Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen elméleti kérdés!...

Teljesen elméleti kérdés! Szerintetek, működhetne, és ha igen, milyen lenne egy keresztény- wicca házasság?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Húha...

Nos, mint wicca hívő, aki kerszténynek született, azt mondom valószínűleg nem. Túlzottan eltér egymástól a két vallás, világnézet. Bár, ha mindkét fél maximálisan támogatja a másikat, és nagyon toleráns, akkor esetleg. De ez nagyon ritka szerintem.

2014. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem működik. És sosem működne. A wiccás meghasad Isten ereje által. Mindig.

Ki sem bírja Isten jelenlétét.Nem csak hogy házasságban, hanem egy szimpla emberi találkozó alatt se. Vagy elkezd örjöngeni, vagy vísít, vagy elmenekül, hiába próbálja a konfrontációt.

Keresztény és wicca addig tud csak egy légtérben létezni, míg a keresztény ember nem teljesen elkötelezett Isten számára.

2014. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Bár hol, ahol Isten élő jelenléte megtalálható, a wiccás(ha csak nem hozott tudatos döntést, hogy elfordul a wiccától és Isten mellett dönt) 1 óránál többet nem képes ewltölteni olyan helyen ahol Isten ereje működik. Vagy földhöz vágódik, vagy ordít, vagy káromkodik torka szakadtából, vagy csak egyszerűen kirohan az adott helyszinről, mert a belsejébe, és elevenébe nyúl Isten és olyan feszültség kerekedik az adott illető belsejében, hogy nem bírja ki.
2014. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, honnan veszed ezt a marhaságot? :D Wicca a legjobb barátnőm is , beszélgettem már papokkal, és akkor is ott volt velem. Egyszer még a templomba is elkísért misére. Túlélte :D
2014. okt. 19. 21:13
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

*Wicca a legjobb barátnőm is , beszélgettem már papokkal, és akkor is ott volt velem. Egyszer még a templomba is elkísért misére.


Kezdjük itt:


Keresztény ember be sem teszi olyan épületbe a lábát, ahol szobrok és bálványok állnak.:D

Szóval ennek fényében, a kedves partnered: nem keresztény, csak annak mondja magát. Láttam wiccást már, nem is egyet a földön fetrengeni, és kigyűt utánzó mozdulattal vonaglani, mikor ki lett belőlük üzve az ami uralta őket.Láttam, a saját szememmel-.és nem egyet:)


Tudod nem mindegy, hogy valaki valódi keresztény, vagy csak annak mondja magát.

2014. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
*kigyót
2014. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ, a félreértések elkerülése érdekében:

Hisz ő is "Istenben" csak a vallásában egy férfi és egy női isten van.

Aktívan tesz az életéért, igyekszik a legjobbat kihozni magából, a wicca tanításai szerint élni: "Tégy amit akarsz, de ne árts másoknak."

Imádja az élőlényeket, és vigyáz a természetre, mert azt hiszem ez egy természetköszpontú vallás, de majd holnap megkérdezem.

Előítélet mentes.

És most a boszorkányos rész:

Az illóolajokat gyógyító tulajdonságuk miatt sokat használja, mint az ásványokat.

Tartja az ünnepeit a vallásának.

Van mágikus amulettje.

Gyakran imátkozik, főleg teliholdkor. Akkor meditál is.

:)

Kedves 43 százalákos: Jehova tanúja vagy? :)

2014. okt. 19. 21:26
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Hú 43%-os, halvány lila fogalmad sincs, mi fán terem a wicca... Földön fetrengeni meg ordítani? :D Legfeljebb a röhögéstől, ha előadod neki, hogy szerinted valamit ki kell űzni belőle... Konfrontálódni pont a wiccák nem fognak, mert hiszik, hogy mindenki szabadon tesz és hisz addig, amíg másik embernek nem árt vele!


Kérdező, szerintem csak akkor működhetne, ha mindketten nagyon toleránsak a másikkal szemben, és meg tudnak állapodni, hogy milyen elvek szerint élnek és nevelik a gyermekeiket... Különben csak szenvedés, és hosszútávon nehéz így élni!

2014. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
7 Nem:)illetve relatíve, mert az adott közösséghez, akire gondolsz nem tartozom, de az élő Istent szolgálom:)És mint tudjuk, Jehova az egyik neve, Jahve, El Shaddai és még sorolhatnám. De a legjobban a "Vagyok aki Vagyok" nevét szeretem:)
2014. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel itt is emberekről van szó, akik emberileg, a saját szemszögükből látják a vallást, teljesen emberfüggő, hogy működhet-e, vagy sem.
2014. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!