Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek/tegyünk ebben a...

Mit tegyek/tegyünk ebben a helyzetben? Van-e kiút?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja már felvázoltam a történetet nektek, de sajnos azóta nem sikerült előrelépést elérni az ügyben. A barátnőmmel most leszünk egy évesek ő egy falusi lány én egy városi fiú. Nagyon szeretem őt, viszont az édesanyja nem tudja elfogadni azt, hogy a lányának van vkije, se a házasságon kívüli szexet. Ha együtt akarunk felnőttként lenni, akkor autóban kell bujkálnunk, hazudni kell összevissza mindent.

Ha valamit a leány nem úgy cselekszik ahogyan az anyja elvárja, akkor képes hosszú napokig nem szólni hozzá, anélkül, hogy közölné, mi a pontos baja. Baj az, ha megölelem, elmegyünk kettesben valahova, meg végül is minden. Az édesapja rendes velem, vele az első perctől kezdve jól kijövök. Falun viszont elvárnák, hogy kérjem meg a kezét, meg ilyesmi….na most én ezt szívesen megtenném, mert ez a lány mindennél többet jelent nekem, de ezt nem kényszer hatására akarjuk megtenni, hanem akkor amikor majd mindketten úgy gondoljuk, hogy itt az ideje. A barátnőmet nagyon ki tudja készíteni az édesanyja, viszont nem akarja vele megszakítani a kapcsolatot. A szüleink még nem ismerik egymást, lett volna már alkalom az ismerkedésre, de az anyja mindig úgy intézte a háttérből a dolgokat, hogy ez ne jöhessen létre…..Szeretném, ha pár kérdésemre tudnátok válaszolni! Először is, mi lehet egy anyánál a pszichológiai háttere annak, hogy így viselkedik a gyermekével? Mit tegyek én, illetve a barátnőm ebben a helyzetben???Ja és még annyit hogy én 25 a bnőm 24 éves!!!


2010. szept. 27. 17:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
De ez főleg nem a te dolgod megoldani hanem a barátnődnek. Te ne avatkozz nagyon bele. Ezt a lnéynak kell nyjával lerandeznie. Természet4esen a tanácsadidal véleményeddel segíthted őt de.. maradj a háttérben.
2010. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Miért kényszer eljegyezni/feleségül venni valakit, aki mindennél többet jelent neked? Nem érzed itt az ellentmondást?
2010. szept. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ellentmondás. Még mindketten fiatalok, ráérnek az esküvővel. Nyilván a kérdező is úgy akar majd házasságot kötni, hogy az tartós legyen. Az pedig éppen, hogy felelős gondolkodásra vall, hogy nem ugrik bele rögtön egy házasságba, hiszen még együtt sem éltek. Számtalan olyan gond van, ami csak akkor jön elő vagy hosszabb idő alatt.
2010. szept. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 06:37


Nem értek veled egyet. Az eljegyzés nem kötelez semmire. Akár évekig is lehet két ember jegyespár, és ugyanolyan egyszerűen felbontható, mint egy párkapcsolat. Viszont lehet, hogy a kedves anyuka megnyugodna, és elfogadná a fiút, mert "komoly szándékai" vannak. Akkor nem beszélnének a "kislányról" csúnyákat a faluban, nem érné támadás a kérdésfeltevőt, hogy csak megd..i akarja a lányt. Én ezt látom kiútnak.


A válaszod második részére pedig annyit reagálnék, hogy 10 éve, fél év után kötöttük össze az életünket a férjemmel. Érzed, ha megvan az igazi, és vele akarod leélni az életedet. Régen is voltak jó házasságok, pedig akkor még az együtt élés tabu volt.


Sok sikert a kérdésfeltevőnek, és a párjának!!!!

2010. szept. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!