Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként hogyan reagálnátok ha...

Apaként hogyan reagálnátok ha a lányotok egy elvált, 20 évvel idősebb férfit mutatna be párjaként?

Figyelt kérdés

Lány: 21

Férfi: 42


Rendes ember, nem káros, dolgozik, normál polgári életet él. Tényleg csak annyi lenne ebben megbotránkoztató esetleg, hogy sokkal idősebb és hogy elvált, na meg van egy 12 éves fia.

Ha amúgy rendes, normális, szimpatikus a férfi, akkor apaként ez zavarna titeket?

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy a lány még nem teljesen önálló felnőtt, mert egyetemista.


Én vagyok a lány. Még az sem biztos, hogy bemutatom egyébként, mert nagyon az elején tartunk, de ha bármi kisülne ebből, előbb-utóbb haza kéne vinnem. És haza is szeretném. Csak apától félek egy kicsit, hogy mit reagálna. Az eddigi, fiatalabb barátaimat is eléggé méregette.

Nektek probléma lenne apaként az, amit felsoroltam? Vagy ha amúgy oké a pasi, akkor nem zavarna? Külsőre egy 10-et letagadhatna.

Ha csak annyira akadna ki, mint az előző barátaimon az nem zavarna, sőt, arra számítok is, mert senki se volt neki szimpi. Csak félek, hogy ez meredekebb menet lesz ha odáig jutunk.


2022. okt. 17. 04:14
1 2 3 4 5 6
 1/59 Revolúcióbiológus válasza:
68%
Nyilván saját csődként élném meg, hogy a lányom apakomplexusos lett.
2022. okt. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
84%

Nem szerencsés választás az biztos. Kissé problémás, nem örülnék neki apaként, de elfogadnám, ha feltétel nélkül tisztességes az ember.

Férfiként, ha rólam lenne szó, persze elnézőbb lennék magammal 🙂.

De komolyra fordítva a szót, ez a korkülönbség az életetek előrehaladtával számos problémás helyzet okozója lehet majd. Gondolkodásmód, szórakozási, kikapcsolódási szokások, fizikai állapot, később közös gyerek nevelés stb. De azért bevállalható, nem lehetetlen, hogy boldogok lesztek 20 év múlva is. Hozzám képest pl. a 10 évvel fiatalabb régi szerelmem öregasszonynak néz ki most.

52F

2022. okt. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
78%

Lányom 31 éves,férje 56.Tíz éve közösen élnek,tavaly házasodtak össze.

Jól élnek,és mint apa,nekem csak ez a fontos.Szeretik egymást.


59F

2022. okt. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim válasza:
82%

Lesokkolna engem spec..

Az a baj nem ismerjük édesapád

2022. okt. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
90%
Mi értelme az ilyen kérdéseknek? Száz apa válaszol, de egyik sem a tiéd.
2022. okt. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
77%
A barátnőm lányát egy vele egykorú egyetemista késelte halálra. A kora az utolsó, ami érdekelne.
2022. okt. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
74%
De igen, zavarba. Szerintem ez nem normális dolog egyik fél részéről sem, ez van, ez a véleményem.
2022. okt. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
77%

Ez mindig is érdekes kérdés lesz.

Egyszerűen nem tudok olyat elképzelni, hogy egy fiatal ne tudjon megfelelőt találni a saját korosztályában. Nonszensz! Itt valami szokásostól eltérő lehet a dologban…

Aztán ha tovább gondolom, végülis van benne valami: a mai, titokneten nevelkedett fiatalok nagy része egy életképtelen idiótának tűnik. A történetben szereplő fiatal hölgy val.szeg. az egyik pozitív kivétel ebben a körben, akit nem elégít ki kortársai “visszamaradottsága”, s ezért a tapasztaltabb, normálisabb, érettebb korosztályban találja meg a boldogságot. Ez persze az optimista verzió.

Mert lehet, hogy simán egy “sugar daddy” a cél, amit a delikvens még magának sem vall be.

Én kereken 40 éves vagyok, de a szexuális vonzalmon kívül semmi nem tudna megfogni egy ilyen fiatal lányban, ezért kb. 5 percnél tovább nem is tudna érdekelni.

S végül: mi, férfiak mind ugyanolyanok vagyunk. Mondom: mind! Ha fiatalabb vagy idősebb partnerre vágyunk, ott elsősorban a szex a motiváció, a többi csak utána jön. (Pl. egy 20 évvel fiatalabb nő azért, hogy ne egyedül kelljen meghalnom; magam is fiatalnak és menőnek érezzem, mert ilyen csajom van stb.) S ebből következik az is, hogy ha 60 éves lesz a férfi, a nő meg 40… Csapni fogják neki a szelet ezerrel, s nagyon ritka, aki ellen tudjon állni egy kvázi nyugdíjas férfi mellett.

Az előzőek persze csak a komoly(nak induló) kapcsolatokra értendő, az egyéb kategóriára nem vonatkozik.

S a lényeg: ezt bizony a fater is pontosan tudja, tehát túl sok lelkesedése nem lesz a dologban.

Ez a tippem.

2022. okt. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
68%
Semmi gond, van ilyen a családban, az apának (sógorom) nem tetszett, de nem szólt semmit és jól tette. Szeretik egymást, tizenéve együtt vannak, gyerek is van. Nem szabad beleszólni, még véleményt se mondani.
2022. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

Engem nem tudna megfogni semmi egy ilyen jóval fiatalabb lányban a külsőn kivül.

Annyira hatalmas a generációs szakadék, már a 10 év se egyszerű

2022. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!