Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzelek? (Bővebben...

Hogyan nevezzelek? (Bővebben lennt. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 9 hetes terhes vagyok, és bár korai, de a párommal elkezdtünk a neveken gondolkodni. :) Egyenlőre a pici nemét még nem tudjuk, de akár fiú, akár lány, vannak elképzelések. Még a terhesség előtt megbeszéltük, hogy nem "babának" vagy efajta becézésekkel fogjuk szólítani a pocak lakót, hanem amint megtudjuk a nemét, azon szólítjuk. :) A lány nevekkel is vacilálunk, hogy Kiara vagy Lara (Szerinted melyik a szebb?:)), de a fiú nevekkel vannak csak a problémák. Már régen megbeszéltük, hogy az első fiú gyermekünk Kevinnek fogjuk hívni. :) De a párom most elkezdett ragaszkodni ahhoz, hogy Ő utána kapja a nevét, azaz legyen Gábor. Nos ezt nem szeretném, mivel én is édesanyám után kaptam a nevem és nem kedveltem, hogy egyszerre volt a névnapunk, a barátai Őt köszöntötték fel stb. Felajánlottam, hogy a második neve lehet Gábor, de ez nem igazán nyeret el a párom a tetszését. Mit tegyek? Fogadjam el a döntését, vagy próbáljam meggyőzni a második névről..? És hogyan? Ti voltatok hasonló helyzetben? Egyik barátnőm most szült 8 hónapja, és ott is az édesapjáról kapta a pici a nevét: azaz József lett. A gyermek minden hogy van szólítva, csak a nevén nem. Nem szeretnék ilyen helyzetben lenni. Bár a Gábor névvel nincs bajom, de én így a párom hívom és nem szeretném a fiam is így szólítani.


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 27. 08:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kezdjetek neki a Ladó utónévkönyvnek és minden olyan nevet írjatok ki egy papírra, ami szóba jöhet. Ez először még biztos sok lesz, de utána mindig szűkítsétek valamilyen szempontból. (nem illik a vezetéknévhez, nem lehet becézni, már van ilyen a családban, sok gyereket hívnak így stb.)


Mindezt közösen kellene.

Én sem adnám a párom nevét a gyermekemnek, csak második névként (kereszteléskor), s pont ebből az okból, mert már van egy olyan nevű a családban, s a gyereknek is legyen önálló neve.


Nem tudom mennyire szerencsés választás a Kevin, Kiara vagy Lara és a hasonló nevek, de ti tudjátok. Különösnek különös.


Mindenképpen vegyétek figyelembe a vezetéknevet!

2010. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. :)

Mindenképp ezeken a neveken gondolkozunk.

Megpróbálom még győzködni a második névről. :) Szerintem is ez lenne a legjobb döntés. Remélem sikerül megegyeznünk. :)

2010. szept. 27. 08:42
 3/22 anonim ***** válasza:
Húzzatok sorsot, aki a rövidebbet húzza az lesz az utónév!
2010. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is az legyen az első szempont, hogy találjon a keresztnév a vezetéknévvel.

Én olyan nevet adnék, ami nem gyakori, kicsit különleges(mondjuk a régi magyar nevek), de annyira mégsem idegen vagy furcsa hangzású, hogy esetleg csufolás tárgya legyen majd az iskolában.

Mi a vezetéknév?

2010. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez egy életre szóló döntés szóval ezt közösen kell megbeszélnetek hogyan legyen!

Próbáljatok középútat választani!

2010. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia :)szeintem is keresgéljetek még..idő ugyis van..és keressetek egy olyan fiú nevet..ami mindkettőtöknek tetszik..Próbáld meg elmagyarázni a párodnak..hogy miért nem szeretnéd a picinek a Gábor nevet...és mond meg neki..hogy ez a közös kisfiatok/lányotok lessz , és mindenképp olyan név kell , ami mindkettőtöknek tetszik..hiszen egy név..egy életre szól :) a Kiara és Lara közül..nekem inkább a Lara tetszik...:)

Remélem tudtam valamit segiteni..Sok örömöt nektek a picihez :)

2010. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Én olyan neveket néztem ki a gyermeimnek, ami rá is illik, ilyen, vagy olyan szempontból. A leánykám igy lett Viktória, aminek a győzelem a jelentése, mert számomra az volt, hogy ki tudtam hordani. És teljes mértékben illik rá, szereti, és azonosulni tud a nevével, ami nem egy hátrány. :)) a fiam a Zoltán nevet kapta, ami azt jelenti: fejedelem. És valóban, terheségen 9 hónapja alatt osztatlan figyelmet várt el, mert ha csak egy pillanatra is szerettem volna jól érezni magam, valami galibát tutira okozott. (végig ki-be járkáltam a kórházból, a végén már haza sem vittem a holmim, hanem a nővérkék eltették nekem, mondván, hogy nemsokára úgyis találkozunk, minek ciplejük a poggyászt.) A férjem nekem is az ő neve mellett kardoskodott, hogy legyen János, de kerek-perec megmondtam neki, hogy nem akarom, és mikor már nagyon untam az ezen való vitázásokat, kijelentettem, hogy akkor nem jöhet be szüléshez, amit viszont semmiért nem hagyott volna ki. Igy közösen választottunk nevet, és a pocaklakóval is egyeztettünk, ami szintén nagyon fontos szerintem. Én végig beszéltem hozzájuk, és bármilyen furcsa, szerintem ők is visszajeleztek, ha valami tetszett, vagy nem tetszett nekik. De azért a kórházban, mivel már 1 héttel a szülés előtt be kellett ismét feküdnöm, jó előre megirattam a pici karszalagját a biztonság kedvéért, és magamnál is hordtam. Később persze elismrte a párom, hogy örül neki, hogy nem hagytam magam. :))
2010. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kettőtök döntése, nem csak a tiéd! Miért nem csináljátok úgy, hogy a lány nevet te választod a fiút meg a párod, így lenne igazságos. Két fél van egy kapcsolatban, két döntés!A Gábor egy csodálatos név, és ha a fiadnak majd nem tetszik akkor át lehet anyakönyvezni, de tudod annyi mindent elveszünk a férfiaktól, mi hordjuk ki a babát, mi tápláljuk, óvjuk odabent a pociba,nagyobb a kötődése felénk a babának és ezt a férfiak is érzik, és hagy érezze magát közelebb a fiához, azzal ,hogy ő adja a nevet neki, ne vedd el az örömét:)
2010. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
A gyerek apjának minden joga megvan ahhoz, hogy gyermeke az ő nevét kapja. A Kevin elég cigányos, a Gábor pedig egy nagyon szép és elegáns név. A Lara helyett én biztos a Laurára szavaznék, mert szép, előkelő, elegáns, időt álló.
2010. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem magyarországon adjunk magyar nevet a gyermekeinknek. Lehet olyan gyönyörűszép magyar neveket találni, ami ráadásul még nem is tucatnév. Csak kicsit utánna kelle járni. Meg aztán hogy néz ki pl: Kiss Kevin. fele ilyen, fele olyan. Azért ennyi magyarságérzetünk legyen már emberek.
2010. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!