Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működhetne az, hogy "én...

Hogy működhetne az, hogy "én jóba vagyok azzal, akivel te egy asztalhoz se ülnél, annyira utálod" esete egy mozaikban?

Figyelt kérdés

Férjem megcsalt egy közeli ismerősömmel (gyerekkori legjobb barátnőm, sokat segítettem rajta), most váló félben vagyunk. Férjemmel a gyerekek miatt megpróbálunk együtt dolgozni, de a harag iránta sem enyhült még.


Anyósommal, sógornőimmel heti szinten tartom a kapcsolatot telefonon. Viszont ők jóban vannak az új nővel, már teljesen befogadták. Idősebbik sógornőm nem tagadja, hogy nagyon jóban van az új nővel, facebbokra, instára teszik ki a közös képeket. Fiatalabbik sógornőm viszont instagrammon és facebookon beállította azt, hogy ne lássam azokat a bejegyzéseket, amiken közösen vannak rajta. Ami szerintem undorító húzás, mert nagyjából ő is sejti, hogy ezeket a képeket közös ismerőseink úgy is elküldik nekem, másrészt meg ha jóban vannak, vállalja fel.


Az a baj, hogy bármennyire akarok jóba lenni azokkal a rokonokkal, barátokkal, akik azt a nőt kedvelik, szeretik, egyszerűen nem tudom függetleníteni a nőt tőlük. Már feszélyez a beszélgetésben, ha tudom, hogy együtt beültek kávézni, vagy a nőt is meghívták a szülinapi bulikra.


2022. szept. 16. 09:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Fiatalabbik sógornőm viszont instagrammon és facebookon beállította azt, hogy ne lássam azokat a bejegyzéseket, amiken közösen vannak rajta. Ami szerintem undorító húzás, mert nagyjából ő is sejti, hogy ezeket a képeket közös ismerőseink úgy is elküldik nekem, másrészt meg ha jóban vannak, vállalja fel."


Ez agyrém, ne haragudj. Mi közöd hozzá, hogy ő milyen képeket tölt fel? Ha akarja, azt korlátoz le, akit akar.

Az ismerőseid meg tényleg képesek erről tudósítani neked? Ennyire ráérnek?

Én biztos megmondanám az ilyeneknek, hogy köszönöm, erre semmi szükségem, az ex-férjem rokonsága azzal tartja a kapcsolatot, akivel akarja, nem kell erről nekem leadni a drótot.

De én eleve nem nézegetném a netes tevékenységeiket. Ezen túl kell lépni.

2022. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon furák a rokonok, hogy úgyanúgy lepattintottak téged és a keblükre ölelték az új nőt, mint a férjed.

A legfiatalabb sógórnő, aki talán sajnál téged és nem akarja hogy lásd mekkora happy a gerinctelen férjed bandája, a te családodat szétkúró "gyerekkori legjobb barátnőd" rıbanccal.

A jóakaróid, akik informálnak is jó nagy férgek...

Én is azt javaslom, hogy zárj el minden információs csatornát, és szépen távolodj el a férjed csodás rokonaitól.

Nyilvánvaló, hogy nem szeretnek annyira, hogy érdemes legyen velük a kapcsolatot tartani.

Nagyanyóhoz majd viszi az apjuk a gyerekeket.

A "jóakaróid" meg pattintsd le mielőbb.

2022. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

A férjed családja mindig a férjed oldalán fog állni, akármit követ el akárki ellen. Ezt nem is nagyon lehet nekik felróni. A fiatalabb sógornő az egyetlen olyan ember a történetben aki legalább valamilyen szinten tekintettel van a fájdalmadra, az az undorító húzás, hogy ezt elküldik neked.

Érdemesebb lenne most a saját életedre, családodra, barátaidra koncentrálnod. Majd ha elmúlik benned a (teljesen jogos) düh velük kapcsolatban akkor törekedhettek normális kapcsolatra, de addig tök felesleges erőltetni a heti jópofizást.

