Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek/tegyünk ebben a...

Mit tegyek/tegyünk ebben a helyzetben? Van-e kiút?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja már felvázoltam a történetet nektek, de sajnos azóta nem sikerült előrelépést elérni az ügyben. A barátnőmmel most leszünk egy évesek ő egy falusi lány én egy városi fiú. Nagyon szeretem őt, viszont az édesanyja nem tudja elfogadni azt, hogy a lányának van vkije, se a házasságon kívüli szexet. Ha együtt akarunk felnőttként lenni, akkor autóban kell bujkálnunk, hazudni kell összevissza mindent.

Ha valamit a leány nem úgy cselekszik ahogyan az anyja elvárja, akkor képes hosszú napokig nem szólni hozzá, anélkül, hogy közölné, mi a pontos baja. Baj az, ha megölelem, elmegyünk kettesben valahova, meg végül is minden. Az édesapja rendes velem, vele az első perctől kezdve jól kijövök. Falun viszont elvárnák, hogy kérjem meg a kezét, meg ilyesmi….na most én ezt szívesen megtenném, mert ez a lány mindennél többet jelent nekem, de ezt nem kényszer hatására akarjuk megtenni, hanem akkor amikor majd mindketten úgy gondoljuk, hogy itt az ideje. A barátnőmet nagyon ki tudja készíteni az édesanyja, viszont nem akarja vele megszakítani a kapcsolatot. A szüleink még nem ismerik egymást, lett volna már alkalom az ismerkedésre, de az anyja mindig úgy intézte a háttérből a dolgokat, hogy ez ne jöhessen létre…..Szeretném, ha pár kérdésemre tudnátok válaszolni! Először is, mi lehet egy anyánál a pszichológiai háttere annak, hogy így viselkedik a gyermekével? Mit tegyek én, illetve a barátnőm ebben a helyzetben???Ja és még annyit hogy én 25 a bnőm 24 éves!!!


2010. szept. 27. 17:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Barátnőd beszélt, besélzgetett már ezkeről a dolgokról anyukájávalk? elmodta miylen a ti kapcsoaltotok, és,hogy pl még nem akartok egyxütt énlin és mi a "sorrend2? Eljegyzés házasság és így együtt élni? Ezek fontosak lennének ,ha besélznélknek rólal
2010. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A tipikus falusi szerepben töltötte az idejét(háztartásvezetés, főzés, földművelés), megbecsülést, és szeretetet nem kapott soha igazán.


Ez így igen szomorú.. mert egy felusi édesanyi is megérdemel a csladájától annyi szeretet amit cska lehet. tőled pedig azt a minimális tisztelete és elismeésart,ohgy olyan láűnyt nelvelt akit feleségül szertnél venni. Talán ezt kéne érezze tőled. Ezéprt várja tőled is és al ányától is,hogy tatrsátok tiszteletbne a konzervatív elveit szexről és házassgáról. Ha más nme legalább szóbna tegyétek meg.. de inkább tidszteled meg őt azzal,hogy tisztelet az elveit és te is elfogadod őt ilyennek.

2010. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, hogy vannak elvei, de ahhoz nincs joga, hogy beleszóljon mások életébe, főleg érzelmi jellegű dolgokba. Próbáltam én már mindenhogy viselkedni, hiába.Amikor ottvagyok, nincs semmi probléma. Amikor elmegyek, akkor kezdi furkálni a szegény lányt.Nem fogom hagyni sokáig, hogy ezt tegye vele, el fogom onnan vinni. Nem bánthatja senki.
2010. szept. 27. 18:28
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

24 éves nő vagyok lassan 7 éve kapcsolatban ,2 éve házasságban és van egy 20 hónapos lányom és mi is falun élünk!ja és 18 évesen összeköltöztem a párommal!

remélem ezzel elmondtam mindent amit gondolok a helyzetetekről!

a legjobb lenne ha összeköltöznétek!külön a szülőktől,a te szüleidtől is!mert ha esetleg odaköltöznétek anyudékhoz akkor meg az lenne a baja a kedves anyósodnak.

meg különben se jó szülőkkel/anyósékkal lakni,ez tapasztalat!!!!!!!!!!!!

jegyezd el a barátnőd,ne anyós kedvéért hanem magatok miatt.ha szereted akkor tedd meg és legalább anyós is megnyugodna.

