Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném felajánlotta,...

A nagynéném felajánlotta, hogy lakjak a lakásában, most emiatt áll a balhé? Költözzek, vagy erőltessem ezt tovább?

Figyelt kérdés

4 éve elkezdtem egy vidéki egyetemen egy elég húzós szakot. Már akkor sem nagyon akartam ezt tanulni, de mivel jobb ötletem nem volt, a szüleim pedig folyton ezt nyomták otthon, elkezdtem.

Már látom, hogy hiba volt, de sokáig féltem ezt beismerni még saját magamnak is. Hiszen eddig 18 évig sikeres voltam mindenben, legyen az sport, versmondás, tanulmányi versenyek, nyelvtanul, bármi. Több, mint valószínű, hogy nem az agyammal volt most sem gond, hanem a motiválatlanságommal, hogy nem érdekelt, amit tanulok. 4 éve járok ide, már két év csúszásban vagyok... Hiába nem a szülővárosom, azért itt is érződik, hogy "vidék", így hiába mennék dolgozni, ha nincs nagyon sok olyan munkalehetőség, ami jó lenne nekem. Ez is visszatartott, hogy oké, abbahagyom az egyetemet, de utána mihez kezdek?


Viszont most lenne egy állás, viszont nem itt, hanem Budapesten. Érdekel is, jól is fizet. Ráadásul ami eddig visszatartott, az a lakhatás. A szüleim is mindig ezzel zsaroltak, hogy itt még kifizetik nekem a 100 ezret albérletre, de Budapesten ugyanez a szint 150-200 ezer lenne és azt felejtsem el, annyiért nem fognak nekem fenntartani egy lakást. Csak időközben (nyáron) a nagynéném kiköltözött külföldre a párjához, a lakása pedig itt maradt üresen. Vagyis nem üresen, mert a két macskája és a kutyája ott lakik, hozzájuk megy egy barátnője minden nap, de mondta a nagynéném, hogy már kezd neki terhes lenni ez az egész, hiába fizet érte a csajnak... Meg hogy az állatoknak sem jó ez, hogy ott vannak egyedül egész nap és 1-2 óra társaságuk van csak. Mondta, hogy odaadja nekem a lakást, hogy használjam, tartsam rendben. Cserébe annyit kér, hogy a rezsit fizessem és foglalkozzak az állatokkal rendesen (nagyon szereti őket). Felőle már jövő héttől költözhetnék. Munkám is lenne. Jelenleg az egyetemen a csúszás miatt összvissz 4 tárgyam van, ebből 3 fakt.


Úgy terveztem, hogy ezt a félévet még megcsinálom, utána viszont passziváltatnék és elkezdenék főállásban dolgozni, Budapesten. A szüleim viszont ellenzik ezt, és este már összevesztek a nagynénémmel is, hogy ő ellenük hangolt engem teljesen és hogy amiért ő képtelen huzamosabb ideig egy helyen maradni, engem ne bíztasson arra, hogy szeljem át az országot és menjek, mert fiatal vagyok. (Így is messze élek a szüleimtől, ha Budapesten élnék, az 45 percet jelentene pluszban kocsival, nem órákat, ráadásul autópályán, míg itt szenvedünk a sima főúton, ami tele van kamionokkal, mezőgazdasági gépekkel.)

Ezek az érveik, hogy miért ne menjek:

-itt van a lakás (ami egy albérlet, és anno pont ezért nem kaptam ebben a városban saját lakást, mert hogy nem tudni, hogy hová sodor majd az élet és ne kössön ide egy ingatlan)

-Budapest hatalmas város és elvesznék a tömegben (most meg a hetem 90%-át egyedül töltöm egy másfél szobás lakásban... ráadásul minden barátnőm, barátom Budapesten él már, nem lennék magányos annyira, mint itt)

-ha passziváltatok, sosem fogom befejezni ezt a szakot (ebben látok igazságot, de nem a passziváltatás miatt, hanem mert nem érdekel, rengeteg kudarc ért itt és nem tudom elképzelni azt, hogy én egy életen át ezzel foglalkozzak)


Fura, de úgy érzem, mintha minden idegszálam azt kiabálná, hogy menjek, változtassak, csináljam. Lényegében mióta leérettségiztem, ugyanott tartok az életben... Anyám szerint ez a vírus miatt van, mert hogy most minden lelassult, de nem. Én már előtte is fontolgattam, hogy esetleg egy nyarat külföldön töltenék, vagy ERASMUS-szal kimegyek valahová, átjelentkezek egy pesti egyetemre.

Félek, hogy esetleg nem úgy alakulnak a számításaim, ahogy tervezem és utána hallgathatom éveken át a szüleimtől, hogy ők bezzeg megmondták... De közben rettegek, hogy 2-3 év múlva még ugyanitt tartok, ugyanebben az albérletben, ugyanezen a szakon.


