Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzelek? (Bővebben...

Hogyan nevezzelek? (Bővebben lennt. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 9 hetes terhes vagyok, és bár korai, de a párommal elkezdtünk a neveken gondolkodni. :) Egyenlőre a pici nemét még nem tudjuk, de akár fiú, akár lány, vannak elképzelések. Még a terhesség előtt megbeszéltük, hogy nem "babának" vagy efajta becézésekkel fogjuk szólítani a pocak lakót, hanem amint megtudjuk a nemét, azon szólítjuk. :) A lány nevekkel is vacilálunk, hogy Kiara vagy Lara (Szerinted melyik a szebb?:)), de a fiú nevekkel vannak csak a problémák. Már régen megbeszéltük, hogy az első fiú gyermekünk Kevinnek fogjuk hívni. :) De a párom most elkezdett ragaszkodni ahhoz, hogy Ő utána kapja a nevét, azaz legyen Gábor. Nos ezt nem szeretném, mivel én is édesanyám után kaptam a nevem és nem kedveltem, hogy egyszerre volt a névnapunk, a barátai Őt köszöntötték fel stb. Felajánlottam, hogy a második neve lehet Gábor, de ez nem igazán nyeret el a párom a tetszését. Mit tegyek? Fogadjam el a döntését, vagy próbáljam meggyőzni a második névről..? És hogyan? Ti voltatok hasonló helyzetben? Egyik barátnőm most szült 8 hónapja, és ott is az édesapjáról kapta a pici a nevét: azaz József lett. A gyermek minden hogy van szólítva, csak a nevén nem. Nem szeretnék ilyen helyzetben lenni. Bár a Gábor névvel nincs bajom, de én így a párom hívom és nem szeretném a fiam is így szólítani.


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 27. 08:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
11%

Mindenki olyan nevet ad a gyerekének ami tetszik a szülőnek!

Senki más ne szóljon ebbe bele és nem is ez volt a kérdés!!!

2010. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy én döntöttem?

Ketten választottuk mind a 3 nevet, csak, hogy valósan adni kellene a párom azt szeretné, ha az első neve Gábor lenne és csak a második Kevin. :) És a probléma akkor ismételten leírom, hogy leszereném beszélni a párom arról, hogy az első neve Gábor legyen.

A vezetéknév: Szepesi

azaz: Szepesi Lara vagy Szepesi Kiara, vagy Szepesi Kevin Gábor. :) Régóta választgattunk neveket, már tervbe volt a baba, így nem térünk vissza oda, hogy ismét keresgélünk. :) Más lenne a helyzet ha váratlanul jött volna.

2010. szept. 27. 09:54
 13/22 A kérdező kommentje:

09:32

Köszönöm a védelmet. Én is hasonlót szerettem volna írni.

Nekünk nem tetszenek a hagyományos nevek, nem is került szóba a választás során. Ettől még nem vagyunk kevésbé magyarok. A név is, mint minden más ízlés kérdése. Az, hogy a gyermeknek később hogy tetszik, csak a saját ízlésétől függ. Nem kérdezhetem meg előre, hogy édes babám ez, hogy tetszene? Erről a szülőknek kell dönteni.

2010. szept. 27. 09:58
 14/22 anonim ***** válasza:
De mi van abban, ha a Gábor lesz az első neve, és a második a Kevin? Attól Te hívhatod Kevinnek,nem? Szerintem ez teljesen mindegy, melyik az első neve. Lánynak szebb a Kiara!
2010. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán örülnék neki ha mindenki Gábornak szólítaná és csak én Kevinnek. Ez nem tudom mennyire érthető. Bár olyanról már hallottam, hogy a gyermekeknek a második nevét használják. Két ilyen ismerősöm is van, ők így szokták meg, de a szüleiknek mindenhol szólni kellett, hogy nem az első nevére hallgat. Szerintem ha már úgy sem azt használnánk, akkor nem azt kellene elsőnek adni. Nekem a második névvel nem lenne bajom, hisz megértem, hogy a páromnak ez fontos. De számomra pedig az fontos, hogy a gyermekemnek "saját" neve legyen. :)
2010. szept. 27. 11:29
 16/22 anonim ***** válasza:
Egy szép magyar nevet /Szepes/ nnem ronatnék el egy Kevinnel. De ti tudjátok. A férjed helyében én is ragaszkodnék a Gábor névhez.
2010. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem azért ragaszkodik a Gábor névhez mert a Kevin nem tetszik neki. De mindegy. És nem is az a kérdés, illik-e a vezeték nevéhez. Teljesen más jellegű a kérdés lényege, erre megkapom a válassz új neveket, ezek nem jók, ne add. Eldönthetnénk mi, nekünk melyik tetszik? A kérdés az lett volna, hogyan értessem meg a párommal, hogy ha kisfiunk lesz, jobb lenne ha "önálló" neve lenne. De ismét kihangsúlyoznám, nem azért mert a Kevin név nem tetszik neki, mivel együtt választottuk több tíz kiírt név közül.
2010. szept. 28. 08:09
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobban a Lara tetszik, mert az a legmagyarabb hangzású és jól megy a vezetéknévhez.

És a Ti döntésetek a névválasztás, ha Te szívesen élnél ezekkel a nevekkel, akkor talán a születendő babának is tetszeni fognak. A viszolygás itt fórumon csak azért van, mert legtöbbször cigány származású emberek választanak külföldi neveket.



Mindemellett, én sem szeretném a párom nevét adni a gyerekemnek, pedig náluk is szokás ez. Ő is az édesapja nevét viseli, de már most leszögeztük, hogy ha nekünk lesz, azt nem örökli.


Még második névként sem. A vezetékneve így is az Övé.


Próbáld megbeszélni a pároddal, én egyetértek Veled ebben a kérdésben, még akkor is, ha a Gábor név nekem sokkal jobban tetszik :)

2010. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Nem vagyok kisebbségi származásúak, egyszerűen ezek tetszettek meg.

A párom hajlik a felé, hogy még is csak a második név legyen a Gábor, úgy hogy szerintem sikerült lebeszélnem, de ha még nem is, idővel sikerül. :) Ha ő már fontolóra veszi, akkor ki nem mondva, de bele egyezett. :)

2010. szept. 29. 09:51
 20/22 anonim ***** válasza:
Na , döntöttetek?
2010. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!