2022. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én váltam (elég viharosan), akkor a barátokkal megbeszéltük, hogy a másikról nem esik szó. Ez 30 éve működik. Az ex nejemtől semmit sem tudok, nem is akarok tudni. Azt tudom, hogy újra férjhez ment, de "külső" forrásból
2022. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%
13# "A férjed családja mindig a férjed oldalán fog állni, akármit követ el akárki ellen." Az egy dolog, és másik dolog puszibarinőknek lenni az új nővel.
2022. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
33%
15 De ez beletartozik. Ha nem csinálnák, akkor azon meg a férj problémázna, hogy miért nem fogadják be az új élete szerelmét. Felesleges ezen kiakadni, ugyanolyan kamu kapcsolat, mint amit a kérdezővel építettek fel. Jobban teszi, ha hagyja az egész pereputtyot a francba, nem kell jóban lenniük, bőven elég ha civilizáltan viselkednek egymással amikor a gyerek érdeke megkívánja.
2022. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

16# Szerintem nem tartozik bele, mert az elfogadás, udvarias beszélgetés, civilizált viselkedés az, ami még beletartozik, akkor a fiuk sem szólhat egy szót sem, de egyáltalán nem muszáj összejárogatni külön, kávézgatni, csajozós programokat csinálni az új nővel, ezt a fiuk sem várhatja el.


Amúgy a kommented többi részével abszolút egyetértek, tényleg hagyni kell őket a csudába.

2022. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Én nem érzem, hogy az ikertesója az kíméletesebb lenne. Az idősebbik sógornőm mondja ki kerek perecen, hogy jóba vannak, őt becsülöm és tisztelem is érte, de vele feszélyezett a kapcsolatom. Ő tényleg az az ember, aki mindenkiben meglátja a jót, mindenkihez van egy-két jó szava, ő rendszeresen érdeklődik felőlem, de sokszor az van bennem, hogy kényszeredetten kellene kérdeznem valamit tőle, hogy ne csituljon a beszélgetés, ne legyen kínos csend.

Engem az zavar a kisebbik sógornőmben, hogy nem egyenes. Ha feltétlenül muszáj kirakni képeket már pár hét után is, akkor azt tegye úgy, hogy én is lássam. De ő el akarja mismákolni az egészet, velem is jóba akar lenni, meg az újjal is, csak ezt álszent képmutató módon teszi.

Az ismerősöknél ez úgy volt, hogy szétmentünk májusba, lassan 4 hónapja, és már júniusba rakták ki az új nő családja, amin a férjem és családja is ott virít. Ezt sógornőm is kitette facebookra napjába, de úgy hogy ne lássam. És kérdezték, hogy láttam-e. Ránéztem profiljára, nem adott ki semmit, ők meg elküldték.


Az új nő a gyerekkori barátnőm volt, anyukám osztálytársa volt az ő anyja, mi meg együtt nőttünk fel, sokat voltunk együtt gyerekként, nyári szünetben rendszeresen aludtunk a másiknál, voltak közös nyaralások is. Nem vesztünk össze meg semmi, továbbra is beszélgettünk amikor összefutottunk, csak nem volt olyan szoros a kapcsolatunk már. Amikor az anyjáék elváltak, sokat segítettünk nekik, anyagilag meg mindenhogyan, és nem azért hogy viszonzásképp vártam volna valamit, vagy bármi hátsószándék lett volna bennem, én és anyám magunktól segítettünk, de nem ezt várná az ember, hogy utána lefekszik a férjemmel, és akkor még a szemembe vigyorgott akkor is, amikor már több hónapja szeretője volt. Nem hiszem, hogy azért csinálta, mert valami haszna származott belőle, amit 19-20 éves koromig napi szinten láttam belőle, nem így mutatta magát. Bár tény, hogy kevesen utálták suliba is, mindenkivel jóban volt felszínesen.

2022. szept. 16. 12:33
 19/33 anonim ***** válasza:
96%
A legutóbbi megjegyzésed alapján egy kicsit túl sok jelentőséget tulajdonítasz a közösségi médiának.
2022. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%

"Ha feltétlenül muszáj kirakni képeket már pár hét után is, akkor azt tegye úgy, hogy én is lássam"


Miért kéne? Már bocsánat, de mindenki úgy állítja be a feltöltött képei láthatását, ahogy akarja. Nálam egész albumok vannak, amiket csak családtag lát és 1-2 barát, meg olyan poszt is, amiről egyes emberek láthatását letiltottam. Mert csak.

Mit fáj neked, ha közben tele vagy ilyen jóakarókkal, akik úgyis megmutatják?

Én inkább ezeket a kotnyeleseket ítélem el, hogy mit avatkoznak bele. Én láthatnám akármelyik jó ismerősöm exének csajával közös fotóit, eszembe sem jutna elküldeni. Mert ennél tapintatosabb vagyok. Meg eleve nem követem, ki mit tölt fel.

2022. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!