Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként hogyan reagálnátok ha...

Apaként hogyan reagálnátok ha a lányotok egy elvált, 20 évvel idősebb férfit mutatna be párjaként?

Figyelt kérdés

Lány: 21

Férfi: 42


Rendes ember, nem káros, dolgozik, normál polgári életet él. Tényleg csak annyi lenne ebben megbotránkoztató esetleg, hogy sokkal idősebb és hogy elvált, na meg van egy 12 éves fia.

Ha amúgy rendes, normális, szimpatikus a férfi, akkor apaként ez zavarna titeket?

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy a lány még nem teljesen önálló felnőtt, mert egyetemista.


Én vagyok a lány. Még az sem biztos, hogy bemutatom egyébként, mert nagyon az elején tartunk, de ha bármi kisülne ebből, előbb-utóbb haza kéne vinnem. És haza is szeretném. Csak apától félek egy kicsit, hogy mit reagálna. Az eddigi, fiatalabb barátaimat is eléggé méregette.

Nektek probléma lenne apaként az, amit felsoroltam? Vagy ha amúgy oké a pasi, akkor nem zavarna? Külsőre egy 10-et letagadhatna.

Ha csak annyira akadna ki, mint az előző barátaimon az nem zavarna, sőt, arra számítok is, mert senki se volt neki szimpi. Csak félek, hogy ez meredekebb menet lesz ha odáig jutunk.


2022. okt. 17. 04:14
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
68%

Én nő vagyok, és nem, hogy apuka, anyuka se vagyok még, de nem örülnék, ha a gyerekem olyan korú párt hozna haza, aki a szülője is lehetne. Ha pl. egyedülálló anyuka lennék, azt mondom, sajnos, valahol megértem a szülőminta pótlását, mert ezt én barmoltam el. A lelkére kötném, hogy ha normális a partner, semmi baj, de gyereket ne vállaljon vele, mert nettó kibaxás, hogy az egyik szülője nagyszülő korú.

Off: Asszem egyszer Hajdú Petya nyilatkozta, hogy amikor oviba ment érte az apukája, sokszor megkapta a csoporttársaktól, hogy "Jött érted a nagyapád". Nem bírom a csávót, de traumának trauma a javából. Vagy gondoljunk csak bele Kóbor János példájába, aki kb. 62 évesen a korát tekintve megcsinálta a saját dédunokáját, kb. 15 évvel később meg szegény kislány ballaghatott általános iskolából(!) apuka nélkül, mert apuka anno nem bírt se a farkával 2 felnőtt gyerekkel, de még csak arra sem vette a fáradtságot, hogy beoltassa magát, mert azt hitte, olyan vasszervezete van, hogy örökké fog élni. Az oltós dologgal még nem is lenne önmagában baj, ha "csak" 1-2 negyvenes gyereke lenne, csak ott van még egy kamaszlány is, akit már nem, hogy oltár elé nem fog már vinni, de azt sem érte meg, hogy a nyolc osztályt befejezze.

2022. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
19%
8/30 Majd,ha megfog valami,es szerelmes leszel egy fiatal lanyba,akkor mar nem csak a testi vonzalom fog erdekelni😉most ez a velemenyed,de nehogy nagyot koppanj.
2022. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem baromira meglepődnék, és kicsit furcsán érezném magam, hogy egy velem közel egykorú férfi a lányom pasija. Az biztos, hogy kellene egy kis idő, amíg megemésztem, de elfogadnám, mert nekem a lányom boldogsága a legfontosabb. Ha kérdezné a véleményem, elmondanám, hogy idősnek találom hozzá, és hogy sok konfliktus és probléma lehet a korkülönbségből (és a gyerekből) a jövőben, de ha ezeket ő vállalja és tudja kezelni, akkor hajrá.
2022. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
65%
A lényeg hogy boldogok legyenek.
2022. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
78%

Az ő dolga ha felnőtt korú, de ha engem kérdeztek szerintem elég nagy szégyen.

Dehát kinek mi a zsánere. Viszont ha most nem is, de a későbbiekben lesznek problémáik a kor előrehaladtával.

2022. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
84%
Van egy férfi ismerősöm, aki idősebb az apósánál. A házasságuk működik.
2022. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, anyám 16 évvel fiatalabb apámnál. Nem működik, hidd el. Hosszútávon, idősebb korban semmiképpen. Más életszakasz, más egészségi állapot és más a mozgékonyság is. Látom napi szinten, hogy mennyire nem bírják. A gyerek a másik komoly téma, ami miatt könnyen véget érhet. Mire esetleg te elkezdesz gyerekre vágyni a pasi lesz vagy 45-50. Nem éppen ideális kor egy kisbaba nevelésére. Magamról tudom, örülök, hogy felnőtt a gyerekem, nem kezdeném ennyi idősen már előröl. Se kedvem, se türelmem nem lenne hozzá. Tehát vagy ő mond le a valós igényeiről vagy te, de egy nő ha gyereket akar az mindent képes megtenni érte, tehát valószínűleg ő. Az se biztos, hogy megéri mire felnő a közös gyerek.
2022. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
75%
8-10 év korkülönbség még rendben van. 20 az már elég sok.
2022. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
17%
Imadom,mikor azt irjak az emberek,h szerintuk ez meg az MEG elfogadott,de ha tul lepi a normal szintet az mar beteg,es elfogadhatalan.De amikor ket egyidos fiatal par csinal egy gyereket,majd szetmennek 1 ev utan se az persze nem baj.De azt nem lehet elfogadni,ha 2 ember kozott nagy a korkulonbseg.Mi lenne,ha mindenki magaval fogalalkozna,es a sajat hiabait venne igy eszre,mint maset,es akkor egy kicsit is szebb vilagban elnenk? Nem lenne pl ennyi ongyilkos gyerek,mert a bantalmazo gyerek szulei faszok,es nem nevelik meg normalisan a kolykuket??:)) De ez csak egy oelda a sok kozul.Torodjetek a sajat dolgotokkal.Persze,az mar nehezebb,mi???:))sokatoknak annyira szanalmas elete lehet,hogy inkabb a mase sokkal vonzobb,mi?
2022. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki a saját dolgával törődik, de mivel a kérdező kikérte a véleményünk így csak leírhatjuk, nem?
2022. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!