Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodhatunk úgy muszlim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodhatunk úgy muszlim szertartással, hogy én ne váltsak hitet?

Figyelt kérdés

Párom muszlim. Nem fanatikus, viszont szeretné, ha a hivatalos polgári esküvőnk előtt lenne egy muszlim esküvőnk is, mivel minden barátja és az egész családja muszlim és rossz szemmel néznének rá máskülönben. Jelenleg is együtt élünk, azt mondja, hogy sokszor kényelmetlen neki, hogy nem vagyunk férj-feleség. Ma hozta fel a témát. Mondta, hogy gondoljam át, ő nagyon szeretné, de ha én nagyon ellenzem, akkor felejtsem el és nem fogja többet szóba hozni. Kérdeztem, hogy nem gáz, hogy én nem vagyok muszlim és erre azt mondta (múltkor keresztény ismerőseimnél volt gond, hogy egyikük katolikus, míg másikuk református), hogy nekem nem muszáj muszlimmá válnom.

Egyébként jól élünk, az eltérő kultúra persze meglátszik a hétköznapokban, de nem olyan szinten, hogy idegesítsen a másiknál. Egyébként keresztény országban élünk és itt is szeretnénk élni a továbbiakban.



2013. okt. 24. 00:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha ő mondja biztosan úgy van. Itt írnak a muszlim házasságról:


[link]

2013. okt. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

így van!


A barátnőm gyakran hív föl és zokogva meséli el nekem, hogy mit él át. Viszont fogalmam sincs, hogyan tudnék segíteni rajta; szeretném valami értelmes tanáccsal ellátni, mert nekem is vannak gyerekeim, s tudom, hogy mit jelent ez a kín (Ha visszatérne az anyaországba, biztosan számíthatna szülői segítségre, akiknek van egy hatalmas házuk). Nagyon kérlek Benneteket egy tanácsért,- segítsetek!!! Előre is köszönöm.

Anna


Kedves Anna,

Sajnálom, de bármilyen segítség kevés volna ebben az esetben, nagyon nehéz. Ez abból adódik, hogy mi hozzászoktunk a kultúránk adta jogokhoz, amely prioritást ad az embereknek- szólásszabadságot, jogot a hibázáshoz, egyenjogúságot- s közben elfelejtettük, hogy mindez a keresztény gyökerekből származik. Az iszlám kultúra nem ismeri ezeket a fogalmakat.


Az emberi jogok csak a muzulmán-férfit illetik. Nem foglalják magukba a nem muzulmánokat, s a nőket, vagyis nem számíthatunk semmiféle egyenjogú bánásmódra. Ebből egyértelműen az következik, hogy egy nem muzulmán nőt nem tartanak számon embernek. Másik ilyen forrás, amelyből kialakulnak konfliktusok az iszlámmal, az a mi individuális hozzáállásunk az emberhez, az ő akaratához, az ő vágyaihoz és tetteihez. Úgy hisszük, hogy az iszlámban úgyszintén kellene ilyennek lennie, hogy minden ember felelős saját magáért, hogy egy muzulmánnak lehet ilyen és olyan meggyőződése, lehet fanatikus vagy kevésbé vallásos, saját vallását magas vagy alacsony szinten gyakorolhatja, kiválasztva az iszlám doktrínák közül a jobbakat és fejlesztve őket. Viszont ez a feltételezés hibás. Az iszlám nem ismeri azt a fogalmat, hogy szabad választás. Vannak dolgok, amit a muzulmánnak meg kell tennie, mert különben halál fia felebarátjai számára. Amíg hitvallásukban az erőszak marad a fő irányvonal, addig semmilyen individuális meggyőzésnek az iszlámban nem lesz értelme. Ahogy figyelembe vettük a két különbséget, csak akkor beszélhetünk egy muzulmán férfi és egy nem muzulmán nő közötti házasságról. (fordított szituáció ott lehetséges, ahol minden köteléket megszakít az iszlámmal- de ezért halálbüntetés jár). Úgy különben a muzulmán férjet nem érdekli az ,hogy mit gondol az ő nem muzulmán felesége, mivel az ő szemszögéből a nő az ő tulajdonát képezi.


Tökéletesen tudja, hogy a nő ezt nem fogadja el, ezért a házasság előtt soha nem mondja meg, hogy ez így van. Házasság után viszont van egy erős érve: az erőszak, de ugyancsak fenyegetés, amiről írsz (fenyegeti, hogy elviszi a gyerekeket). Az iszlám ebben őt támogatja, mivel a sariat szerint a nő az ő tulajdona, s kötelessége hallgatni rá; ő elválhat tőle és elviheti a gyerekeket, viszont a nő nem kérvényezhet válást és nem pereskedhet vele a gyerekek sorsáról.


A mi kultúránkban elfogadott felülvizsgálni néhány ügyet még bizonyíték híján is. Ma Európában kevesen vállalkoznak konkrétan olyan tettre, amit a Biblia ír elő. Ezért furcsálljuk, hogy a muzulmán férfi veri a feleségét a koránra hivatkozva.

