Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném felajánlotta,...

A nagynéném felajánlotta, hogy lakjak a lakásában, most emiatt áll a balhé? Költözzek, vagy erőltessem ezt tovább?

Figyelt kérdés

4 éve elkezdtem egy vidéki egyetemen egy elég húzós szakot. Már akkor sem nagyon akartam ezt tanulni, de mivel jobb ötletem nem volt, a szüleim pedig folyton ezt nyomták otthon, elkezdtem.

Már látom, hogy hiba volt, de sokáig féltem ezt beismerni még saját magamnak is. Hiszen eddig 18 évig sikeres voltam mindenben, legyen az sport, versmondás, tanulmányi versenyek, nyelvtanul, bármi. Több, mint valószínű, hogy nem az agyammal volt most sem gond, hanem a motiválatlanságommal, hogy nem érdekelt, amit tanulok. 4 éve járok ide, már két év csúszásban vagyok... Hiába nem a szülővárosom, azért itt is érződik, hogy "vidék", így hiába mennék dolgozni, ha nincs nagyon sok olyan munkalehetőség, ami jó lenne nekem. Ez is visszatartott, hogy oké, abbahagyom az egyetemet, de utána mihez kezdek?


Viszont most lenne egy állás, viszont nem itt, hanem Budapesten. Érdekel is, jól is fizet. Ráadásul ami eddig visszatartott, az a lakhatás. A szüleim is mindig ezzel zsaroltak, hogy itt még kifizetik nekem a 100 ezret albérletre, de Budapesten ugyanez a szint 150-200 ezer lenne és azt felejtsem el, annyiért nem fognak nekem fenntartani egy lakást. Csak időközben (nyáron) a nagynéném kiköltözött külföldre a párjához, a lakása pedig itt maradt üresen. Vagyis nem üresen, mert a két macskája és a kutyája ott lakik, hozzájuk megy egy barátnője minden nap, de mondta a nagynéném, hogy már kezd neki terhes lenni ez az egész, hiába fizet érte a csajnak... Meg hogy az állatoknak sem jó ez, hogy ott vannak egyedül egész nap és 1-2 óra társaságuk van csak. Mondta, hogy odaadja nekem a lakást, hogy használjam, tartsam rendben. Cserébe annyit kér, hogy a rezsit fizessem és foglalkozzak az állatokkal rendesen (nagyon szereti őket). Felőle már jövő héttől költözhetnék. Munkám is lenne. Jelenleg az egyetemen a csúszás miatt összvissz 4 tárgyam van, ebből 3 fakt.


Úgy terveztem, hogy ezt a félévet még megcsinálom, utána viszont passziváltatnék és elkezdenék főállásban dolgozni, Budapesten. A szüleim viszont ellenzik ezt, és este már összevesztek a nagynénémmel is, hogy ő ellenük hangolt engem teljesen és hogy amiért ő képtelen huzamosabb ideig egy helyen maradni, engem ne bíztasson arra, hogy szeljem át az országot és menjek, mert fiatal vagyok. (Így is messze élek a szüleimtől, ha Budapesten élnék, az 45 percet jelentene pluszban kocsival, nem órákat, ráadásul autópályán, míg itt szenvedünk a sima főúton, ami tele van kamionokkal, mezőgazdasági gépekkel.)

Ezek az érveik, hogy miért ne menjek:

-itt van a lakás (ami egy albérlet, és anno pont ezért nem kaptam ebben a városban saját lakást, mert hogy nem tudni, hogy hová sodor majd az élet és ne kössön ide egy ingatlan)

-Budapest hatalmas város és elvesznék a tömegben (most meg a hetem 90%-át egyedül töltöm egy másfél szobás lakásban... ráadásul minden barátnőm, barátom Budapesten él már, nem lennék magányos annyira, mint itt)

-ha passziváltatok, sosem fogom befejezni ezt a szakot (ebben látok igazságot, de nem a passziváltatás miatt, hanem mert nem érdekel, rengeteg kudarc ért itt és nem tudom elképzelni azt, hogy én egy életen át ezzel foglalkozzak)


Fura, de úgy érzem, mintha minden idegszálam azt kiabálná, hogy menjek, változtassak, csináljam. Lényegében mióta leérettségiztem, ugyanott tartok az életben... Anyám szerint ez a vírus miatt van, mert hogy most minden lelassult, de nem. Én már előtte is fontolgattam, hogy esetleg egy nyarat külföldön töltenék, vagy ERASMUS-szal kimegyek valahová, átjelentkezek egy pesti egyetemre.

