Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzelek? (Bővebben...

Hogyan nevezzelek? (Bővebben lennt. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 9 hetes terhes vagyok, és bár korai, de a párommal elkezdtünk a neveken gondolkodni. :) Egyenlőre a pici nemét még nem tudjuk, de akár fiú, akár lány, vannak elképzelések. Még a terhesség előtt megbeszéltük, hogy nem "babának" vagy efajta becézésekkel fogjuk szólítani a pocak lakót, hanem amint megtudjuk a nemét, azon szólítjuk. :) A lány nevekkel is vacilálunk, hogy Kiara vagy Lara (Szerinted melyik a szebb?:)), de a fiú nevekkel vannak csak a problémák. Már régen megbeszéltük, hogy az első fiú gyermekünk Kevinnek fogjuk hívni. :) De a párom most elkezdett ragaszkodni ahhoz, hogy Ő utána kapja a nevét, azaz legyen Gábor. Nos ezt nem szeretném, mivel én is édesanyám után kaptam a nevem és nem kedveltem, hogy egyszerre volt a névnapunk, a barátai Őt köszöntötték fel stb. Felajánlottam, hogy a második neve lehet Gábor, de ez nem igazán nyeret el a párom a tetszését. Mit tegyek? Fogadjam el a döntését, vagy próbáljam meggyőzni a második névről..? És hogyan? Ti voltatok hasonló helyzetben? Egyik barátnőm most szült 8 hónapja, és ott is az édesapjáról kapta a pici a nevét: azaz József lett. A gyermek minden hogy van szólítva, csak a nevén nem. Nem szeretnék ilyen helyzetben lenni. Bár a Gábor névvel nincs bajom, de én így a párom hívom és nem szeretném a fiam is így szólítani.


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 27. 08:27
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Kislány lesz. :) Így nem kellett dönteni fiú névről. :)
2010. okt. 9. 20:16
 22/22 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy az orvos szerint még változhat, de elég szépen megmutatta magát, szóval nem nagy a valószínűsége. :P
2010. okt. 9. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!