Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza kell fizetni a családi...

Vissza kell fizetni a családi pótlékot? Ugye nem? Nagyon rossz anyagi helyzetben vagyunk. = (

Figyelt kérdés
Elég bonyolult a helyzetem. A lényeg az, hogy október vége óta nem voltam iskolában. Most küldték a levelet, hogy menjek be tisztázni a helyzetet. Ez egy okj-s képzés, ott hagyom és inkább egy másikra fogok járni, hogy tudjak mellette dolgozni (Eközben készülök a nyelvvizsgára és újra érettségizni is fogok 1 tantárgyból ebben az évben, ezt azért írom, hogy nehogy azt hidjétek nagy iskola kerülő vagyok. Azért jelentkeztem ebbe a suliba mert nem volt elég a 350 pont arra, ahova szerettem volna menni, de időközben kiderült, hogy az oktatás színvonala a béka segge alatt van és még a diákigazolványt sem voltak hajlandók kiadni, amikor jártam még.)
2010. jan. 8. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony vissza kell fizetni, ha nem voltál rá jogosult. Nekem annak idején az egyedül nevelő és a házasságban nevelt CSP közti különbséget kellett visszafizetni.Nem volt sok 4-5 hónap x 6000ft.

Adóként behajtják...

2010. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
illetve 4-5 hónapszor 600ft, nem 6000
2010. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végül is van egy bizonyos hiányzási idő és az még nem telt le. Ez a 250 óra. Így az alatt jár a családi pótlék (bár igazolásom nincs). És hétfőn kiiratkozom, és egyből le is mondom a családit. Így is kell fizetni?
2010. jan. 8. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg fennállt a tanulói jogviszonyod, addig jár a családi pótlék. Sőt, ha most januárban kiíratkozol. még erre a hónapra is jár. Kérj az iskolától egy igazolást, hogy mettől meddig volt tanulói jogviszonyod. Próbáld meg elérni, hogy a vége a kiíratkozás napja legyen, nekik mindegy, neked meg nem kellene visszafizetned a családit.
2010. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, akkor kérek tőlük egy papírt.

Még egy kérdés: a diákigazolványomat el kérhetem (már ha persze megrendelték) mert ugye még augusztus végén kifizettették velem az árát, fénykép, minden.

2010. jan. 8. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elkérheted a diákigazolványod.

Igazság szerint már régen meg kellett volna kapnod.

Azt még megpróbálhatod, hogy a félév végével kéred a tanulói jogviszonyod megszüntetését(ha csak a második félév elejétől mégy át máshova tanulni)

2010. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A biztosítási jogviszonyod a tanulói jogviszonyod megszüntetése után 45 nappal megszűnik, és ha nem leszel újra tanulói/hallgatói-, vagy munkaviszonyban (vagy bármi más módon biztosított), akkor magadnak kell rendezni az egészségügyi hozzájárulást (havi 4950 Ft) (ezt szociális helyzet alapján átvállalhatja a helyi önkormányzat)

(ez előbb csengettek, ezért ez lemaradt)

2010. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos infót, most már nem félek bemenni hétfőn. =)

Az egészségügyi hozzájárulásról én úgy tudtam, hogy a diákigazolvány lejárásától kell fizetni, de hiszek neked.

De ha én rögtön beiratkozom (az a tervem) és februártól tanulok, de csak estin (vagyis heti 1x szombaton lesz oktatás) akkor kell ezt fizetnem?

2010. jan. 9. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Rád ez vonatkozik:

alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy felsőoktatási intézményben (ha az a közoktatási vagy a felsőoktatási törvény hatálya alá tartozik) nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat foly-tató magyar állampolgár a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosult-sága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak) [illetve, a diák-igazolvány lejáratát követő további 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a tanulói jog-viszony idejével hosszabbodik meg)] ha tb-i szempontból belföldinek minősül,

[link]

Itt a diákigazolványra való jogosultságod a sarkallatos pont; lehet, hogy a tanulói jogviszonyod megszüntetésével azt is megszünteted.

Sajnos az estisek nem jogosultak az egészségügyi ellátásra.

De ha 100%-ig biztos akarsz lenni, hogy jogosult vagy-e az ellátásra, írj meg mindent részletesen az oep-nek (van e-mail címük), milyen jogviszonyban tanultál, milyen intézményben (pl középiskola) és kérdezd meg, hogy ha megszünteted a tanulói/hallgató jogviszonyod itt, akkor meddig vagy jogosult az eü. ellátásra.

Ha itt tanulói jogviszonyod volt, akkor családi pótlékra is jogosultak voltak utánad a szüleid; hallgatói jogviszonynál nem (ha jogosult lettél volna, de nem kértétek, visszamenőlegesen lehet kérni, ha jól tudom 3 hónapra visszamenőleg) A családi viszont estin is jár, hallgatói jogviszonyod van és nincs rendszeres jövedelmed, valamint 20 év alatti vagy, vagy ez alatt a tanév alatt töltöd a huszat.

2010. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!