Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vársz el a gyerekedtől? A...

Mit vársz el a gyerekedtől? A házimunkától kezdve a pár választásig! és persze kort/nemet aztán leírom miért kérdeztem

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 12:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Párválazstásnál,azt hogy boldog legyen a párjával az nem számit hogy nekem nem jön be mondjuk mert nem én hanem ő fog vele élni.Hazimunkában azt,hogy segitsen be amiben tud de nem csicska szinten.

28N

2010. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

A házimunkában segitenie kell már kicsi kora óta, a korának megfelelö mértékben. Elváron töle, hogy az adottságainak megfelelö legjobb tanulmányi eredményt hozza, igyekezzen rendes végzetséget szerezni, amig az én költségemen él, addig a családi normákhoz igazodjon. Ha ezt nem akarja, akkor jogában áll önállósodni és a sajst költségére úgy élni, ahogy akar, de azt nem várhatja el, hogy olyan viselkedést támogassak, amivel nem értek egyet.

A párválasztás felnött korban a saját magánügye, amig kiskorú, addig csak részben: egyrészt nem tolerálnám, ha bünözö hajlamú valakit választ, illetve ha a párkapcsolat a tanulás és a kötelességek rovására megy. Viszont attól kezdve, hoyg önállóan ellátja magát, azzal van együtt, akivel akar, ha nekem nem tetszik az illetö, akkor maximum nem egyezek bele, hogy az én lakásomban legyen, engem meglátogasson - mármint a partner, a gyerekem természetesen jöhet, ha akar, kivéve, ha a biztonságomat veszélyeztetné.

2010. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

12:21-es vagyok:

35/N

2010. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%

A szeretet szabadságon alapul, nem szükségen és elvárásokon.


33N

2010. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

Nincs még gyerekem,de már van elképzelésem.Én is szeretném ha hamar megtanulna rendet teremteni maga körül, biztos h. környezetvédelemre fogom tanítani(szemetet ne dobja el, palackot szelektívbe stb.),párválasztás, a lényeg h. azt csinálja amitől boldog lesz, megpróbálom korán felvilágosítani a pasikról/lányokról, hogy kivel hogyan kell bánni és h. tisztelje a másikat. Sportolnia kell valamit.Én édesszájú vagyok,de nem szeretném ha a gyerekm is beleesne ebbe a hibába gyerekkorában, idősebb korában majd eldönti ő.Szeretném ha önálló lenne(én sajna nem nem vagyok annyira,nagyon bele szóltak a szüleim),eljárhat ide-oda ha jól tanul, lógni is lóghat is de legyen őszinte+témazárónál nem lóghat.Amíg nem tanul meg nem mehet el(ez a páromnál annó bevált, velem sose tanultak a szüleim,de én segíteni akarok neki,persze nem mondok meg mindent,mert akkor nem lesz önáló,de jobb így mert akkor közvetlenebb lesz a kapcsolat).

Egyenlőre ennyi,aztán kitudja mi lesz addig :-)

25/l

2010. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy az elképzelés édes kevés.Nekem is megvoltak az elgondolásaim, aztán az élet azt szépen keresztülhúzza.Mert amióta szülő vagyok,(17 éve)teljesen másképpen látok mindent.Elvárni keveset várok el szerintem, annyit hogy fiú létére se legyen budi a szobája, meg a retkes zoknikat, ruhákat tegye a szennyesbe, de mióta van barátnője, ez azóta valahogy természetes lett...:)Azelőtt nem volt ilyen könnyű ezekre rávenni.A kertben ha nekiállok én vagy az apja füvet nyírni, szó nélkül segít, a kutyák körül rendet tesz, de nem kérjük, ezt magától csinálja.A párválasztás már más téma.

Nem szóltunk bele, a barátnője kedves kiscsaj, azt mondtam, amíg a tanulmányi eredménye nem romlik, addig egy szavam sincsen a mindennapos este 10-11-ig hancúrozás ellen.És itt jön a de.Ha nem lesz betartva a megállapodásunk, akkor borul a forma, és a mindennapi talcsi le lesz redukálva heti 2-3-ra.Eddig nincsen baj.(kopp-kopp)

Szerintem ez így korrekt.

2010. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Na szóval!

Akkor leírom az én kis pici történetemet!

