Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vársz el a gyerekedtől? A...

Mit vársz el a gyerekedtől? A házimunkától kezdve a pár választásig! és persze kort/nemet aztán leírom miért kérdeztem

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 12:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ezek csak kifogások belehet csukni ám az ajtót meg ez nem elsősorban a szexről hanem az együtt "alvásról" szól.És oké nálatok kicsi a hely akkor miért nem mehet a fiuhoz ottmi a kicsi nics vc vagy az ellen mi a kifogás,vagy egyszerűen csak nem birod felfogni hogy lányod 18 felnőtt nemi élete van akkor is ha te nem karod azt.
2010. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
10 hónapig ugyse birják ki szóval mennek haverokhoz vagy a nyilvános vcbe,mondjuk engem sose zaklattak otthon ezzel mindig hazavihttem párom, már külön élek,ingázom, de engem izgatnak a külső helyszínek,mondjuk sokan kényszerből járnak oda tudok olyat is aki kedves szülei miatt 24 évesen 4 éves kapcsoaltban is csak parkban kocsiban hazugság árán lehet titokban boldog.
2010. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekem sosem engetdék, hogy a párom ott aludjon, mondjuk egy utcával arrébb lakott, de néha jó lett volna...

nem tudtam főzni, míg el nem kerültem fősulira és nem lett elegem a szendvicsből...

nem segítettem semmit anyunak, mert nem voltam rákényszerítve...


Van egy 16 hónapos kislányom és már most segít: bepakolja a mosógépet, meg elindítja, adogatja a ruhát teregetéshez, elpakolja a játékait, ilyesmi:) ott van mellettem mikor főzök és magyarázom neki, mit miért csinálok:) nagyon élvezi. én szeretném megtanítani sütni-főzni, az csak hasznára válik. segítsen a házimunkában ha nagy lesz, és persze tanuljon úgy ahogy telik tőle. ezen kívül ha valami nem megy szóljon, és segítünk. nekem soha nem segített senki, meg is látszott az eredményeimen...:(


Együttalvás engedélyezve 16 éves kora után, amennyiben már párszor volt nálunk a párja. (na persze én ezt most gondolom így, ki tudja, mi lesz később:))


Szóval én a helyedben hagynám, hadd aludjon ott a lányod barátja.

2010. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Miért, 10 hónap múlva majd hirtelen nagyobb lesz a hely? Ugyan már. Te is beláthatnád, h csak a kifogásokat keresed.
2010. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
10 hónap múlva valószinű a lányod már nem otthon fog lakni henem inkább a barátaival vagy apárjával fog nyomorogni egy albérletben de legalább egészséges életet élhet boldogan.Szexualitás megtiltani korlátozni nem lehet legfejlebb hazudnak,amúgy is 15 év után a szex normális dolog ha szerelemből teszik és nem menőzésből.
2010. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Bár még nincs gyerekem, de azt várnám el tőle, hogy legyen jóindulatú, mindig optimista, türelmes, és megfontolt vagy elgondolkodó, illetve érzékeny.
2010. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Ja és 28 F
2010. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Anyuka!

Elnézést hogy letegezlek, de így könnyebb írnom.

Először arra reagálok, ami tulajdonképpen elindította a kérdésedet...illetve ami kiderült a kérdés során...


A szüleim engem is úgy neveltek, hogy nem alhattam soha a páromnál, még most se nagyon díjazzák az ötletet, pedig már jócskán elmúltam 18.

Részben igazat adok nekik a dolgokban, egy lánynak kell hogy legyen tartása, én se valószínű hogy elengedném a még gimnazista lányomat a párjához aludni...tart ameddig tart a kapcsolat, lehet hogy egy hónapig, lehet, hogy egy évig, lehet hogy "örökre" de ezt nem tudhatod. Ha 2-3 hónapig tart a kapcsolat (amit ugye nem tudunk előre) akkor minden 4., 5. hónapban valaki máshoz menne?:-S (főleg 18 éves kor előtt nekem kicsit meredek ). Meg amúgy is, oké szép együtt aludni, de ha egyből mindent megkapnak (2 hónap) mire vágynak később?

Aztán mit gondolnak a fiú szülei (főleg ha 18 nál fiatalabb lányról van szó). Én tuti nem tartanám sokra azt a lányt aki 16-17 évesen beállít hozzám, hogy ő "itt alszik".

Nem mondom, hogy nem tiltakoztam ez ellen régen, és hogy nem vágytam rá, mert képmutatás lenne...DE most nagyon örvendek, hogy a dolgok így alakultak, a párom is és én is albérletben lakunk most (egyetem miatt) ő 21 éves én 2o és ha hétvégente találkozunk a reggeli kávénál nem anyós-apósba botlok (habár ők is remek emberek).


Én igazat adok Neked és valószínűleg én is várnék míg az egy év kitelik...


Nem értem az ironikus válaszolókat, akik hangsúlyozzák, hogy nem lesz nagyobb a hely egy év múlva sem, oké, de normák azért vannak, meg erkölcs a világon.


Persze tudom, nappal is lehet szeretkezni, de az azért más mint az ott alvás.



A gyerekemet meg tanítanám türelmesen minden apró dologra amit csak meg kell tanulnia. Mindent elmagyarázok majd neki, hogy értse. Következetesen fogom nevelni, megmondom a véleményemet, a választásokat, aztán döntsön és tanuljon a hibájából (persze nagyobb korban).

Fontosnak tartom a tanulást, ha az jól megy akkor szórakozhat, mehet külön foglalkozásra amiből szeretne stb.

Időben és nyíltan beszélek neki a szexről, fiúkról, lányokról, ez nem szabad, hogy tabu legyen...

kb ennyit írok most, még lenne sok sok minden, de mennem kell:)

2o-L

2010. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ne légy képmutató,valoszinű ti sem vártatok vele egy évet csak máshol csináltátok mint sok más szerencsétlen,amugy gondolom nem oknélkül mentél albérletbe...
2010. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Amugy nappal mondjuk a vc parkban akárhol szexelni nem erkörcstlenbb szerinted mint simán ott alundi hát elég fura az erkörcsről ki alakitott vélméyned.
2010. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!