmaztak, a saját apám!! Soha senki nem segített, pedig a szomszédoknak hallaniuk kellett, a tanáraim láthatták a kék-zöld foltokat, de neeeeem, nem avatkoztak bele, én pedig kis híján belehaltam... Kérlek, ha nem akarsz bűnrészessé válni, (mert én MINDENKIT okolok, nemcsak azt, aki bántott, azokat is, akik hagyták!) akkor jelezd valahol, hogy a kislánnyal baj van.

[link]

2010. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt! Majd valahogy megpróbálok az anyukával beszélni, bár olyan ridegnek tűnik, nem tudom sikerül-e a bizalmába férkőznöm, s ha esetleg igen, mit fogok tudni kezdeni a dologgal. Én nem ártani akarok nekik!!!
2010. szept. 29. 12:40
 13/32 anonim ***** válasza:
sztem meg pont nem az anyukával kéne kezdeni.biztos h azert hajtja félre a fejét a kislány mert nem szeretné h odamenj hozzájuk és szóba elegyedjetek.vagy iszik és szégyenli a kislány vagy tényleg sürün bántalmazva van.én inkabb a kislányból próbálnék vmit kiszedni hátha kiöntené neked a szívét.az anyukából nem sok jót nézzek ki ezek után lehet h rajtad vagy esetleg otthon a kislányon csattana az egész h eljárt a szája.szóval remélem érted...ha a a kislány sem beszél akkor tanár vagy vki más hivatalos személytől kérj segítséget....
2010. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni az anya bizalmába férkőzni.

Ahhoz már túl vastag a képéna bőr túl sokat nyelt..


A Kislány bizalmába férkőzz segíts neki, és bíztasd, hogy csak pár évig kell kibírnia ami otthon megy.

2010. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
nekem jó tapasztalatom van a védőnőkkel, bár már nem napi kapcsolata van a családdal (10 éves), de neki beszélhetnél a kétségeidről, hangsúlyozva, h nem akarsz semmit belelátni ami nincs ott, de anyaként aggódsz a kislányért! A védőnő mond valamit, vagy elmondja h mit lehetne tenni. őszintén nekem is kicsit furcsa lenne a dolog és a lányod kedveli azt a kislányt, jó lenne tudni ha valami nem stimmel!
2010. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom... Egy 10 éves kislánytól puhatolózni?? Kikérdezgetni? Egyébként eddig engem is az tartott vissza attól hogy az anyjával beszégessek, hogy úgy éreztem a kislány nem akarja. Talán azt sem tudja az anyja hogy néha pár percre beugrik suli után. Talán valami olyan ürügyet kéne találnom a beszélgetésre ami a kislánytól teljesen független?! De milyen közös témám lehet valakivel aki az utcán vissza sem köszön???
2010. szept. 29. 12:50
 17/32 anonim ***** válasza:

szerintem se az anyukánál próbálkozz,mert mi van ha utána szegény kicsi lányon csattan az ostor?!


próbálj meg kiszedni a kislányból valamit!ha nem megy akkor beszélj az osztályfőnökkel, védőnővel hogy mit tudnak a családról,mert neked aggodalmaid vannak!de mond nekik hogy nem tudsz biztosat csak furcsán viselkedik a lány.mond el nekik amit itt is leírtál nekünk.


és aztán a következő lépés a gyámhivatal .


segíts a kislánynak!!


24 éves anyuka

2010. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nem, nem a kislánytól kell puhatolózni, ne úgy csináld, kérdezz a sját lányodon keresztül.


Nyilván neki elmond dolgokat, hiszen jó barátnők..


Ne feltétlenül nyíltan kérdezz hanem ügyesen, amiből következtetni lehet!!

Figyeld a lányod reakcióit!!

És ha esetleg a kislány is ott van éppen akkor az övéit is bizonyos helyzeteknél amik nálatok természetesek, de náluk nem biztos!!

2010. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
12:41-es vagyok.sztem egy 10 éves kislánytól is lehet puhatolozni.elöször én ugy csinálnám h egy kis süti készítésre behívnám ha nem akar mondanám neki h ne féljen ha kész vagyunk hazakisérem és viszünk kostolot anyukádnak is biztos örülne stb stb.és sütizés közbe felpuhítanám és persze utána hazakisérném és akár ott már te is szemtanuja lehetsz sok mindennek....
2010. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
A lányom csörfös, nagyszájú gyerek, minden nap kérdezem tőle mi történt a suliba, és mesél, a szavaiból azt veszem ki, a kislány nem nagyon vesz részt a szünetekben a játékokban, a többiek szekálják, a lányom meg olyan anyáskodó vele. Majd esetleg finoman megkérdezem mesélt-e valamit a családjáról. Nem tudom 10 évesen beszégetnek .e ilyenekről.
2010. szept. 29. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!