A 18éves lányommal nem tudom mi legyen!

Szóval besegít ezt azt:(porszívózik, a szobáját rendbe tartja, sepreget, felmos, felmosogat)

De lehet ezek kevesek!:S Főzni sajnos nem nagyon tud!Szinte egáltalán (paprikáskrumpli,borsóleves, makaróni ezeket csak)


Nem tudom nem e kevés ez?!

Na meg van barátja hetente 2szer (4órát van itt kb)jön a fiú mert távolabb lakik, és picit probléma hogy nem aludhat itt.Persze nem vergődik csak kicsit szomorú miatta, de még korai hisz csak 2hónapja járnak, de ő azzal vágott vissza hogy a 3éves kapcsolatát sem engedtem!:(

Nem tudom mit kellene változtatni ezeken!

Más hogy gondolja ezt?

2010. szept. 27. 13:25
 8/35 anonim ***** válasza:
57%
Szia!szerintem a lányod 18 éves nagykorú már!ne te szabd meg neki,hogy 2 hónap vagy 6 hónap után aludhatnak együtt,mert ha "összebújni" akarnak megoldják ők azt máskor is!és az Ő dolga!a házimunkához való hozzáállásáról az a véleményem,hogy azért nem lusta segít neked.A főzésről meg annyit,hogy miért nem tanítgatod?magától nyilván nem fog elkezdeni még anyu úgyis megcsinálja!!!én sem tettem sőt, ennyit sem tudtam főzni mint most ő,mert nem voltam rákényszerülve!majd ha elköltözik és muszáj lesz ő is belefog rázódni, ahogy sok más nő is csak ekkor tette!köztük én is 22 évesen tanultam meg főzni mikor már külön laktunk a párommal!szerintem hagy őt hagy tapossa ki maga előtt ő az utat!!
2010. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Elöljáróban annyit, mindez csak elmélet, még nincs gyerekem. (29/N) Inkább úgy mondom,ezekre törekednék, a valóság persze lehet, teljesen más lesz...


Ha lelkesedne a házimunkába való besegítés iránt, nem zavarnám el azzal, hogy "te ehhez még kicsi vagy, nem tudod", engedném hogy csinálja akkor is, ha nem lesz az eredmény olyan tökéletes.

Akár lány lesz, akár fiú (!!!!!) valamilyen szinten lesznek feladatai. Nem úgy, hogy emiatt ne tudjon tanulni vagy játszani (ezt nagyon rossz dolognak tartom, ha egy gyereket cselédnek használnak, ide is art valaki ilyet!), de nem is úgy, hogy ő semmit nem csinál. Velem sajnos ez volt, és később nem vált hasznomra. Habár, kedvesemnek kellett házimunkát végeznie, és sajna mégse lett valami igényes, olyan rendetlen, hogy az engem idegesít,pedig édesanyámhoz képest egy trehány disznó vagyok. :S Nem tudom igazából, min múlik ez...


De én leginkább azt várnám el, hogy tanuljon. OK ha pl. fizikából egy antitálentum (mint én voltam), azt kevésbé venném szigorúan, de amihez ért, arra igenis feküdjön rá. Én ki fogom tőle kérdezni a leckét, és az "elengedést" ehhez fogom kötni, ezt már eldöntöttem. Lehet, hogy ezzel szemét leszek, de mégse úgy fogom csinálni, hogy "nem mész sehova,mert azt mondtam" bla bla bla - ha megtanult mindent (és felmondta), mehet.

Azt szeretném, ha intelligens, olvasott, művelt gyerekem lenne. (Emellett persze bulizhat) Én is a kettő ötvözésére törekedtem.


Azt várnám még el, hogy a bulikon, éjszakai életben vigyázzon magára,ha lány, legyen tartása, ha fiú, ne legyen hímsoviniszta. Legjobban akkor esnék kétségbe, ha a lányom tipikus diszkós r..nc lenne, vagy ha a fiam "ezt is megdugtam höhh" típusú tapló...

2010. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
29%
Szerinted 18 évesen még szüz,tuti nem csak te nem tudod,mert nem köti az orrodra ahogy gondolom mást se,nemm oknélkül,Nem értem egyes anyukák mirt sajnálják a gyerektől a nemi életet a párjával csak mert nekik szar vagy épp zéro?.
2010. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!