Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindenki...

Mit tegyek, ha mindenki jobban szereti a fiamat, mint a lányomat?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van. A lányom nagyon rossz volt mindig is, nehéz vele az élet minden szempontból. Sokszor kelt, sokat sírt, nagyon anyás, hisztis, folyton elégedetlen. Azzal nyugtatom magam, hogy ez majd később változhat, de nem hiszem. A fiam ezzel szemben nagyon nyugodt, kedveskedik, előfordul nála is hiszti, vergődés , de közel sem annyira gyakran,mint a lányomnál.


Sikerült magamban helyre tenni az érzést, hogy nem szerethetem jobban a fiamat, a lányomban is meg kell találnom a jót, és próbálok mind a két gyerekemhez ugyanúgy állni.


Azonban a családtagok és rokonok nyíltan kimutatják azt, hogy a fiamat jobban lehet szeretni. Ami igaz is, mert nem durváskodik, mint a lányom, nem hisztizik üvöltve mindenen.


2022. nov. 11. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Ez van, el kell fogadni.
2022. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóban van pszichológus, jót fog tenni mind a kettőtöknek
2022. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

Védd meg a lányodat! Ne engedd, hogy ezek a rokonok előtte, vele szembe is kimutass, hogy kevesebb.

Én is picsogi kislány voltam, mindneki a menő, jó dumájú, megnyerő bátyámat istenítette, rajtam meg csak nevettek, meg selejtnek tartottak. Nagyon sokat rontott ez az énképemen. Olyan önbizalomhiányom lett, mire suliba mentem, hogy ott is kinéztek a társaim. Családtól és osztályközössegtől egyszerre jött a bántás. Nem hazudok azzal, hogy problémás, szorongó kamasz lettem, a bátyám is kapott a helyzeten, ő is elnyomott. Nagyon nehezen indult az életem és én ezt annak tudom be, hogy gyerekként mindig csak kritikát kaptam a rokonokról, mindig méricskéltek a testvéremhez és sosem voltam nekik elég jó.

Nem is tartom senkivel a kapcsolatot, csak édesanyámmal azóta. 1000+km -re is lakok.

2022. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező leírásából nem egy elnyomott kislány képe rajzolódik ki.
2022. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!