Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként hogyan reagálnátok ha...

Apaként hogyan reagálnátok ha a lányotok egy elvált, 20 évvel idősebb férfit mutatna be párjaként?

Figyelt kérdés

Lány: 21

Férfi: 42


Rendes ember, nem káros, dolgozik, normál polgári életet él. Tényleg csak annyi lenne ebben megbotránkoztató esetleg, hogy sokkal idősebb és hogy elvált, na meg van egy 12 éves fia.

Ha amúgy rendes, normális, szimpatikus a férfi, akkor apaként ez zavarna titeket?

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy a lány még nem teljesen önálló felnőtt, mert egyetemista.


Én vagyok a lány. Még az sem biztos, hogy bemutatom egyébként, mert nagyon az elején tartunk, de ha bármi kisülne ebből, előbb-utóbb haza kéne vinnem. És haza is szeretném. Csak apától félek egy kicsit, hogy mit reagálna. Az eddigi, fiatalabb barátaimat is eléggé méregette.

Nektek probléma lenne apaként az, amit felsoroltam? Vagy ha amúgy oké a pasi, akkor nem zavarna? Külsőre egy 10-et letagadhatna.

Ha csak annyira akadna ki, mint az előző barátaimon az nem zavarna, sőt, arra számítok is, mert senki se volt neki szimpi. Csak félek, hogy ez meredekebb menet lesz ha odáig jutunk.


2022. okt. 17. 04:14
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
68%
Nem örülnék, 10 év múlva már öregember lesz. Nem szeretném, hogy korán legyen özvegy a lányom, ja és unokákat is szeretnék.
2022. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
81%

Egy 40+ eves pasas mit akar akar egy 20-21 eves, egyetemista, felig felnott csajtol? A harom testnyilasat. Amig meg nem unja, ugyebar.


Abba gondolj bele, hogy most meg meno a barinok elott az erett negyvenes pasikad, de amikor te leszel 40-es no, egy 60-as oregember lesz a ferjed. 50 evesen amikor mar nem kell a gyerekekkel annyit foglalkozni es vegre utazhatnal, elhetnel, egy 70 eves.

2022. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
63%
Ja, hogy te a lany vagy! Akkor ne ird le ugy a pasit, mintha te volnal az apa es valojaban nem zavarna a dolog. Ez igy teljesen mas fenyben mutat mindent. Ez nem szerelem amugy, csak egy pedo es egy apakomplexusos jateka.
2022. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
67%

Annyit ajánlok hogy:

1, Ne házasodj meg vele csak hosszú idő után

2, Semmiképpen se szüljél neki

A környezetemben egy ilyen kapcsolat sem tartott 5-10 évnél tovább. Mert általában az együttélés során kiderült hogy túl nagy a különbség, illetve az érdeklődés is férfi a részéről csökkent miután a lány 25 év felettivé vált. (úgy vettem észre hogy ilyen férfiaknak nagyon fontos a rendkivül fiatal lány, a nők felé nem tudnak vonzódni)

2022. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
73%
20 év múlva te még 41 éves, csinos MILF lehetsz, de ő 62 évesen 1 elhízott, beteges fostartály lehet. 50+on felül gyorsan jönnek elő a gondok, főleg a magyar férfiaknál. Tuti, hogy dobnám.
2022. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen kapcsolatot láttam már, 4-5 év után a pasi közelít az ötvenhez, a lány meg elkezd családra vágyni. Szakítás lett belőle, a lány azóta hozzáment egy vele egyidős sráchoz, babájuk is van már. A pasi azóta sem állapodott meg.

Én szülőként ugyanerre számítanék és ha nem is boldogan, de csendben kivárnám, hogy ugyanerre a következtetésre juss a pasiddal kapcsolatban.

2022. okt. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
76%

Az én anyukám kifejezetten jól viselte.

Az már egy másik dolog, hogy végül nem tartott sokáig, de itt egy csomó minden más is közrejátszott, nem a korkülönbségen bukott meg a történet.

2022. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
75%

Ha ő számodra valami apa-pótlék, akkor lehet, hogy érdemes lenne terápiába járnod, hogy ezzel dolgozz magadban. Csak azért, mert nem biztos, hogy amit vársz tőle (~elmaradt apai szeretet), azt meg tudja neked adni.

Ha nincs ilyen, akkor sok boldogságot! Meg amúgy is!

Egy barátom, akinek borzalmas anyja volt, egy húsz évvel idősebb nővel járt.

2022. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
70%

"Hozzám képest pl. a 10 évvel fiatalabb régi szerelmem öregasszonynak néz ki most."


Aha, persze. Te meg kb. 70-nek, mint a hozzád hasonló majmok. Azt képzelik - mivel már félig megvakultak - hogy milyen fiatalnak tűnnek, miközben évtizedekkel néznek ki öregebbnek. Halálra röhögném magam az ilyeneken, ha nem lennének annyira szomorúan szánalmasak.

2022. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
85%

Nem sok értelme van a mi válaszainknak, mert ettől még a te apád reagálhat egészen máshogy.

Eddig annyit tudunk róla, hogy a veled egykorú fiúkon is nagyon keresi a hibát. Ne legyenek illúzióid: ettől a férfitől kitérne a hitéből. :-)))


Én hogyan reagálnék? Nem örülnék neki, de kivárnám, amíg ti jöttök rá, hogy ez hosszú távon nem megy, legalábbis az esetek 99,9%-ában. Ha ti vagytok a nagy kivétel, akkor annál jobb.

Ha előtörne a cinikus énem, akkor azt kérdezném meg, hogy ahogy öregszik a párod, esetleg átváltasz-e majd a fiára? Most 12 éves, 5 év múlva már nagykamasz lesz, te meg 26 éves fiatal nő.

2022. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!