Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetne saját gyermeke?...

Lehetne saját gyermeke? (bővebben lennt. )

Figyelt kérdés
Ma felmerült bennem a kérdés annyi olvasás után valyon megtenném-e ezt? Ha kiderülne, hogy nem lehet gyermeked, akár nő vagy vagy férfi, van egy párod, akivel családot terveztek, köztük babát is, engednéd, hogy más úton, de vérszerinti gyermeke lehessen, akit együtt neveltek fel? Nőknél értem ezt: Fogadnátok bér anyát, aki mesterséges megtermékenyítéssel világra hozná a férjed/párod gyermeket? Vagy férfiaknál ugyan úgy mesterségesen bele mennél-e abba, hogy a feleséged más gyermekét hordja ki? Én azt hiszem megtenném. Elvégre ha közösen neveljük fel nem a vér rokonság számít igazán, de azért mert nekem nem lehet, nem fosztanám meg a párom ettől. Nem érezném kevésbé a gyermek anyjának magam. Ti hogy döntenétek?
2010. szept. 27. 13:49
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek az 14:30-sal.


Az én szüleim anno, 5 évig próbálkoztak mire összejött nekik a gyerek, ők is keresztül mentek egy csomó megpróbáltatáson. Mégis, sose mondták azt, hogy maga a terhesség jó lett volna. Az egy szenvedés, akárki akármit mond.


Ez nem sajnáltatás, hanem egyszerűen így van. A nők szenvednek azért, hogy gyerekük legyen, a terhesség és a szülés során is. Elég ritka kivétel az, aki nem így van vele.

A legtöbb nő, aki szült, ezt is fogja mondani.


Az egész élményt a baba születése koronázza meg, az anyai élmény.. mindenki tud példát mondani rá, amikor a rossz élmények is szépnek tűntek a múltból. Amikor sokat küzdünk valamiért, az csak akkor válik széppé, amikor elértük a célt.


A terhesség egy nagyon szép női motívum, de én is kihagynám ha lehetne. Biztos jó élmény megküzdenie az embernek a gyerekéért. De nem szeretek szenvedni :)


Mindazonáltal biztos, hogy maga a terhesség és a szülés életem egyik legmeghatározóbb élménye lesz, mert lesz egy gyermekem a szerelmemtől. Ez az érzés teszi olyan fantasztikussá.


Édesapám, amikor úgy volt, hogy nem lehet gyerekük, azt mondta, hogy ő nem egy anyát vett el, hanem feleséget, társat. Én is így vagyok vele. A mostani párommal (aki remélem a gyerekem apja is lesz), ha nem lehetne gyerekünk, akkor nem lenne. Mert azért vagyok vele, mert szeretem. Ő is így érez, és nem is tudná ő sem elfogadni, hogy mástól legyen gyereke.


Persze ez megítélés kérdése, megértem, ha vannak olyanok, akik belemennének. Én ezt elfogadom.


Csak nem értem, hogy miért akarják sokan úgy beállítani a terhességet, minta az egy olyan jó és kellemes dolog lenne. És leszólják azt, aki már tudja miről beszél.

2010. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!