Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az anyukám...

Nagyon félek az anyukám reakciójától. Hogyan mondjuk el nekik, hogy 13hetes terhes vagyok, és májusban összeházasodunk a pici apukájával?

Figyelt kérdés

Egy babát az előző kapcsolatomban az apával karba öltve elvetettet. Most már ez a veszély nem áll fent, de akkor is nagyon félek, hogy ártana nekünk...

Jön a karácsony, és ilyenkor aztán nagyon ki tudja magát minden hülyeséggel borítani.

Mégis hogyan mondjuk el? Kértem a párom, hogy ő mondja el, vagyis kezdje el... De akkor is. Rettentően félek. És nem attól, hogy kirak otthonról, mert van hová menni.

Tanácsokat kérek.

22éves kismama


2008. dec. 23. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%

Szió

te is gondolom ilyen nagyon érzékeny, befolyásolható lányka vagy.. ne félj, fogd meg a párod kezét, állj anyukád elé:

-Nézd anyu, szeretjük egymást, ezt gondolom te is tudod, ennek a szerelemnek gyümölcse is lesz, ha tetszik neked, ha nem, megtartjuk, mind a ketten nagyon örülünk neki, sajnálom, ha neked ez nem tetszik, ellene nem tudsz tenni semmit, ez az én életem, mi már lassan egy család vagyunk, 22 évesen egyáltalán nem korai egy gyerek, és két abortuszt különben sem birna el a szervezetem, ha akarnám se. De mi nagyon boldogan várjuk a picit, ha ez neked nem tetszik, akkor nagyon sajnálom, ha gondolod, akár holnap költözök. De ha nem örülsz neki, akkor miután megszületik, azután se kell látogatnod, de én örülnék, ha osztoznál az örömömben, mert ez a kis gyermek egy csoda, ezt tudhatnád, gondolj arra, hogy TE hogy vártál ENGEM.


vagy valami hasonlót. ha félsz neki megmondani, le is írhatod, és akkor talán olyan dolgok is kicsúsznak, amit élőben nem mernél mondani. nyugodtan hass a szívére, ríkasd meg, ha kell.


sok boldogságot

egy másik kismama

2008. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz anyáddal,inkább nézd a dolgok jó oldalát:van egy szerető párod,van hova menned,és anyósod mindenben segít.Magyarul:nem vagy egyedül a bajban!Én szuper kapcsolatban vagyok saját leendő anyósommal,mindent megbeszélek vele,amit anyámmal nem tudok,mert nem lehet!

Szóval én abszolut megértem a helyzeted!Fel a fejjel és vigyázz a babádra!

2008. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
HŰŰŰ ez jó:) köszönöm:)
2008. dec. 23. 13:47
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem hiszem el!!!!!!!!Minnél hamarabb költözz el.Ne hagyd hogy anyukád bántson téged.Az a babának se lenne jó,gondolom nem akarsz elvetélni.Jegyezd meg mostantól felelő vagy egy ember éltéért.Nagyon vigyázz rá.
2008. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
95%

Nem minden vàlaszt olvastam el,màr csak azért is,mert szeretném magam véleményét irni,anélkül hogy valamelyik vàlasz befolyàsolna!

Szoval:

Az egyik:

22 éves vagy.

Ha te félsz édesanyàdtol,vagyis attol hogy fizikai bàntalmazàsokon esel majd àt a baba miatt,ott màr nagyon nagy baj lehet.

Nem ismerem édesanyàdat,annàl jobban az enyémet!

És igen,sajnos az én anyàm is azok tàboràt erösiti,akik eröszeretettel bàntjàk gyermeküket.

Édesanyàd vagy nagyon félt téged,mert még mindig azt hiszi 16 éves vagy(ez a jobbik eset,mert akkor késöbb még van rà esély,hogy megbékéljen veled.

A màsik hogy talàn fél egyenlöre attol a szotol,hogy nagymama.

Vagyis féltékeny,nem akar megöregedni,nem bir belenyugodni,hogy telnek az évek.

De ezen kivül sok màs is lehet a hàttérben,mivel nem ismerem,nekem ez a kettö a legreàlisabb.

Terhes vagy,13. hetes,ami azt jelenti,hogy aa babàt a vilàgra kell hoznod,tehàt semmi esélye egy abortusznak.

Szoval elöbb vagy utobb ,de édesanyàd megfogja tudni.

Viszont,mig terhes vagy neked biztonsàgban kell lenned.

Én még a lépcsön is félve megyek,nehogy leessek,de még rosszabb ha te abban a félelemben élsz,hogy édesanyàd tettlegesen is bàntani fog.

Ami nem jo,mert nem benned,hanem a babàban is lehetnek kàros következmények!

Én nem ismerem a pàrodat sem,de:

Én a lehetö leggyorsabban összeköltöznék vele,hogy a hàtralévö idöszakot félelemmentesen tölthesd el!

A picinek nincs szüksége a stresszre,neked a legnagyobb nyugalom kell!

Màsrészt,nekem se anyosom,se anyàm,se baràtnöim nincsenek a közelben,és mégis felkellesz neveljek egy csecsemöt!

Hidd el,én még életemben nem cseréltem ki egy pelenkàt egy babàn,de még nem is fogtam ujszülöttet!

