Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan szólt meg a nagynéném...

Jogosan szólt meg a nagynéném amiért nem mentem ki a temetőbe?

Figyelt kérdés
Sosem járok, most sem tettem. Nem azért, mert nem szerettem volna az elhunytjaimat, hanem mert számomra abban mutatkozik meg a gyászolás és a tisztelet, hogy minden nap gondolok rájuk. Tőlem valahogy messze áll a temetőbe járósdi, mécsesgyújtás, egyebek. Ez olyan nagy bűn?
2022. nov. 1. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%
Bűnnek nem bűn, de hagyomány. Én mindig sajnálkozom, ha látok egy sírt, amin nem vagy alig ég mécses. Azt sugallja, hogy nincsenek már élő rokonai vagy ismerősei, akik szerették és emlékeznek rá.
2022. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem kötelező kimenned, de szerintem évi 1 alkalom nem olyan megterhelő, hogy ne tudd teljesíteni.
2022. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez attól függ, hogy a családod hagyománya milyen, amit tisztelnek és követnek.

Ha ez a megemlekezesuknek fontos része, akkor erezhetik úgy, hogy te nem tartod ezt tiszteletben.

De attól még ahogy te gondolod az is rendben van.

2022. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Metionin ***** válasza:
88%
Semmi köze hozzá, mindenki úgy emlékezik meg a halottairól, ahogy szeretne. Nagynénéd foglalkozzon a saját dolgával.
2022. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Senkinek nincs köze hozzá; úgy tegyél, ahogy neked jó.

Utálom, hogy manapság mindenhez kapcsolódik valami elvárás, és mindenki azt figyeli, ki nem felel meg ennek, és kit lehet emiatt megszólni... Foglalkozzon már mindenki magával, és ne a másikkal!

2022. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2- én pont azt tartom gáznak, aki csak “illemből” megy ki.

Nem megterhelő kimennem, egyszerűen nem érzem kellemesnek a szituációt. Mellesleg, lehet, hogy volt azokon a sírokon is méces, koszorú, csak előtte napokban vitték ki, addigra meg lelopták...ugye Magyarország.

2022. nov. 1. 14:54
 7/28 anonim ***** válasza:
64%
Hát látod, sok értelme nincs kijárni, csak hogy a sajnálkozó idegenek megnyugodjanak.
2022. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

A nagynéni valami gyerektelen, vénlány, savanyúcukor, hogy nincs más dolga, mint téged cseszegetni?

Természetesen nincs igaza!

2022. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Gyerektelen savanyú cukor, 10 évvel idősebb férjjel, aki tesz rá magasról. Ebbe beletrafáltál.
2022. nov. 1. 14:58
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
A gyerektelennek mi köze van ehhez? Én is az vagyok, és utálom a megjátszós embereket.
2022. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!