Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként hogyan reagálnátok ha...

Apaként hogyan reagálnátok ha a lányotok egy elvált, 20 évvel idősebb férfit mutatna be párjaként?

Figyelt kérdés

Lány: 21

Férfi: 42


Rendes ember, nem káros, dolgozik, normál polgári életet él. Tényleg csak annyi lenne ebben megbotránkoztató esetleg, hogy sokkal idősebb és hogy elvált, na meg van egy 12 éves fia.

Ha amúgy rendes, normális, szimpatikus a férfi, akkor apaként ez zavarna titeket?

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy a lány még nem teljesen önálló felnőtt, mert egyetemista.


Én vagyok a lány. Még az sem biztos, hogy bemutatom egyébként, mert nagyon az elején tartunk, de ha bármi kisülne ebből, előbb-utóbb haza kéne vinnem. És haza is szeretném. Csak apától félek egy kicsit, hogy mit reagálna. Az eddigi, fiatalabb barátaimat is eléggé méregette.

Nektek probléma lenne apaként az, amit felsoroltam? Vagy ha amúgy oké a pasi, akkor nem zavarna? Külsőre egy 10-et letagadhatna.

Ha csak annyira akadna ki, mint az előző barátaimon az nem zavarna, sőt, arra számítok is, mert senki se volt neki szimpi. Csak félek, hogy ez meredekebb menet lesz ha odáig jutunk.


2022. okt. 17. 04:14
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
70%

Igen utolsó, ezek a "férfiak" akik 40+ évesen kikérik maguknak hogy egy 18-23 éves lány szemében már öregek xDDD De egy 30 éves nő már az vénasszony szerintük.

Nevetségesek nagyon

2022. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, szerintem teljesen felesleges azon gondolkodni, hogy mit fog szólni apu a barátodhoz. Rengeteg ilyen apakomplexusos kapcsolat-példát láttam már és az esetek 99%-ában a pasi semmi komolyat nem akar, sőt egyszerre több nőt is hülyít. Nyilván nem véletlenül vált el tőle a felesége. De persze ha neked jó, hogy fűvel-fával megcsalnak, és ráadásul ezt egy vén majom teszi, akkor ki vagyok én, hogy beleszóljak. Egyébként az is igaz, hogy az apakomplexus el tud múlni egy idő után. Azt jól írták előttem, nehogy szülj ennek a palinak.
2022. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
33%

Oszinten szolva szulokent en nem izgulnek, ezek a kapcsolatok nem tartanak sokaig szerencsere. Nekem is izgalmas volt 20 evesen, amikor par honapig egy idosebb palival szexeltem, meg elvitt ide-oda, de tudtuk mindketten, hogy ebben ennyi van.

En csak azt remelem, hogy neked is van ennyi eszed,hogy nem akarsz ebbol tobbet, mint ami.

Mert ez semmi masrol nem szol, csak a friss puncirol, reszedrol meg gondolom az egzisztenciarol, ajandekokrol, penzrol. Mert nyilvan penzesebb egy 40+ eves pasi, dolgozzon barmit is, mint a korosztalyod, akik nagy resze meg tanul es nem dolgozik.

2022. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
74%
Egy apa nyilván félti a lányát és óvná a rossztól. Azonban ez néhányuknál úgy néz ki, mint a féltékenység. Senki nem elég jó az ő kicsi lányának, mert valójában képtelen elengedni, képtelen elviselni, hogy felnőtt és ezért érzelmileg zsarolja, magához akarja láncolni. Tehát egy héten keresztül minden nap más 40-50-60 éves pasikat vigyél haza magaddal, hogy ezt kicsit megszokja, elengedje. Csak viccelek, de érted, hogy mit akarok mondani. 21 éves vagy, ne szóljon bele. Illetve bele szólhat, de kb. annyira akarj neki megfelelni, mint a szomszéd néni véleményének.
2022. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
36%
Azt hogy nem egészséges. 10 év korkülönbség még oké, nincs vele nagy gond. De 20 az már elég komoly. Most még lehet jó, de eltelik még 20 év a lányodnak rossz lesz.
2022. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
62%

Csak megjegyzem, hogy egy volt osztálytársamnak a szülei között 20 év korkülönbség volt. A nő 20 körül járt (már betöltötte, sőt néhány évvel több is volt, azt hiszem), a férfi 40 éves (plusz talán néhány év, de 43 nem volt), elvált. Az osztálytársam szülei húsz éven át éltek boldog házasságban, míg a halál el nem választotta őket (rákja volt az apának, de már nem vagyok benne biztos, hogy nem-e infarktus vitte el végül).


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akár működhet is a dolog. Csak számolni kell azzal, hogy hamarabb megy el normál kerékvágásban. Ha szülő lennék, én sem repesnék a boldogságtól, mert tényleg nagy korkülönbség, azonban 20 év fölött kevésbé zavarna ez, mintha 16-17 évesen mondaná, az más kategóriába sorolandó lenne nálam. Osztálytársam szülei láttán én megadnám a lehetőséget, hanem elbeszélgetnék kettesben a férfival. Csak szeretném nyomatékosítani benne, hogy én őt nem ismerem, a fejébe sem látok bele, így hát leszögezném neki, hogy a lányom nem játékszer, ne hitegesse, ha nem gondolja komolyan, inkább most szakítson vele. Inkább megelőlegezem a legrosszabb felvetést, hogy utat engedjek a legjobb kifejletnek. Aztán persze kiderülhet, hogy nem illenek össze, de azért senki nem hibáztatható akkor sem, ha ez néhány hónap múlva lesz.

2022. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom ideálisnak, de elfogadnám. Főleg, hogy ha tényleg normális.

Ha nem működik, akkor úgyis vége lesz, anélkül, hogy én bármit beleszólnék.

2022. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
29%

Engem a pasid életkoránál jobban zavarna, hogy van gyereke is és így egyből mostoha + házicseléd + ápolónő lennél a kapcsolatban anélkül, hogy kiszórakozhattad volna magad...


Egyébként ha nagy a szerelem, a pasid a tenyerén hordoz és nem csak kihasználni akar, akkor nem baj az életkor, mert nem a kor számít, hanem az összhang!

2022. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
78%
Ha normális, empatikus család és barátok vennének körül, lenne kivel megbeszélned az életed nagy döntéseid. Viszont akkor nem is kezdenél tapasztalat nélkül 2x annyi idős emberrel. Ha rendben lennél. Előrébb itt az oldalon született válaszokkal nem leszel.
2022. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
39%
Mi a koncepció? Lesz közös család vagy csak szabadidős programként mentek ide oda szexelni? Ja és a 12 éves gyereke szemében te leszel a gonosz aki miatt szülei már nem lehetnek együtt. Pozítív hogy nem szülőktől kér zsebpénzt erre arra szemben a kortársaiddal, negatív kb minden más. Hol ismerkednek össze ezek a párosok amúgy??
2022. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!