2020. okt. 30. 23:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem költözz, vállald el a munkát, iratkozz át egy pesti egyetemre. Ez látszik a legjobb ötletnek jelen pillanatban szerintem.
2020. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%

Anyadek nyilvanvaloan manipulalnak. Nem akarjak hogy leszakadj roluk, ezert inkabb sakkban tartanak, zsarolnak. En amint lehet ezt a szerzodest felmondanam, vagy csinaljanak vele amit akarnak, es mennek fel pestre azonnal. Semmi beleszolasuk nincs. Banni fogod kesobb hogy a semmire baxtal el 4-5 evet az eletedbol.

Off: most komolyan 2 kutyanak meg egy macskanak napi egy ora a farasztasa pisiltetese stb? El se tudom kepzelni mit szenvednek azok az allatok, meg hogy mi lehet a lakasban. Ezek szerint megsem szereti oket. Szolnia kellett volna néhany allatmenhelynek ha mar nem tudta elvinni oket magaval. Vagy ismerosoknek/rokonoknak oda adni oket.

2020. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
92%
Ha ugy erzed ez egy jó lehetőség próbáld meg. A suli meg ha ennyire nem erdekel eddig is pénzkidobás volt a szuleidnek, kár tovább folytatni. Be kene látni hogy ez nem a világ vége, es kár volt rád erőltetni az egészet .jobban megerte volna ha el se kezded vagy fel ev utan abbahagyod. Hát mindegy most már ha ugy gondolod ebbe nem akarsz beleragadni menj.
2020. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

A szüleimmel a legnagyobb gond (szerintem), hogy nagyon földhöz ragadtak. Nekik a rendes munka, hivatás az orvos, ügyvéd, mérnök, tanár, stb. Szerintük olyan nincs, hogy valaki fotós, mert az egy hobbi. Ahogy nem lehet megélni abból sem, ha valaki nyelveket beszél (legjobb barátnőm japán szakot végzett, bőven 500 ezer felett keres pl.).


A lakás rendben van teljesen, meg a kutya is "szobakutya", a cicák meg ott éltek egész életükben. Mindent megad nekik, de elvinni nem tudta volna őket, meg félt is, hogy ott kint hogy viselnék az életet, hogy utazott volna velük a gépen (nem adta volna fel egyiket sem poggyászként).

Tényleg aranyéletük van ott, 120 ezret költ el csak a kajájukra. De nem akart kockáztatni, hogy kint esetleg valami történik, vagy az út során. Én ezt is megértem, és még így is ezerszer jobb nekik, mint egy menhelyen.

2020. okt. 30. 23:58
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha odamesz meglesz a társaságuk is. Figyi te érzed, de itt az ideje hogy ne a szüleid árnyéka legyél hanem csinald amit jónak látsz ( amugy a hiba is az elet része, sőt 😉) . Ők ilyenek, sem meggyőzni sem megváltoztatni nem tudod őket, nem is dolgod, sem pedig elfogadni nem fogjak egy ideig a döntésed. De ez ne tántorítson el. Egyszer végre dönts magadról az hogy mit az a te dolgod.
2020. okt. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
27%

Koltozz.


De valami diplomat vagy szakmat csinalj.


Szakmat munka mellett is lehet.


Mert 21 evesen meg nem gaz 2-300000-et keresni, de 30 evesen mar rohadtul nem elsz meg belole.

2020. okt. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
98%

Költözz és valósítsd meg azt, amit kinéztél. Ne maradj olyan szakon, ami mások szerint neked való, ha te magad nem akarsz éveket (gyakorlatilag a fél életed) abban a szakmában tölteni. Ez lehet fájdalmas csalódás a szüleidnek, de el kell fogadniuk idővel, hogy változol te is, a 18 éves irányításra szoruló gyerekből már fiatal felnőtt lettél saját döntésekkel. Ez az első nehéz lépés a leválásban. Amúgy meg hibázhatsz is, de mindig akad megoldás és túl fogsz élni az ő védőhálójuk nélkül is.

A lakás önmagában jó lehetőség, a nagynénéd segítségével sokat tudsz spórolni. Ha mindketten nyertek rajta, annál jobb.

A tanulmányaidra az is egy verzió lehet, hogy passziváltatsz, közben átjelentkezel hasonló szakra, amivel szívesebben dolgoznál és elfogadtatod a már elvégzett tárgyaidat. Ez lehet Bp is levelezőn. Akkor munka, váltás és költözés is megtörténne egy lépésben.

2020. okt. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is költözz. Menj olyan szakra az egyetemen, amely érdekel, amivel szeretnél foglalkozni, szívvel-lélekkel csinálni.

Szerintem pályaválasztási tanácsadó segítségét is lehet kérni, vagy például adott szakiránnyal kapcsolatban tematikákat, tananyagot stb keresel neten és megnézed érdekelne -e vagy nem igazán.

2020. okt. 31. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
ha lesz munkåd ,nagynėnėd meg oda adja lakásåt neked akkor mi tart vissza ? .
2020. okt. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is költözz, egyrészt nem kell elviselni anyádékat+ megspórolod nekik azt a százast.

Csináld úgy, hogy felmondod az albit gondolom van 30 napod de ne legyél ott ha nem akarsz.

Rezsi nem lesz sok és legalább jó kis társaságod lesz.

2020. okt. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!