Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném felajánlotta,...

A nagynéném felajánlotta, hogy lakjak a lakásában, most emiatt áll a balhé? Költözzek, vagy erőltessem ezt tovább?

Figyelt kérdés

4 éve elkezdtem egy vidéki egyetemen egy elég húzós szakot. Már akkor sem nagyon akartam ezt tanulni, de mivel jobb ötletem nem volt, a szüleim pedig folyton ezt nyomták otthon, elkezdtem.

Már látom, hogy hiba volt, de sokáig féltem ezt beismerni még saját magamnak is. Hiszen eddig 18 évig sikeres voltam mindenben, legyen az sport, versmondás, tanulmányi versenyek, nyelvtanul, bármi. Több, mint valószínű, hogy nem az agyammal volt most sem gond, hanem a motiválatlanságommal, hogy nem érdekelt, amit tanulok. 4 éve járok ide, már két év csúszásban vagyok... Hiába nem a szülővárosom, azért itt is érződik, hogy "vidék", így hiába mennék dolgozni, ha nincs nagyon sok olyan munkalehetőség, ami jó lenne nekem. Ez is visszatartott, hogy oké, abbahagyom az egyetemet, de utána mihez kezdek?


Viszont most lenne egy állás, viszont nem itt, hanem Budapesten. Érdekel is, jól is fizet. Ráadásul ami eddig visszatartott, az a lakhatás. A szüleim is mindig ezzel zsaroltak, hogy itt még kifizetik nekem a 100 ezret albérletre, de Budapesten ugyanez a szint 150-200 ezer lenne és azt felejtsem el, annyiért nem fognak nekem fenntartani egy lakást. Csak időközben (nyáron) a nagynéném kiköltözött külföldre a párjához, a lakása pedig itt maradt üresen. Vagyis nem üresen, mert a két macskája és a kutyája ott lakik, hozzájuk megy egy barátnője minden nap, de mondta a nagynéném, hogy már kezd neki terhes lenni ez az egész, hiába fizet érte a csajnak... Meg hogy az állatoknak sem jó ez, hogy ott vannak egyedül egész nap és 1-2 óra társaságuk van csak. Mondta, hogy odaadja nekem a lakást, hogy használjam, tartsam rendben. Cserébe annyit kér, hogy a rezsit fizessem és foglalkozzak az állatokkal rendesen (nagyon szereti őket). Felőle már jövő héttől költözhetnék. Munkám is lenne. Jelenleg az egyetemen a csúszás miatt összvissz 4 tárgyam van, ebből 3 fakt.


Úgy terveztem, hogy ezt a félévet még megcsinálom, utána viszont passziváltatnék és elkezdenék főállásban dolgozni, Budapesten. A szüleim viszont ellenzik ezt, és este már összevesztek a nagynénémmel is, hogy ő ellenük hangolt engem teljesen és hogy amiért ő képtelen huzamosabb ideig egy helyen maradni, engem ne bíztasson arra, hogy szeljem át az országot és menjek, mert fiatal vagyok. (Így is messze élek a szüleimtől, ha Budapesten élnék, az 45 percet jelentene pluszban kocsival, nem órákat, ráadásul autópályán, míg itt szenvedünk a sima főúton, ami tele van kamionokkal, mezőgazdasági gépekkel.)

Ezek az érveik, hogy miért ne menjek:

-itt van a lakás (ami egy albérlet, és anno pont ezért nem kaptam ebben a városban saját lakást, mert hogy nem tudni, hogy hová sodor majd az élet és ne kössön ide egy ingatlan)

-Budapest hatalmas város és elvesznék a tömegben (most meg a hetem 90%-át egyedül töltöm egy másfél szobás lakásban... ráadásul minden barátnőm, barátom Budapesten él már, nem lennék magányos annyira, mint itt)

-ha passziváltatok, sosem fogom befejezni ezt a szakot (ebben látok igazságot, de nem a passziváltatás miatt, hanem mert nem érdekel, rengeteg kudarc ért itt és nem tudom elképzelni azt, hogy én egy életen át ezzel foglalkozzak)


Fura, de úgy érzem, mintha minden idegszálam azt kiabálná, hogy menjek, változtassak, csináljam. Lényegében mióta leérettségiztem, ugyanott tartok az életben... Anyám szerint ez a vírus miatt van, mert hogy most minden lelassult, de nem. Én már előtte is fontolgattam, hogy esetleg egy nyarat külföldön töltenék, vagy ERASMUS-szal kimegyek valahová, átjelentkezek egy pesti egyetemre.

Félek, hogy esetleg nem úgy alakulnak a számításaim, ahogy tervezem és utána hallgathatom éveken át a szüleimtől, hogy ők bezzeg megmondták... De közben rettegek, hogy 2-3 év múlva még ugyanitt tartok, ugyanebben az albérletben, ugyanezen a szakon.