Csodálkozunk, hogy a muzulmán ártatlanokat gyilkol meg a dzihadra hivatkozva. Csodálkozunk azon, hogy a muzulmán katolikus papot ölt meg Törökországban azért, mert egy világi újságban közzétettek Mahometet kifigurázó karikatúrákat. Mi nem látjuk az összefüggést az egyik és a másik között. Hogyha a lány mielőtt hozzámenne egy muzulmán férfihoz elgondolkozna ezen az egészen, biztosan lemondaná az esküvőt. Ám a lengyel lányok úgy vélekednek, hogy a kedvesük más és a z ő esetében minden rendben lesz. Minden az előírás szerint jól is megy a muzulmán gondolkodási kategóriájában, s nem a szegény, átvert lengyel lányéban. Szeretném itt megmagyarázni, hogyan is zajlik a muzulmán szemszögéből. Tudniillik, ő szentül hisz abban, boldoggá teszi keresztény nőt, aki az iszlámot választotta, s aki ennek köszönhetően az igaz hitben fog élni. Az ő gondolkodásában a feleség muzulmán nővé válik már azáltal, hogy az ő szervezetében egy új jövevény gyarapodik… Az ő muzulmán volta akkor tetőződik, amikor megszüli gyermekét (a definíció szerint a gyerek muzulmán vérű akkor is, ha meg van keresztelve). Az „igazi vallás” azt tanítja, hogy a nőnek ez is elég, vagyis ő nem tudja megérteni, mi hiányzik a nő boldogságához. Ideges, ezért üti meg őt, végül elválnak s viszi a gyerekeket. („mivel nem nevelkedhetnek fel együtt a nem igazhitűekkel”). Mit lehet tanácsolni ilyen helyzetben? Kénytelenek vagyunk tisztelni a döntését… Természetesen fordulhatunk egy neves detektívhez, aki a” boldog asszonyok” arab országokból való kimenekítésével foglalkozik, de ő is inkább nem vág bele gyerekek menekítésébe. Kiegészítésül azzal is kell számolni, hogy a dühödt férj felkutatja, és majd megleli engedetlen feleségét Lengyelországban- nem olyan nehéz ez a számára, mert Hollandiával együtt benne vagyunk az UNIÓ-ban. Mindazonáltal nem tudok olyan ügyről, ahol a nem muzulmán nő bírósági úton nyert volna a muzulmán férjével szemben. Úgy gondolom, hogy sokkal könnyebb egyszerűen nem hozzámenni egy muzulmánhoz, mint utána megoldani az összes problémát, ami felmerül.

Szeretnénk, ha a lengyel lányok pozitívan fogadnák magukhoz a tanácsom, s örülnének Istentől kapott szabadságunknak (Rz 8,21). Tisztában vagyok vele, hogy milyen kifogásokkal jöhetnek a lengyel olvasók: iszlámfóbia, vallási fanatizmus stb. De szeretném elmondani, hogy a lengyelek szerencsések voltak, hogy soha nem kellett megtapasztalniuk az iszlám uralmat. Ajánlom azért, hogy mindenki, akit ez a téma érdekel, megismerkedjen a századok óta iszlám uralom alatt élő keresztények tapasztalatait: örményeknél, Archoknál,koptoknál, matritoknál. Grzegorz Kucharczyk a „Szeressétek egymást” keretein belül tökéletesen leírja a történelmi történéseket az iszlámterjeszkedéssel kapcsolatosan. A világon, viszont az aktualitásokat el lehet olvasni a fent említett keresztények által szerkesztett oldalakon. Lengyel nyelven is létezik egy ilyen Web: „Keresztény Arábia” .

2013. okt. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem is értem mi visz rá egyeseket hogy muszlimokkal akarnak élni, aztán meg jön a sírás-rívás. Nekem volt kolléganőm (magyar) jött össze kuvaitival aki a 2dik héten burkát akart ráadni ha utcára megy, amikor meg dobta a csaj késsel fenyegette és rendőrt kellett hívni rá.

Amúgy is ritka "értelmes" egy népség.

2013. okt. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
62%
Édesanyám római katolikus, édesapám pedig muszlim. Ők is tartottak muszlim szokások szerinti szertartást anélkül, hogy édesanyámnak váltania kellett volna vallást. Emiatt ne aggódj, itt nincs olyan, mint a keresztényeknél, hogy csak akkor házasodhatsz, ha meg vagy keresztelve. Nem kell áttérned.
2013. okt. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó, van amelyik nőnek ez kifejezetten előnyösen áll. :)
2013. okt. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
bocs, 2x küldte el. :)
2013. okt. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
ő sem volt túl szép. de ami jellemző: a férfi nem köszön hitetleneknek, a nő meg nem teheti
2013. okt. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2013. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
nem kell ennyire messzire menni, az én volt férjemnek valami ősmagyar vallása volt, miszerint a nő az főz, mos, takarít, gyereket szül, ha dolgozik az bűn (de ő nem keresett eleget), ha a nő nem csinálja meg a teendőit, akkor összeverheti, a férfi választ a családnak totemállatot, stb...
2013. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha hitetlen vagy, nem adnak ossze, de ha pl meg vagy keresztelve es fel tudod mutatni a keresztleveledet es az imam elott vallod, hogy hiszel istenben es igy fogod nevelni a gyerekeiteket is, akkor minden tovabbi nelkul osszeadnak. Ha hitetlen vagy, akkor csak akkor tudtok hazasodni, ha felveszed a (valamilyen, de nem zsido) vallast.

udv, egy no, aki 10 eve arab ferfi nem muszlim, nem kendos felesege ;)

2013. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!