Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindenki...

Mit tegyek, ha mindenki jobban szereti a fiamat, mint a lányomat?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van. A lányom nagyon rossz volt mindig is, nehéz vele az élet minden szempontból. Sokszor kelt, sokat sírt, nagyon anyás, hisztis, folyton elégedetlen. Azzal nyugtatom magam, hogy ez majd később változhat, de nem hiszem. A fiam ezzel szemben nagyon nyugodt, kedveskedik, előfordul nála is hiszti, vergődés , de közel sem annyira gyakran,mint a lányomnál.


Sikerült magamban helyre tenni az érzést, hogy nem szerethetem jobban a fiamat, a lányomban is meg kell találnom a jót, és próbálok mind a két gyerekemhez ugyanúgy állni.


Azonban a családtagok és rokonok nyíltan kimutatják azt, hogy a fiamat jobban lehet szeretni. Ami igaz is, mert nem durváskodik, mint a lányom, nem hisztizik üvöltve mindenen.


2022. nov. 11. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Beszélj a lányoddal.
2022. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Hány évesek?
2022. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. A rokonokat nem kényszerítheted, hogy szeressék vagy elfogadják. Előbb utóbb rá fog döbbenni, vagy rá kell ébreszteni, hogy ha így folytatja, mindenki kerülni fogja. Persze sok függ az életkortól.
2022. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hány évesek? Gondolom, még kicsik.
2022. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
6 és 5 évesek.
2022. nov. 11. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon dicséretes, hogy legalább te igazságos vagy velük, az emberek többsége képtelen erre.

Azonban a szülő dolga, hogy egyformán szeresse a gyerekeit, másokat erre nem lehet kényszeríteni.

Sajnos azzal együtt kell élni, hogy az embert mások nem szeretik. Én már gyerekkoromban megkaptam a nagymamámtól, hogy szörnyű a modorom és senki sem szeret. Egy darabig próbáltam változtatni, volt, hogy rákényszerítettem magam, hogy egész nap mosolyogjak, de csak begörcsölt az arcom és semmi sem változott. Ez van, nem lehet mindenki közkedvelt. Már rég megszoktam, hogy gyűlölnek az emberek, így annál jobban értékelem, ha néha valaki kedves hozzám, rám mosolyog, ilyesmi.

2022. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem tudsz tenni. A szülők (meg nagyszülők) dolga egyformán szeretni és támogatni a gyerekeiket; idegenek/távolabbi rokonok meg azt fogják jobban szeretni, aki kedvesebb, aranyosabb, jobb, szerethetőbb. Ez az élet minden területén így van.

Senki idegennek nem kötelessége "hivatalból" szeretni a gyerekeidet. Csak nektek, a közvetlen családjuknak. Ti nem tehettek különbséget. Más igen.

2022. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem tudsz tenni.

Nálunk is jobban viselkedik az egyik gyerek, mint a másik, mondjuk nálunk pont a kis rosszaságot szeretik jobban.

De ha belegondolsz, hogy van egy rokon család, ahol az egyik gyerek folyton hisztizik, hangoskodik, nem tetszik neki semmi, te sem értékelnéd. Nem lehet elvárni, hogy csak azért szeressék, mert rokon. Valaki másnak vagy szeretni való, vagy nem. A létezésétől nem lesz az, csak neked meg az apjának.

2022. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem tudsz tenni.

Ha nem egy gyerek testvérpárról, hanem mondjuk munkatársakról vagy szomszédokról lenne szó egyből elfogadott lenne a dolog, pedig ugyanolyan emberek. Nyilván mindenki jobban szeretné ott is a fiút

2022. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Ne engedj teret a hisztinek.
2022. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!