Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetsz ha egy számodra...

Mit tehetsz ha egy számodra "idegen" családnál "valami nem stimmel"?

Figyelt kérdés

Lányom barátnője (10 évesek) furcsán viselkedik.

-néha beugranak suliból hazafelé menet hozzánk, megnézni a cicákat, de mindíg rohan mert anyukája mérges lesz ha késik. Amit meg is értek, én is idegeskednék ha késne, de ha azt mondom neki beszéld meg az anyukáddal, hogy 5 percre beugrassz hozzánk, azt mondja nem lehet, mert nem csavaroghat. És közben lehajtja a fejét...

-nem jöhet át délután

-a lányom nem mehet át hozzájuk

-nem járhat szakkörökre

-tavaly nem volt osztálykiránduláson (a lányom szerint szeretett volna, mégis azt mondta a tanár néninek nem akar)

-ha az utcán találkozunk vele és az anyukájával, elfordítja a fejét

Olyan aranyos, kedves kislány. Nekem semmi közöm hozzá, de valamilyen szinten aggódom érte.

Mit tegyek?


2010. szept. 29. 12:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az anyukájával, hogy szívesen látod a kislányt, engedje át, jó helyen van nálatok, hazakíséritek stb. Lehet, hogy ez megoldja a problémát. Ha válasz is aggodalomra ad okot, beszélj a kislány osztályfőnökével.
2010. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem próbálj közelebb kerülni az anyukával vagy beszél az osztályfőnökkel, hogy mi a véleménye a családról, mit tud róluk.
2010. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Gyámhivatal,gyermek védelmisek...névtelen bejelentés telefonon!És ők majd kivizsgálják mi a szitu!
2010. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz néha beszélgetni vele mikor beugrik tedd meg. Egyelőre mást nem igen tehetsz mint,hogy szépen óvatosan puhatolózol.. mi lehet a gond.

Ha pedig vna róla elképzlésed később próbálj meg kapcsolatot teremteni az anyukjával pl szülöin ha találkoztok beszélgessetek.

2010. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Itt semmit nem tudsz tenni nincs bizonyíték a gyerek elleni bűncselekményre, a szűlői korlátoltság még nem az.
2010. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam rá hogy beszélek az anyukájával, de mivel a kislány elfordítja a fejét, mintha nem is ismerne... Nem is tudom.. Úgy érzem esetleg ártanék neki? Én a védőnőre gondoltam, hogy nála kellene puhatolóznom. Feleslegesen nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni, de mostanában olyan dolgokat hall az ember...
2010. szept. 29. 12:22
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
ne szólj bele, semmi közöd hozzá, ne keverd a sz.rt!!!
2010. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Na igen! Számítottam ilyen hozzászólásra is! Aztán meg ha valami tragédia történne már késő bánat. Azok sem keverték a sz@rt akik tudták hogy azt a kisfiút veri az apja, aztán belehalt úgy megverte az apja....
2010. szept. 29. 12:29
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb kezdés, ha először a kislány anyukájával próbálsz elbeszélgetni.
2010. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%

Ebből leszűrheted, hogy egy kirakat amit a családból látsz a szülők meg valószínüleg képmutató görények, és a bhazinagy idilli kép belül rohad és csak a terror van...


Csak sajnálni tudom az ilyen helyzeteket, mellesleg eléggé gyakori ám..


Valószínüsítem, hogy az apa az agresszor aki mindenen kötekszik az anyával vagy mindenért bszogatja, az én faterom ilyen volt!


anyámnak mindent titokban kellett vennie nekem a legutolsó cukorkáig is mert ha apám meglátta első szava az volt hogy "mennyi vót?", meg én se mehettem sehova, mert az is pénz meg nehogy valaki "kikérdezzen".

2010. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!