Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetne saját gyermeke?...

Lehetne saját gyermeke? (bővebben lennt. )

Figyelt kérdés
Ma felmerült bennem a kérdés annyi olvasás után valyon megtenném-e ezt? Ha kiderülne, hogy nem lehet gyermeked, akár nő vagy vagy férfi, van egy párod, akivel családot terveztek, köztük babát is, engednéd, hogy más úton, de vérszerinti gyermeke lehessen, akit együtt neveltek fel? Nőknél értem ezt: Fogadnátok bér anyát, aki mesterséges megtermékenyítéssel világra hozná a férjed/párod gyermeket? Vagy férfiaknál ugyan úgy mesterségesen bele mennél-e abba, hogy a feleséged más gyermekét hordja ki? Én azt hiszem megtenném. Elvégre ha közösen neveljük fel nem a vér rokonság számít igazán, de azért mert nekem nem lehet, nem fosztanám meg a párom ettől. Nem érezném kevésbé a gyermek anyjának magam. Ti hogy döntenétek?
2010. szept. 27. 13:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, ez nehéz kérdés. nekem mérhetetlenül fájna, ha egy másik nő hordaná ki a gyermekemet. és nem kéne másik férfitól gyerek, ha a páromnak nem lehetne. Vagy tőle, vagy senkitől.
2010. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én már csak azért is megtenném, mert nem szeretnék kimaradni a terhesség csodáiból. Hiába más nő hordja ki, neki nem több köze van a babához, mint az, hogy kihordja. Persze ez nem kis dolog, de mégis más így egy gyermek vállalása, mint az, hogy ne legyen. Bár ki, hogy gondolja. Kíváncsi vagyok a válaszokra. :)
2010. szept. 27. 13:58
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

VAJON megtenném e,hogy megszülők egy gyermeket aki nem a férjemtől van? Nem tenném meg,akkor inkább nem kell baba..Ha szülni szereznék akkor csakis attól a férfitól akit tiszta szívemből szeretek..

Hogy engedném-e,hogy más nőtől legyen gyereke a férjemnek? nem..hasonló okok miatt mint az előbbi?

Hogy béranya lennék-e? Nem. Mivel borzalmasan félek a fájdalomtól,így a gyávaság,a félelem sokkal erősebb lenne nálam.

Hogy örökbe fogadnék-e? Igen..Bármikor örökbe fogadnék akár testvéreket is..

Mondom én akinek van gyermeke..

2010. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon tiltott a béranyaság, igy ezen el sem gondolkodom. Idegen donoros megtermékenyítésben benne lennék. (Ha pld. a férjemnek nem lehetne valamilyen okból saját gyereke).
2010. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha valaki szeretne kisbabát, de nem lehet neki, és már mindent megpróbáltak, akkor marad az örökbefogadás.

Nem tudom, ez a mindenáron vérszerinti gyerek akarás már nem is a gyerekről szól, hanem a vérről.

2010. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Értem. :) Hát látszik megoszlanak a vélemények. Szerintem az, hogy egy olyan embertől vársz gyermeket akit nem is ismersz csak egy leírást kapsz róla és egy üvegcsét látsz, nem számít megcsalásnak, sőt... esélyt ad arra, hogy együtt éld át a férfival, akit szeretsz a terhesség örömeit az első perctől kezdve. Szó sincs arról, hogy valakivel közösülsz, megcsalod stb. Itt a külső félnek semmi köze nem lesz az életetekhez. a kérdés az lett volna, hogy ha a párod vágyna rá, és miattad nem lehet, hoznál-e ekkora áldozatot érte. De hát mások vagyunk és ez pont így van jól. :)
2010. szept. 27. 14:09
 7/31 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig arról, hogy a kezdetektől fogva a Tiéd legyen a gyermek, hogy ne maradj le a terhesség pillanatairól, ultrahangok stb. De igen, az örökbefogadás is megoldás.
2010. szept. 27. 14:10
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
idegen donoros megtermékenyítést és is vállanék, ha a páromnak nem lehetne gyermeke. elvégre őt is megilleti a lehetősége annak, hogy születésétől fogva egy kisbaba apukája legyen, minden pozitívumával és negatívumával együtt. és ha én lennék terméketlen szintén nem fosztanám meg a párom az élménytől. lehet mondani hogy csak annak szülök, akit igazán szeretek, de még a legjobb kapcsolat is rámehet arra, hogy az egyik félnek nem lehet babája, míg a másik szeretne. és ezért haragudni sem lehet, ez alapvető ösztön és joga minden embernek, én is vágyok babára. még a béranya sem kizárt(nyilván csak ott, ahol lehet), de én magam nem lennék az.
2010. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%

Nem a megcsalásról van szó!

első válaszoló vagyok.

Nem tudnám elfogadni valahányszor a gyerekre nézek, hogy egy vadidegen férfi génjeit hordozza!

és nehogy már azt hidd, hogy a béranya az olyan nagyon be fog avatni a terhességébe... persze látni egy-egy filmet, ahol odaköltözik hozzájuk, meg kinyalatja a fenekét, meg minden... de nem hiszem, hogy ez a módi (bár nem is ismerek oylan párt, aki ilyet bevállalt volna)... én legalábbis nem tennék ilyet, ha béranya lennék... persze, tartanám a kapcsolatot, de nem 24 órában heti 7 napon!

2010. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia! Mi pont nem olyan rég beszéltünk erről a párommal...nehéz dolog és azt gondolom, hogy a tényleges helyzet hozza meg, hogy mit teszel végül, mit nem:-S


Nekem borzasztóan fájna, ha nem lehetne közös gyerekünk, biztosan beleroppannék...azt hiszem nekem ez a legnagyobb álmom, nem túlzok...


HA nem lehetne azt hiszem örökbe fogadnánk, mert mindenképpen családot szeretnénk...remélem erre nem kell sor kerüljön...

2010. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!