Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen elméleti kérdés!...

Teljesen elméleti kérdés! Szerintetek, működhetne, és ha igen, milyen lenne egy keresztény- wicca házasság?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 20:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%
Én meg az istenek alkotója vagyok :DDDDDDDDD
2014. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én abban hiszek, hogy a hit és a vallás, ha valaki komolyan gondolja, akkor nem ízlés szerint fog választani. Rosszul vagyok pl attól, mennyien "hisznek" a reinkarnációban, csak mert nekik az tetszik, de fogalmuk sincs róla, mi mindent tartalmaz még az a vallás.

Szerintem valamiben hinni az alapján kell, hogy mit tapasztaltál meg az életben, és hogy melyik vallás tanításával tudsz gondolkodásodban azonosulni.

Ebből kifolyólag tehát ha egy valóban hívő keresztény ember és egy valóban hívő wicca összetalálkozik, valószínűleg teljesen eltérő személyiségek lesznek, akik nem igazán fognak tudni megegyezni az élet nagyobb kérdéseiben. Kis dolgokban pl hogy ugyanaz a kedvenc filmjük vagy ugyanoda szeretnek járni étterembe, az ilyesmi nem tud összetartani egy párkapcsolatot.

Nekem ez a véleményem. Persze hogyha mindkét fél divatból választotta ezt a vallást és egyáltalán nem tudja komolyan átérezni, akkor más a helyzet, de szerintem a kérdés a hívőkre vonatkozik, nem a megjátszósokra.

2014. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!