Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetsz ha egy számodra...

Mit tehetsz ha egy számodra "idegen" családnál "valami nem stimmel"?

Figyelt kérdés

Lányom barátnője (10 évesek) furcsán viselkedik.

-néha beugranak suliból hazafelé menet hozzánk, megnézni a cicákat, de mindíg rohan mert anyukája mérges lesz ha késik. Amit meg is értek, én is idegeskednék ha késne, de ha azt mondom neki beszéld meg az anyukáddal, hogy 5 percre beugrassz hozzánk, azt mondja nem lehet, mert nem csavaroghat. És közben lehajtja a fejét...

-nem jöhet át délután

-a lányom nem mehet át hozzájuk

-nem járhat szakkörökre

-tavaly nem volt osztálykiránduláson (a lányom szerint szeretett volna, mégis azt mondta a tanár néninek nem akar)

-ha az utcán találkozunk vele és az anyukájával, elfordítja a fejét

Olyan aranyos, kedves kislány. Nekem semmi közöm hozzá, de valamilyen szinten aggódom érte.

Mit tegyek?


2010. szept. 29. 12:09
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Múltkor egy palacsintát sikerült a kezébe nyomnom, aztán hazafele menet ette meg, mert az istennek sem ült volna le, én meg nem erőltetem, hátha tényleg otthon gondja lesz belőle.
2010. szept. 29. 13:11
 22/32 anonim ***** válasza:
Ismét 12:41-es vagyok.Hiii szegény akkor nagyon terrorba tartják otthon szegényt.sztem ők még nem beszélnek ilyenekről.de azert kérdezd meg a lányodat hátha.vagy esteleg lehet h ahogy ő kérdezed és esetleg nem tudja rá a választ érdekelni fogja a dolog és ő fog rá kérdezni a másik kislánytól.próbáld meg ezt és várj pár napot.addig esetleg beszélhetsz a védőnővel.ő biztos járt ki anno hozzájuk hátha benne is felmerül vmi emlék h ez meg az nem stimmelt de akkor ő erre nem is gondolt....
2010. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
bocsi a sok ismétlésért csak siettem ébredezik a csöppem:)
2010. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
m
2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj valami kis gyerekzsúrt szervezni, nem kell hozzá komolyabb indok, és oda menni az anyjához, hogy szeretnéd áthívni a kislányt is. Meg még 2-3 másik osztálytársat, egy két órára játszani. Sztem rögtön kiderül sok minden a reakciókból.
2010. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Ez jó! Erre én is gondoltam, mivel néhány hét múlva les a lányom szülinapi bulija. Tavaly nem engedték el (csak a postaládába tettünk meghívót), most majd személyesen megyünk, időben, hogy ne legyen kifogás más program. Már abból is sokmindent le lehet szűrni mit és hogyan mondd.
2010. szept. 29. 14:03
 27/32 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tetszik az ötlet:-) Ha kedved van, majd írd meg mi történt.
2010. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék megszállottnak tűnni, csak hogy mindenki jobban láthassa, a gyermekbántalmazás sokkal komolyabb, mint ahogyan jelenleg az átlag gondolja:

[link]

2010. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

tényleg tájékoztass már minket ha vannak új fejlemények a dologban!mindegy milyen kis apróság legyen is az de érdekel a kicsi lány sorsa még így ismeretlenül is.gondolom azért mert én is anya vagyok és van egy 20 hós kicsi lányom.


mindig írd már meg légyszi az új fejleményeket.

remélem lesz előrehaladás az ügyben!sok sikert neked!

ésbüszke lehetsz magadra mert nem minden ember tenné meg azt amit te!legtöbben inkább nem foglalkoznának vele,csak nekik ne legyen bajuk belőle!nem tudom én képes lennék e egyáltalán rá. :(



24N

2010. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ha tényleg bántalmazzák, megér egy kis kockázatot, hogy tégy egy próbát az anyjával.
2010. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!