Mit tegyünk, hogy ne veszítsük el a házat? Hogyan járunk a legjobban egy rossz helyzetben? Olvasd el, kérlek.
A páromat 12 éves korában fogadták örökbe.Testvér nincs.2008-ban az apa meghalt.Az apa testvére ügyvéd, és megbízván a testvérben vele írattatta meg a végrendeletet.Elolvasás nélkül alá is írta (szó szerint a kórházban)a halálos ágyán.A végrendelet azonban azt tartalmazta hogy a párom csak a fél ház felét kapta meg az apja után.A fél ház másik fele a "kedves" ügyvédnő 2 lányáé.Idén februárben meghalt az örökbefogadó anya is. Ő tudatosan írta meg a végrendeletet,ám az itt is rizikós.Párom, az anyára eső fél házból csak fél jutott.Vagyis most úgy néz ki, hogy páromé a fél ház, az 1/4 rész 2 lányé, és még 1/4 rész még 1 személyé (unokatesók mind).
Kaptunk egy levelet egy ügyvédtől, hogy a két lány ki akar lépni a közös vagyonból, és vagy kifizetjük a felértékelés után nekik járó 3MILLIÓ Ft-ot,vagy közösen eladjuk, vagy árverezés lesz. Nekünk NINCS 3 milliónk,a házhoz ragaszkodik a párom, és a 3 rossz közül úgy járnánk a legjobban, ha megvennénk az 1/4et. Hitelt vegyünk fel, de mire? Én bejelentett munkahelyen dolgozom, de minimálbérért güzülök, Atis meg tanuló,csak most nyáron dolgozik. Az árvasági 60.000 az én jövedelmem 60.235Ft, a páromé 40.000 és nem bejelentett. Mit tegyünk? van remény?Bankok? Eladjuk? Megvegyük? Kérlek.... (ha valami nem tiszta, bocsi,akkor kérdezz,válaszolok,de csak azoknak,akik komolyan akarnak segíteni,akár jó tanácsal is).
Szerintem rakasd át a pénzügybe a kérdést.
Sajnos csak ennyit tudok segíteni. :(
Mond meg nekik, hogy ha valóban ki akarnak lépni, akkor fizessék ki ők a párodnak (és a másik személynek) járó 9 milliót, és a lányoké a ház.
Abból már vehettek másikat.
Mást ne fogadj el. Nem kötelezhet semmire, amit a párod nem szeretne.
"Nem kötelezhet semmire, amit a párod nem szeretne."
Ezt rosszul tudod. Éppen hogy arra nem kötelezhető senki, hogy közös tulajdont tartson fenn a másikkal. Bármelyik tulajdonos bármikor pert indíthat közös tulajdon megszüntetése miatt, aztán majd a bíróság eldönti, hogy lesz. De az sokba is fog kerülni a végén.
Ha pert indit, akkor a biróság először a többségi tulajdonost fogja megkérdezni, hogy mit szeretne.
És mérlegelni fogja a felek anyagi helyzetét is, valamint hogy kinek mennyire van szüksége a lakásra.
Ha valóban ugyvéd a lányok apja, nem indit pert.
Csak rosszul járhat.
Ugyan már. Ha egyszer a kérdezőnél fog maradni a lakás (mert hiszen azt írja, hogy a párja ragaszkodik hozzá, ezt nyilván a bíróság is mérlegelni fogja) akkor neki kell kifizetni azt, aki nem kap semmit. Hát gondolj már bele, majd se pénz, se lakás az ügyvédnőnek, ráadásul még ő fizessen? LOL.
Szóval vagy megegyeznek, vagy úgyis ez lesz, de akkor ott lesz a perköltség is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!