2010. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Hasonló felfogásod vna mint a volt völegénynemnek.

Hagynd megvivni ezt a csatát anyának és láníyának.

Naálunk az lett a vége,hogy meguntam,hogym indig nekme kellett d9öntenem köztük és döntöttem. Maradtam egyedül barát nélkül. Mert szülöt nem de barátot talál mésikat az ember.

2010. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Sajnos a hiba az anyuka készülékében van.


A neveltetésének köszönhető, hogy az az egyetlen elfogadott viselkedés, minta létezik a fejében egy rendes, erkölcsös, tisztességes lány számára, ha szüzen megy férjhez. Semmit nem számít, ha Te leszel a világon a legrendesebb, legfigyelmesebb, az se számít, milyen rendesek a szüleid, ha elköveted azt a "hibát", hogy "megbecsteleníted" a lányát. Meg lehet próbálni beszélni vele és felhívni rá a figyelmét, hogy ez itt a XXI. század és nem érdekel senkit, a szomszédokat se az ő vélt büszkesége, a lánya nemi élete, de nem hiszem, hogy meg tud változni. Ez nála belülről fakad, számára erkölcstelen, aki házasságon kívül él szexuális életet.

2 út van.


1. Esküvőig lehet alakoskodni, hazudozni (én pl anno ezt tettem, hatalmas botrány volt, amikor kiderült, hogy esküvő előtt is volt már nemi életem 21 évesen).


2. Felvállaljátok az igazat előtte, de akkor viszont szembesülni fogtok a korlátolt gondolkozása következményeivel. Sajnos az ilyen ember inkább belegebed a lelki fájdalmába, hogy elvesztette a lányát, de nem tudja átlépni a saját árnyékát és nem képes változtatni az értékrendjén.

2010. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha te lennél a lányos anya helyében, milyen szemmel néznéd, hogy a lányodnak nyilvánvaló viszonya van egy fiúval, amiről nagyjából az egész falu tud. Ha valóban szeretitek egymást, miért lenne akadálya az eljegyzésnek, majd hamarosan az esküvőnek? Így abbamaradna a neheztelés az anya részéről, a faluban a sutyorgás.
2010. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha te egy falusi lányos anya lennél, másképp gondolkodnál?
2010. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Hogy mi áll a hátterében, azt tudom, a neveltetés. Ők más környezetben nőttek fel, mások a szokásaik, és gondolom, vallásosak is. Viszont ha a barátnőd nem vallásos annyira, hogy lefeküdt veled az esküvő előtt, akkor azt tiszteletben kéne tartaniuk, hiszen felnőtt emberek vagytok.Én pl. hívő vagyok és nem fogok szexelni esküvő előtt, de maximálisan megértem azokat, akik igen - feltéve, hogy két érett felnőttről van szó, nem kis tinikről. Ezt nem neked kellene megoldanod, hanem a barátnődnek kéne beszélnie a családjával. Persze támogasd mindenben, ha pl. azt kéri, hogy legyél ott vele, amikor beszél az anyjával stb., de elsősorban nekik kell ezt egymás között elintézniük. Bizros nem könnyű, apám is hasonló mentalitású, mint a barátnőd anyja, szóval tudom, milyen nehéz meggyőzni az ilyen embereket arról, hogy nem csak az ő nézeteik léteznek a világon, de ha elég türelmesek vagytok, akkor meg lehet.
2010. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ja és az anyuka azt se akarja, hogy a barátnőm dolgozzon, nehogy pénze legyen és kiszakadjon az otthoni közegből. Azt akarja, hogy mellette élje le az egész életét.
2010. szept. 27. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!