Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek/tegyünk ebben a...

Mit tegyek/tegyünk ebben a helyzetben? Van-e kiút?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja már felvázoltam a történetet nektek, de sajnos azóta nem sikerült előrelépést elérni az ügyben. A barátnőmmel most leszünk egy évesek ő egy falusi lány én egy városi fiú. Nagyon szeretem őt, viszont az édesanyja nem tudja elfogadni azt, hogy a lányának van vkije, se a házasságon kívüli szexet. Ha együtt akarunk felnőttként lenni, akkor autóban kell bujkálnunk, hazudni kell összevissza mindent.

Ha valamit a leány nem úgy cselekszik ahogyan az anyja elvárja, akkor képes hosszú napokig nem szólni hozzá, anélkül, hogy közölné, mi a pontos baja. Baj az, ha megölelem, elmegyünk kettesben valahova, meg végül is minden. Az édesapja rendes velem, vele az első perctől kezdve jól kijövök. Falun viszont elvárnák, hogy kérjem meg a kezét, meg ilyesmi….na most én ezt szívesen megtenném, mert ez a lány mindennél többet jelent nekem, de ezt nem kényszer hatására akarjuk megtenni, hanem akkor amikor majd mindketten úgy gondoljuk, hogy itt az ideje. A barátnőmet nagyon ki tudja készíteni az édesanyja, viszont nem akarja vele megszakítani a kapcsolatot. A szüleink még nem ismerik egymást, lett volna már alkalom az ismerkedésre, de az anyja mindig úgy intézte a háttérből a dolgokat, hogy ez ne jöhessen létre…..Szeretném, ha pár kérdésemre tudnátok válaszolni! Először is, mi lehet egy anyánál a pszichológiai háttere annak, hogy így viselkedik a gyermekével? Mit tegyek én, illetve a barátnőm ebben a helyzetben???Ja és még annyit hogy én 25 a bnőm 24 éves!!!


2010. szept. 27. 17:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rettenetesen nehéz helyzet. Úgy tűnik, hogy két totálisan különböző felfogás, gondolkodásmód találkozik. Nehéz, mert a barátnődnek kétfelé kellene szakadnia ahhoz, hogy mindenkinek jó legyen.

A legfontosabb az, hogy a barátnőd hogyan éli meg a történteket. Neki mi a felfogása? Ő hogyan vélekedik erről az egészről (szex, házasság...)?

Az, hogy mi miatt ilyen az édesanyja, nehéz megmondani. A leginkább valószínű, hogy ő így élt, ő ezt látta, ezt tanulta, ott így illik. És erre talán még rájöhet az is, hogy fél attól, hogy a lányát elveszíti/elviszi egy "városi" fiú. Az anyuka kedvel téged mindezek mellett?

Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet egy kiadós beszélgetéssel!!

Sok sikert!

22L

2010. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, a barátnőm szabadabb felfogású, nomeg egy fiatal nőnek szüksége van arra, hogy rendes szexuális életet éljen és arra hogy legyen mellette vki. Igen, a szüleink totál ellentétesek, viszont mi együtt nagyon jól érezzük magunkat. A lány helyébe ti mit tennétek?
2010. szept. 27. 17:21
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Én a lány helyében nem engednék beleszólást az életembe. Hasonló helyzetben voltam én is mint a barátnőd. Engem azzal fenyegettek a szüleim, hogy minden kapcsolatot megszakítanak velem ha a fiúval maradok. Én kitartottam a párom mellett, a szüleimmel teljesen megszakadt a kapcsolat. 3 évvel később ez a fiú megkérte a kezem és a szüleimet is meghívtuk az esküvőre. Azóta megint jóban vagyok a szüleimmel (már unoka is van), de már nem az igazi. Nem tudom elfelejteni, hogy nem álltak ki mellettem. Ja, és a fiú is jó választásnak bizonyult, 15 éve együtt vagyunk és imádjuk egymást.


Szerintem mindenképpen össze kellene hozni a szülőket, hogy lássák azt, hogy nem mihaszna, lusta családból származol és megbízható vagy.

2010. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az a szülő aki azzal fenyegetőzik, hogy megszakít minden kapcsolatot, szereti igazán a gyerekét?
2010. szept. 27. 17:34
 5/24 anonim ***** válasza:

24 évesen a sarkamra állnék és megmondanám anyámnak,hogy ez van vagy megszoksz vagy megszöksz.örüljön neki,hogy a lánya boldog és kész.lehet ha neki is jó lenne a házasélelte nem irigykedne.

mért talán ő sosem szeretkezik?...valaki ennyire játsza magát.attól még nem lesz erkölcsi züllött a barátnőd,ha normális kapcsolatban éltek.

2010. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
De az anyuka tiltja a szextől, mert akkor terhes lesz szerinte és akkor szégyen lesz a faluban.
2010. szept. 27. 17:39
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
A pszichológiai háttér az ő életében keresendő,talán a neveltetés egy ilyen minta,vagy egyszerűen egy félreértelmezett anyai szerep,azt hiszi hogy ettől jó anya.Azért nagyon szimpatikus se lehetsz neki ha még a szüleidre se kiváncsi.Most írhatnék olyan kliséket,hogy legyél vele kedves,nyald ki a valagát,pitizz neki hátha jobban megszeret,de biztos vagyok benne hogy ami tőled tellett azt már megtetted,és nem gondolom hogy férfi létedre neked kéne alázkodni.Rossz hírem van: nem tudjátok megváltoztatni.Ő ilyen,mert ilyen akar lenni,jól érzi magát ebben a szerepben.Ha eljön az idő mikor különköltöztök,akkor már nem fogod olyan nagy problémának érezni az anyát.Addig bírjátok ki valahogy,belehalni nem fogtok.És nem az anyával jársz,hanem a lányával.
2010. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nevezik lelki terrornak.Nagyon nehéz megoldani.Szerintem itt a beszélgetés sem segít.Probáld az édesapját magad mellé állitani.
2010. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés, de szerintem nagyon szeretnek a szüleim. Viszont túlságosan büszkék és irányító típusok, csak pechjükre én is ilyen lettem. Tudom, hogy a legjobbat akarták nekem, csak éppen nem a legjobb módot választották erre. Amúgy az indok az volt, hogy nem tudok majd a tanulásra koncentrálni, ha barátom lesz és számukra mindennél fontosabb volt, hogy diplomát szerezzek, mert jobb életet akartak nekem mint ami nekik jutott. 17:29 voltam
2010. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, tény és való, hogy az anyja egész életében boldogtalanul élt. Se a magánélete, se a munkahelyén nem volt igazán sikeres. A tipikus falusi szerepben töltötte az idejét(háztartásvezetés, főzés, földművelés), megbecsülést, és szeretetet nem kapott soha igazán. Ennek ellenére ígéretettt tett a barátnőmnek, hogy bárkije lesz, el fogja fogadni, és pont ennek az ellenkezője történt. És fog az édesanyjában vmi változni, ha majd megérzi, hogy elveszítheti a lányát?Vagy akkor is makacsul ragaszkodni fog az elképzeléséhez?
2010. szept. 27. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!