Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működhetne az, hogy "én...

Hogy működhetne az, hogy "én jóba vagyok azzal, akivel te egy asztalhoz se ülnél, annyira utálod" esete egy mozaikban?

Figyelt kérdés

Férjem megcsalt egy közeli ismerősömmel (gyerekkori legjobb barátnőm, sokat segítettem rajta), most váló félben vagyunk. Férjemmel a gyerekek miatt megpróbálunk együtt dolgozni, de a harag iránta sem enyhült még.


Anyósommal, sógornőimmel heti szinten tartom a kapcsolatot telefonon. Viszont ők jóban vannak az új nővel, már teljesen befogadták. Idősebbik sógornőm nem tagadja, hogy nagyon jóban van az új nővel, facebbokra, instára teszik ki a közös képeket. Fiatalabbik sógornőm viszont instagrammon és facebookon beállította azt, hogy ne lássam azokat a bejegyzéseket, amiken közösen vannak rajta. Ami szerintem undorító húzás, mert nagyjából ő is sejti, hogy ezeket a képeket közös ismerőseink úgy is elküldik nekem, másrészt meg ha jóban vannak, vállalja fel.


Az a baj, hogy bármennyire akarok jóba lenni azokkal a rokonokkal, barátokkal, akik azt a nőt kedvelik, szeretik, egyszerűen nem tudom függetleníteni a nőt tőlük. Már feszélyez a beszélgetésben, ha tudom, hogy együtt beültek kávézni, vagy a nőt is meghívták a szülinapi bulikra.


2022. szept. 16. 09:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Most miért kelllene velük jóban lenned? A (leendő volt) férjeden kívül miért kellene bárkivel tartani a kapcsolatot?

Meg amúgy miért küldözgetnek olyan képeket arról, hogy mások hogyan töltik a szabadidejüket?

2022. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%
Mert válás után kötelező jelleggel meg kell szakítani mindenkivel a kapcsolatot? Nem lehet jóba a gyereke nagynénjével, nagyanyjával, kötelező a rideg távolságtartás vagy a düh, harag? Ha eddig jó viszonyban voltak, nyilván szeretné ő is megőrizni ezt.
2022. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező megszakítani a kapcsolatot, csak olyan emberekkel, akikkel kapcsolatban én magam használok olyan kifejezéseket, mint "undorító húzás"...
2022. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%

Fiatalabbik sógornőm viszont instagrammon és facebookon beállította azt, hogy ne lássam azokat a bejegyzéseket, amiken közösen vannak rajta. Ami szerintem undorító húzás, mert nagyjából ő is sejti, hogy ezeket a képeket közös ismerőseink úgy is elküldik nekem,


Azért állította be, mert tudja, hogy téged bánt. Az ismerősöknek, akik ezeket mégis elküldik neked, gratulálok.

2022. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
jóbaN
2022. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
99%
Itt egyedül a fiatal sógornő normális. A többi agyhalott minek küldözgeti neked a cuccot?
2022. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
99%

Nekem is ez szúrt szemet egyből, hogy minek küldözgetik neked ismerőseid az ilyen képeket? Fúj, de proli dolog, én biztos nem küldözgetnék elvált barátnőmnek az exe új csajáról semmit, minek bántsam és hergeljem?


A sógornőd nyilván azért rejtette el ezeket a képeket, mert nem akar veled balhét, meg ilyen szitut, mint mai most van.


Egyébként, én szimplán azt gondolom, a férjed családjával neked nem kell heti szintű kapcsolatban lenned, pláne nem a, sógornőiddel. Ha anyósoddal kommunikálsz az unokák miatt, az nyilván más dolog, én alapnak tartom, ez nagyon jó dolog tőled, ugyanakkor nem hiszem, hogy ilyenkor az új csajról kellene beszélnetek.

2022. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
99%

Az én szemembe nem undorító a fiatal sógornő húzása. Pont hogy normális hogy nem tolja a képedbe, hogy milyen jóban vannak, holott te azt úgy is tudod.

Ha ekkora benned a düh, akkor én hátat fordítanék mindenkinek. Nem kell ezt nézned. Nem azt mondom hogy vesz össze velük, csak tarts távolságot. Lehet el is költöznék máshová egy ideig, amíg ki nem heverem. Nagyon sajnálom hogy így jártál és borzasztó érzés lehet, hogy te már nem kellesz és valaki simán átvette a helyedet. De ha ennyire simán át tudta venni, akkor ezekkel a rokonokkal is baj van. Ha ez nem egy több éves történet, akkor azért anyós, sógornők is várhattak volna a nagy összebratyizással amíg csitul a történet. Szerintem lépj ki ebből az egészből. Töröld vagy tiltsd le ezeket a képeket ismerősöket, ne is lásd. Nem kell végig sem hallgatnod milyen happy az új nő. Én szakítanék egy időre mindenkivel. Ha apuka akar akkor eljön a gyerekért, elviszi, nő nélkül és viszlát. Kerüld a felesleges köröket amiben még jobban sérülsz.

Mikori történet ez az egész?

2022. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

8. válaszadóval értek egyet. A fiatalabb sógornőd pont tapintatos próbál lenni veled szemben, neked pedig le kellene állítanod azokat a "jóakaróidat", akik küldözgetik a közös képeiket az új nővel. Amúgy én sem értem, hogy lehetnek ilyen jóban azzal, akik miatt a gyerekeid (unoka, unokahúg v. öcs) elvált szülők gyerekei lettek, de vannak olyan személyiségek, akik mindenkit az ujjuk köré tudnak csavarni. Azt már te tudod, hogy a gyerekkori legjobb barátnőd ilyen személyiség-e. (Ezek egyébként könnyen ki is használnak másokat.)


Neked tényleg az tenne a legjobbat, ha valamilyen módon eltávolodnál ettől a történettől és ettől a családtól, amennyire csak a gyerekek érdeke még engedi. Teljesen megértem, miért fáj és háborít fel nagyon, hogy a férjed után kvázi a rokonai is megcsaltak ezzel az új nővel. De muszáj lenne megpróbálnod továbblépni valahogy, mert csak magadnak teszel rosszat, teljesen belekeseredsz ebbe. Húzz egy határt, tarts egy távolságot.

2022. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%

hogy lehetnek ilyen jóban azzal, akik miatt a gyerekeid (unoka, unokahúg v. öcs) elvált szülők gyerekei lettek


Véletlenül se a pasi miatt, mi?

2022. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!