Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetne saját gyermeke?...

Lehetne saját gyermeke? (bővebben lennt. )

Figyelt kérdés
Ma felmerült bennem a kérdés annyi olvasás után valyon megtenném-e ezt? Ha kiderülne, hogy nem lehet gyermeked, akár nő vagy vagy férfi, van egy párod, akivel családot terveztek, köztük babát is, engednéd, hogy más úton, de vérszerinti gyermeke lehessen, akit együtt neveltek fel? Nőknél értem ezt: Fogadnátok bér anyát, aki mesterséges megtermékenyítéssel világra hozná a férjed/párod gyermeket? Vagy férfiaknál ugyan úgy mesterségesen bele mennél-e abba, hogy a feleséged más gyermekét hordja ki? Én azt hiszem megtenném. Elvégre ha közösen neveljük fel nem a vér rokonság számít igazán, de azért mert nekem nem lehet, nem fosztanám meg a párom ettől. Nem érezném kevésbé a gyermek anyjának magam. Ti hogy döntenétek?
2010. szept. 27. 13:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
nem.
2010. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy kis történetet..Az én családom hogyis mondjam eléggé termékeny fajta ami a nőket illeti..Nagymamám 11 gyermeket hozott a világra,anyám 4-et..Nekem már van 3 gyönyörű gyermekem,és most várom a negyediket....Az unokatestvéreim legtöbbje is nagy családosok,és boldogok..A bátyám felesége akivel lassan 3 éve házasok még nem jött össze a baba,pedig a bátyám is termékeny ember,hiszen az előző házasságából már van kér fia..

Nemrég a sógornőm amikor anyukámnál voltam(ugyanis a bátyámék ott laknak anyuékkal,én külön élek) mondta,hogy fontos dolgot szeretne mondani..Mondtam oké..meghallgatom,hiszen nincs semmi bajom vele..Voltaképpen arra kért meg,hogy a most születendő gyermekemet adjam nekik oda,és ők felnevelik mint saját gyereket..nem egyeztem bele,mert én nem azért vállaltam,hogy eldobjam magamtól,még akkor is ha jó kezekben lenne..Mondtam is neki,hogy később úgyis kiderülne,hogy én vagyok az igazi anyja,és soha nem bocsájtaná meg,hogy nem velünk élt,és nem a testvéreivel..Jogosan kérdezhetné majd ,hogy miért dobtuk el,őt miért nem akartuk felnevelni??

meghallgattam az érveit,és én elmondtam a saját érveimet..

A sógornőm megsértődött,és egy önző senkiházinak nevezett,mert nem vagyok hajlandó megadni neki ezt az örömet!

Mai napig nem tudom neki elmagyarázni,hogy nem lennék képes oda adni senkinek hiszen 9 hónapig én gondoskodtam a védelméről,az én egészségem,testem,lelkem van kitéve..

A beszélgetés óta eltel 1 hónap..Még mindig haragszik rám,és igyekszik anyámat,bátyámat ellenem hangolni(szerencsére ők megértenek,és nekem adnak igazat)

Az egészben az a vicces,hogy a sógornőm azt is felhozta érvként,hogy legalább valamilyen szinten vérrokon lenne a bátyámnak,és így olyan mintha az ő gyerek lenne..De a felháborító az,hogy evvel a szöveggel jött,de erélyesen elutasította a bátyámat,hogy a fiait magához vegye..Neki ők nem kellenek,mert a volt asszonytól vannak..(pedig édesek mindketten 5-7 évesek)

Sajnos most a sógornőm szemében önző,és rossz vagyok..és talán ezért én a kérdésedre minden pontjára nemet mondanék..

Ha nem lehetne közös babánk a férjemmel akkor csakis idegen szülőktől örökbe fogadás..

2010. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ez érdekes történet :) fura a sógornőd hozzáállása, én veled értek egyet... a babát te vállaltad, remélhetőleg a pároddal, vártátok, egyek vagytok vele. Az már más kérdés, hogy abba belemennék-e, hogy béranya legyek számára (mrá ha jogilag oké lenne)...
2010. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

-Nem bírnám elviselni,hogy másnak a gyerekét hoztam a világra

-Nem tudnám elviselni,hogy a férjemnek más nőtől van gyereke

-nem lennék béranya

- Inkább örökbe fogadás!!

2010. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Bocipók ***** válasza:

Én sem fosztanám meg a párom a lehetőségtől, hogy vér szerinti gyereke legyen.

És ha pl. a húgomnak nem lehetne gyereke, a béranyaságot is bevállalnám érte. (Ha jól tudom Magyarországon rokon vállalhat béranyaságot).

2010. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
van egy fiam, de szeretnék még gyermeket és sajnos van szervi akadálya is az esetleges terhességnek.....én úgy gondolom nőként a lombikig mennék el, a béranyaság nekem kicsit idegen vagy az örökbefogadást is jó megoldásnak tartom......szerintem lehet tiszta szívből szeretni egy nem vérszerinti gyereket is!
2010. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A saját gyermekem én sem adnám oda. Érthetőek az érveid. Azt a babát Te vállaltad a pároddal, a Tiétek. Ez csak egy alternatív megoldást. Pont ma olvastam róla valahol és elgondolkodtam. Ezért tettem fel a kérdést. De látom sok embernek idenek ez a dolog, ahogy azt is, vannak akiknek nem. :)
2010. szept. 27. 15:37
 28/31 anonim ***** válasza:
Nekem már van egy lányom, tehát ismerem a terhesség velejáróit. De nem mennék bele, hogy más nő hordja ki a gyerekemet. Nem érezném magam az anyjának.
2010. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kicsit hülyén fogalmaztam. Tehát nem mennék bele, hogy valaki más hordja ki a párom gyerekét akit utána én nevelnék.
2010. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:30


Egyszerűen az ilyen hozzáállást nem tudom felfogni. Tudod másfél éve küzdünk a férjemmel a babáért. Tudom, hogy nem mindig leányálom, kihordani egy babát, fájdalommal jár a szülés, de mikor mártírkodik egy anya, hogy milyen borzasztó volt kihordani a gyermekét nem értem meg. Meddőségi központba járunk, és kellemetlenebnél kellemetlenebb vizsgálatokon megyünk keresztül. Azt még nem tudom, hogy műtétek is várnak- e ránk, mire eljuthatunk odáig, hogy áldott állapotba kerüljek. Én mondtam tegnap is a férjemnek, hogy én olyan büszke leszek a pocakomra, ha egyszer terhes leszek. Álmodozom milyen kismama ruhákat hordok majd, és még hányni is nevetve fogok, mert ezért küzdünk. Csak már ott tartanánk.

A kérdésre a válasz sztem elég sokrétű. A férjem azt mondta, hogy Ő gondolkodás nélkül belemenne spermadonorba ha vele lenne gond. Magyarországon, úgy tudom nincs olyan, hogy béranyaság, és valamiért nem is foglalkoztat a gondolat, mert 100%-osan hiszek benne, hogy saját babánk lesz. Ha ez a két dolog nem jönne össze, (AMI KIZÁRT:-))))))akkor örökbefogadás.

2010. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!