De a korhàzban a fontosabb dolgokat megmutatjàk,te magad gyakorlatbol rà fogsz jönni mindenre,de ha annyira aggodsz,vannak tanfolyamok kismamàk részére!

Azt is kérdezted hogyan mondd el neki?hÀT A KOMMENTJEIDBÖL KIVÉVE ÉN MÉG NEM SIETNÉK ANNYIRA,NEHOGY TÉNYLEG VALAMI KÀRT TEGYEN BENNETEK.

hA TÉNYLEG NINCS SOK HÀTRA A KÖLTÖZÉSEDIG,AKKOR ÉN AZT KIVÀRNÀM,ÉS CSAK AZUTÀN MONDANÀM EL,MIUTÀN MÀR BIZTONSÀGBAN TUDOM MAGAM TÖLE.

dE HA NEM TUDSZ,VAGY NEM AKARSZ VÀRNI,akkor ültesd le,és mondd el neki(pàrod jelenlétében)hogy igenis terhes vagy,neked ez jelenti a boldogsàgodat,és megtartod,de amellett hogy babàd lesz,te még öt nem felejtetted el,neked ö marad az édesanyàd,és a gyermekednek szüksége van egy nagymamàra is!

Lehet igy nem lesz olyan dühödt.

Esetlegha a két csalàd együtt karàcsonyozik,akkor ott jelentsétek be,hàtha akkor màs felnöttek tàrsasàgàban màsképp fog reagàlni.

Nagyon vigyàzz magatokra!

2008. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felnőtt nő vagy,nem kell engedélyt kérned semmihez sem az anyukádtól sem mástól.Biztos jobb lenne ha veletek együtt örülne Ő is,de ha nem akar,akkor hagyd.Nem kell mégcsak elmondanod sem ha nem akarod.Azt írod nem álltok rosszul anyagilag sem,stabil a kapcsolatotok is,akkor költözzetek külön és éljétek az életeteket.Anyukád meg majd megenyhül,biztos nem szeretne teljesen kimaradni az életedből.Várd meg majd amíg Ő közeledik felétek.Addig meg éljétek az életeteket nélküle.Mondjuk szerintem is nagyon korai fél éves kapcsolatból gyereket vállalni,de nincs biztosíték később sem semmire.Sokéves kapcsolat is tönkre mehet bármikor sajnos.Ha boldognak érzitek magatokat együtt,és meg tudtok teremteni mindent a bébiteknek és magatoknak,akkor legyetek nagyon boldogok.Akkor lenne nagy felelőtlenség vállalni a babát,ha mással akarnátok eltartatni magatokat,nem tudnátok a családotokért felelősséget vállalni.
2008. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Én először elköltöznék, mert ha megmondod, minimum lelkileg bántani fog, és már az sem tesz jót a babának. Hát még, ha testileg is....

Szóval hónapokig ne élj vele ilyen körülmények között. Ha meg nem békél meg a helyzettel, amire még van néhány hónapja, akkor én köszönöm, nem is kérnék a segítségéből. Tájékozódj, olvass, beszélgess a baba gondozásáról anyósoddal, és mellesleg ösztönösen is igyekszik az ember jó anya lenni.

Viszont ne felejts el terhestanácsadásra és dokihoz járni, mert most méginkább szükség van a baba megfigyelésére a lelkiállapotod miatt.

2008. dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
97%
figyelj ide mar eleve olyan idobe vagy hogy nem fogjak toled elvenni szoval igyis ugyis megszuletik a babad, aminek persze meglatopd hogy anyukad is orulni fog mikor meglesz a pici, nem lehet olyan szivtelen anyukad hogy nem fogja szeretni meglatod minden okes lesz.
2008. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
90%
Anyukad elobb utobb megbekel a donteseddel,hidd el. Es nem leszel egyedul. En is elso babamat varom, a 34.hetben vagyok, es kulfoldon, tehat nekem meg az anyosom sem tud majd segiteni. Tudom, hogy nem ugyanaz, mintha anyukad lenne melletted, de ilyenkor tudod meg kik azok a baratok, akikre szamithatsz. Addig nem nagyon fogsz tudni varni, mig koltoztok, mert azert a 20-22. het korul mar latszik a pocak. Mondd el, tuljutsz rajta, de ha a parod szulei tobb segitseget nyujtanak, akkor fogadd el. Nem tudom hogyan tudna bennetek kart tenni anyukad, gondolom nagykessel megsem tamadna ratok, de lelkileg biztosan bantani fog. Epp ezert irtam korabban, hogy peregjen le rolad. Es szerintem ha megszuletik a baba, anyukad is megenyhul (bar te ismered ot). Talan meg annyit, hogy ha nagyon all a bal, akkor felaltok, es tavoztok. Ennel tobbet nem tehetsz, de o sem. Tovabbra is sok sok erot es kitartast.
2008. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
97%
az én szüleim és nagyszüleim is minél későbbre szeretnék tenni az időpontot, mikor babát jelentek be, olyan 28-30 éves koromra...de garantálom, h 22 évesen már én is babás leszek és boldog leszek, függetlenül attól, mit szólnak hozzá...anyósommal én is sokkal jobb viszonyban vagyok és tudom, h vele mindent megbeszélhetek majd :)
2008. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!