Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rossz helyzetben...

Nagyon rossz helyzetben vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, nagyszülők neveltek, akik sajnos már nem élnek, így egyedül lakok. Voltam egy időt állami gondozásban is. Épp most fejeztem be a sulit, bolti eladói szakmát szereztem. Szüleim vannak, csak éppen semmiben nem lehet rájuk számítani. Az az óriási nagy gondom hogy miután végeztem a sulival, kb egy hónap múlva megszűnik a két ellátás, családi pótlék, ösztöndíj, mivel betöltöm a 20-at. Marad 42 ezer, de az éppen csak kajára elég egy hónapra, de a lakást miből tartanám fel, miből ruházkodnék, meg miből fizetném az egyéb költségeket, váratlan kiadásokat. Mire munkahelyet találok, az sok idő lehet, a netem myújtottam be jelentkezési lapokat, de semmi válasz nem jött. És amig nem találok munkát, miből tartom fent a lakást. Munkaügyi központba megyek, mert legfeljebb megpróbálnék egy tanfolyamot, és azután is kapnék ha jól tudom, havi juttatást, de arra se nagy az esély, hogy bekerülök olyan tanfolyamra. Nagyon el vagyok keseredve, sok minden szakadt rám már húsz évesen. És tehetetlennek érzem magam. Diplomás emberek alig tudnak elhelyezkedni. Pedig becsületesen csináltam az iskolát, állami gondozott létemre semmi rosszba nem keveredtem, de most nagyon ideges vagyok, hogy mi lesz ha hónapokig nem találok munkát. Kérem aki tud valami okos tanácsot mondani, az mondjon mert a lehetőségeimet nagyon szűknek érzem. Nagyon erős szorongás is gyötör emiatt, kedden megyek pszichiáterhez mert ez így nem mehet tovább. Ráadásul a két nagyszülő elvesztése se volt könnyű akik mintha szüleim lettek volna, most még jönnek a létfenntartási problémák is.
2011. jún. 4. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz?Ha találok álláshirdetést elküldöm itt privátban.Sajnálom,h.elvesztetted a Nagyszüleid!Dícséretes,h.tartottad magad és nem keveredtél bajba!Biztos megállod a helyed ez után is!Ne keseredj el!Én biztos vagyok benne,h.lesz megoldás!
2011. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pusztavacson lakom
2011. jún. 4. 23:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Rendben rákeresek.Egy fontos!Ne feledd,h.értékes ember vagy!És sikerülni fog!A diplomás emberek sokszor azért nem találnak állást mert a képesítésük miatt nem veszik fel őket egyes helyekre!Ugyanis ha túlképzett valaki nem akarják őket megfizetni egy alacsonyabb kategóriás állás betöltésénél.Eladóra mindig szükség van!Egyébként én is eladónak tanultam csak már 21 éve végeztem a sulit. XD
2011. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"most nagyon ideges vagyok, hogy mi lesz ha hónapokig nem találok munkát"


Ne legyél ideges. Minél több pénzt próbálj meg félretenni abból, ami van. Takarékoskodj, amennyire csak lehetséges.


Van valami lakásod, ugye? Az egyik szobába felvehetsz egy albérlőt. (Mondjuk lehet, hogy Pusztavacson ez nem könnyű).


Hidd el, százezrek vannak rosszabb helyzetben és nem keserednek el (jó, nem mind).


"a netem myújtottam be jelentkezési lapokat, de semmi válasz nem jött"


Érdeklődj sok helyen. Ott is, ahol nincs álláshirdetés, de éppen elképzelhető, hogy van állás. Az állások nagy többségét NEM álláshirdetésre válaszolva szerzik meg, hanem az esetek többségében az álláskereső maga kezdeményez!


"Marad 42 ezer, de az éppen csak kajára elég egy hónapra"


Napi 600-ból (ami havi 18k) lehet enni. Szegényesen, de még betegséget nem okozó szinten pedig napi 300-400-ból is. A lakás fenntartása a nehéz ügy, arra azt hiszem, lehet külön segély kérni az önkormányzattól.


Csak egyvalamit ne csinálj: nehogy kölcsönt kérj bárkitől. Ez a legfontosabb.

2011. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Küldtem E-mailt nézd meg.Remélem sikerül valami!Kölcsön tényleg ne kérj mert az nem egészséges!Kérj az önkormányzattól segítséget!Nálunk Százhalombattán elég segítőkészek!Persze itt az ipar miatt meg van az anyagi háttér hozzá.
2011. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a való világ, nem alekosz.

Vannak még így ezzel pázszázezren, olyanok is, akik ugyanilyen helyzetben még 1-2 gyereket is nevelnek. Ez van most Magyarországon. Persze ez most nem nagy vígasz...


Ha tudsz valami idegen nyelvet, azonnak kifelé az országból. Hogy kint mit csinálsz, tökmindegy, takarításból is jól elvagy.

A diplomásokkal ne hasonlítsd össze magad, mindig is nehezebben kaptak munkát, mint az, aki ért is valamihez.


Nem tudom, mennyi munkalehetőség van nálatok, vagy mennyire gáz Pestre ingázni minden nap, de inkább ott kéne munkát keresni. Az is megoldás lehet, hogy ha a te neveden van a mostani lakás, hogy kiadsz egy szobát albérletbe, vagy eladod, és közelebb költözöl a fővároshoz. A vendéglátós szezon is elkezdődött, a Balcsin szakképesítés nélkül is tudsz munkát találni, és nem bolti eladó fizetésért.

A lényeg az, hogy nem kell az élettől parázni, egyáltalán nem vagy olyan tragikus helyzetben. Egészséges vagy, független, van egy szakmád, ingyen laksz( albérlet, hitel nincs) gyerek sincs... a mai világban ez már jónak számít.

2011. jún. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

"A diplomásokkal ne hasonlítsd össze magad, mindig is nehezebben kaptak munkát, mint az, aki ért is valamihez."


Ja, mert a diplomások a seg.güket meresztették 5 évig, és csak azért tanultak ÉS jártak gyakorlatra egy időben, hogy minél később kelljen dolgozniuk. Egyébként igazad van: egyik diplomás sem ért semmihez, csak a szakiskolát végzettek...

2011. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
15:26-al egyet értek!!!
2011. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vendéglátóban szerintem viszonylag könnyű elhelyezkedni. Pl. mosogatónak, konyhai kisegítőnek, vagy akár felszolgálónak is, ha van kedved hozzá. Készíts egy fényképes önéletrajzot és járd körbe a számításba jöhető vállalkozásokat. De ne sajnálkozva, hogy nehéz helyzetben vagy, legyen megnyerő és határozott a fellépésed, öltözz fel rendesen, legyél ápolt. Mondd, hogy most végeztél a sulival és minél előbb szeretnél munkába állni, amennyiben aktuális lesz, üresedés lesz, értesítsenek, vagy akár azt is mondhatod, hogy 2 hét múlva újra érdeklődsz. Szemesnek áll a világ. Sajnos manapság tényleg nem könnyű, de ne add fel! Nem muszáj a szakmádnál maradni, ezt se felejtsd. Egy albérlő is jó ötlet, de azzal vigyázz, még ismerőssel is meg lehet járni. Figyi, régen volt, hogy munkahely keresés esetén a munkaügyi fizette az utiköltséget, szóval környező településren is tudnál munkát keresni, ha még van ilyen és talán tudnál támogatást is kérni, ha sikerül munkát találni, régen ilyen is volt. Kérdezd meg ezeket az ügyintéződtől.
2011. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Buszbérlet nagy részét támogatták, arra gondoltam, csak nem írtam le. :)
2011. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!