2020. okt. 30. 23:39
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
31%

Elég bátor volt nagynénéd, hogy ott hagyta az állatokat... Ilyen téren nem kedvelem...kínzás az állatoknak ne csodálkozz ha majd félnek tőled.


De mindenképpen költözz el...szüleid is orvosok, ügyvédek stb , hogy ennyire szájalnak?


Nem akarlak bántani, de kb a diplomások már sehova se kellenek évek óta a jó szakmunkás kell,de az nincs.


Válassz olyan szakot, diploma vagy nélküle ami neked jó, te életed

2020. okt. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
0%
Összefoglalná valaki két mondatban Andersen legújabb jár?
2020. okt. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
13%
Cica, kapkodni fognak érted a fővárosban egy érettségivel...
2020. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

12-es


A kérdező nem akar azon a szakon tanulni.

Nagynénje felajánlotta a lakását, mert külföldön van, állatokat otthagyta. Cserébe ingyen lakhatás bpn állatok gondozása.


Anyucinak ez nem tetszik s megy a balhé

2020. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
98%
Költözz, nem kérdés.
2020. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
91%

Költözz. Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. De: ugyanígy a szüleid is. Ergo, ha nem jön össze, nem kell hogy támogassanak.

Nem tudom milyen munka az, ami végzettséget nem igényel -hiszen neked nincs semmi végzettséged- es jol fizet, nagyon nem tudok ilyet elképzelni. Ha a nagynéni hazajön, hol fogsz lakni? A kifizető munka elég lesz majd egy rendes albérletre is?

2020. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
25%

Valahol megertem5 a szuleidet.

Mondjuk attól függ, hogy mennyi összegből fizetik a havi 100 ezret...


1, ha most otthagyod akkor megmaradsz egy érettségivel, és lesz egy jelenleg jó munkahelyed.

Ki tudja meddig.


2. Ha maradsz, osszekapod magad ,megvan a cél, minnel hamarabb végezni, és felkoltozni Pestre.


Gondold át.


Persze kecsegtető a dolog, de...


Viszont a nagynened nem vállalta az állatok szállítását, inkább magára hagyja őket, ez elég érdekes.

Melyik állat boldog egyedül, egy szép lakásba drága táppal??


Beszéld ra, hogy vitesse ki magával, .ha csomagterbe vannak akkor lehet boditani.

Allattorvosnal.


Alszik egyet,es ott vannak.


Ez így borzasztó nekik

2020. okt. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem véletlenül nem vitte... Ki tudja mennyit jár etetni a drága barátnő...


Hasonló, mint egy nő akitől a macskám hoztam. Tenyésztette a macskát, gondolom ráunt volt neki 8 otthon, ebből kettőt hoztunk így úgy szereti őket meg sírt is... Harmadikat mikor elhoztuk akkor is bőgött...


Közben meg fbn a külföldi gazdag palijával hónapokra elmentek nyaralni. Állatok meg a lakásba hagyva..

2020. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
97%
A leírásodból nekem egyértelműen az jön le,hogy itt az ideje a változtatásnak az életedben. Ez most egy nagyon jó lehetőség neked, használd ki. Tanulási lehetőség rengeteg van Budapesteb, akár munka mellett is, biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a neked valót. Csak akarnod kell. De Pesten egy angol+1 másik idegennyelv tudásávál is símán lehet normális munkát találni, és 300-350 nettót megkapsz. Az azért sztem nem olyan rossz pénz. Szüleiddel ne beszélj a terveidről, és akkor nem lesz konfliktus. Állj a saját lábadra. Indulj.
2020. okt. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
25%

Az anyadek azin vannak kiakadva, hogy 4 evet elvesztegettel az eletedbol. Nem igaz, hogy nem jottel ra legkesobb az 1. ev vegen, hogy nem nekee valo es nem alltal a sarkadra es vagtad ki a hisztit. Most szerencs3tlenek abban remenykednek hatha legalabb eljutsz valami 3. ev vegeig vagy milyen szaon vagy itt nincs 3 ev utan diploma msc bsc???


Szulokent en se repesnek, ha a gyerekem 22 evesen talalna ki hogy o egy erettsegivel hu de elboldogul esmegy a fovarosba. Mert nem. Mert akinek ez 19 evesen az elso ev utan nem jutott eszebe az egy eleg keson ero tipus es meglehetosen naiv.


De amugy ha a te oldaladrol nezem akkor fejezd be a mostani felevet mellette igenis dolgozz akarmit feketen vagy legalisan edesmindegy. Asd a kertes hazak ozvegy nenijeinek a kertjet vagy gereblyezz faleveleket vagy vallalj lepcsohaztakaritast nekem ne mondd hogy nincs munka...itt Bp-en is a legalja munkak varnak az erettsegisekre.

Masreszt akkor igen passzivaltatsz eskiprobalod budapestet es ha nem jott be vagy gyujtottel egy kiw lovet mehetsz vissza es rolytathatod. Szulokent ez elfogadhatobb lenne.

2020. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!