Félek, hogy esetleg nem úgy alakulnak a számításaim, ahogy tervezem és utána hallgathatom éveken át a szüleimtől, hogy ők bezzeg megmondták... De közben rettegek, hogy 2-3 év múlva még ugyanitt tartok, ugyanebben az albérletben, ugyanezen a szakon.


2020. okt. 30. 23:39
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem is ez egy jó lehetőség, és azt érzem, hogy igényled te is a változást. Ha netán szeretnéd befejezni az egyetemet, akkor azt Pesten egy átjelentkezéssel is biztos meg tudod oldani. Amúgy javaslom, ha még döcögősen is, de ha kevesebb van élőre mint hátra, akkor talán érdemes.

Az én szüleim is kicsit földhöz ragadtak bizonyos dolgokban, és én sem szeretek konfliktusba kerülni velük, sokáig nem is tettem, és bár az volt amit én szerettem volna, de csak az ő határaik között. Azonban azt gondolom, hogy ebből ki kell lépni egyszer, és a saját életedet élni, nekik meg el kell fogadni, ami az elején biztos, hogy nem lesz könnyű, de remélhetőleg be fogják látni, hogy már nem vagy gyerek (még ha nekik mindig is az maradsz). A munka pedig egy anyagi függetlenséget fog adni tőlük.

2020. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
23%
Win-win. Az allas lenne vagy mar biztos? Ha pesten elkezdenel egy szakot, ami erdekel (nyelvszak?) az talan meg jobb lenne hosszutavon. Meg fiatal vagy.
2020. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Osztatlan képzés, itt nincs BA/MA. Én mondtam már az elején, hogy nem szeretem, nem nekem való, de mondták, hogy csak le kell ülni és megtanulni az anyagot, végezzem el, nem baj, ha csúszok.


A munka biztos, közeli ismerős által.

Nagynénémék esküvőt és gyereket terveznek, nem hiszem, hogy hazajönne a 2 szobás lakásba egy tengerparti házból... (sőt, biztos nem) Eladni nem akarja, kiadni sem idegeneknek, hogy lelakják + ott vannak az állatok is. A barátnője amúgy rendesen eteti és gondjukat viseli, de nyilván azért munka után még erre szánni órákat terhes neki (megy minden nap!). Szerintem nem kell őt úgy bírálni, hogy a részleteket nem ismeritek.

2020. okt. 31. 09:34
 24/43 anonim ***** válasza:
7%
Szegény gazdag kislány 4674574468. fejezet.
2020. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Szerintem egy szót sem írtam az anyagi helyzetemről, de biztosan.
2020. okt. 31. 09:39
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
Aki a kreditrendszerben két évet csúszik már az első két év után, az vagy s.gghülye, vagy hazudik. Inkább utóbbi...
2020. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Ja, mert te biztosan ismered az ÖSSZES egyetemnek az ÖSSZES szakát és a képzési terveket is.
2020. okt. 31. 09:48
 28/43 anonim ***** válasza:
4%
Édesem, nem sok osztatlan van. Két év csúszáshoz olyan tárgy kell, ahol minimum négy félév egymásra épül. Belenéztem most áok, fok, ÁJK néhány tantervébe, még olyan is alig van, ami három félévben épül egymásra.
2020. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
16%

Tengerparti háznál simán elfértek volna az állatok és jobban is éreznék magukat pénzből kitelt volna kivinni . A barátnő kap az etetésért pénzt... Ő vállalta. Terhes neki? Hát fogja fel másodállásként. Te meg honnan tudod hogy pontosan eteti? Gondolom sehonnan... Mert mondta...jaaa az megint más :)


Szegény állatok... Le se szarja őket senki. Mindenki csak nyűgként tekint rájuk... Eredeti gazda elhagyta őket, a másik ki tudja mennyit ad nekik enni... Szegény kis lelkük.

2020. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
11%
A lényeg: agy jódolgodban nem tudsz mit kezdeni magaddal. Az az állatos dolog csak további sz@rkeverés: 2 macska és 1 kutya napi rendszeres törődést kíván, nemcsak a lakás állagát tekintve, de be kell szerezni a megfelelő tápot, almot, a kutyával legalább napi 3-4 x fél óra séta, szóval azért nem egy fiatal, kimozdulni vágyó embernek való, nagy lekötöttség.
2020. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!