Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Várnátok az esküvővel, ha egy...

Várnátok az esküvővel, ha egy rokonotok erre kérne? Baj, ha nem érzem önzőnek emiatt magam?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremet 2 éve jegyezte el a párja, 13 év után. Mi, rokonok már akkor is kicsit úgy éreztük, hogy ő erőszakolta ki az eljegyzést a srácból. De hajrá, legyenek boldogok. Viszont már két év eltelt azóta és esküvőről azóta sincs szó...


Én most a nyáron lettem menyasszony, 2,5 év után. Mi nem szeretnénk éveket várni az esküvővel, együtt élünk már 2 éve amúgy is, nem látjuk értelmét, hogy húzzuk, halasszuk. Ráadásul mind a ketten téli esküvőt szeretnénk, szóval úgy döntöttünk, hogy februárban lesz az esküvőnk.

A mostohatestvérem viszont arra kért, hogy halasszuk el, mert ő nem bírná ki, ha végig kell néznie azt, hogy én férjhez megyek ilyen rövid idő után, miközben ők 15 év alatt kb. az összeköltözésig jutottak el. Nem hiszem, hogy azért, mert ő a párjával nem jut dűlőre ezügyben, nekünk kéne változtatni a terveinken. Mert semmi garancia nincs arra, hogyha elhalasztjuk nyárig, akkor náluk lesz addigra bármi konkrétum.

Ezt elmondtam neki is, hogy úgy érzem, pár hónap vagy akár egy év itt már nem oszt, nem szoroz náluk és ha problémája van ezzel, azt a párjával beszélje meg. Ezután a nevelőapám lekiabált telefonon, hogy hogy lehetek ennyire önző és semmi baj, majd megnézzük, ki fog elválni hamarabb... Ezután az "árulkodás", meg telefonhívás után kicsit a dac is bennem van, hogy csak azért is megtartjuk, a párom is kiakadt ezen nagyon.


Vagy szerintetek mi gondoljuk ezt rosszul?

Nem hallottam még ilyen szituról, de nem hiszem, hogy nekik lenne elsőbbségük csak azért, mert tizenéve együtt vannak és hamarabb volt a lánykérés.


2022. szept. 8. 18:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
97%

Én megmutatnám ezt a kérdést a nevelőapádnak a válaszokkal együtt, és közölném, hogy sem az esküvő helyét, sem az időpontját nem mondod meg sem neki, sem a lányának, szóval nem kell végignézniük a te örömödet.

Az anyakönyvvezetőnél pedig kikötném, hogy az esküvőt lemondani csak te és a párod EGYÜTTES megjelenésével lehessen (nehogy s szemétládája lemondja a hátatok mögött, volt már erre példa).

Sok boldogságot nektek!

2022. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Meg se kell itt kérdezni. Vagy nem kap nevelőapád és mostohatesód meghívót, vagy kap, és reménykedtek, hogy nem mennek oda elrontani a bulit.
2022. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 2 év után házasodtunk, és az akkor kb 10-11 éve kapcsolatban élő testvérem csak párszor viccelt vele, de abszurd is lett volna ilyet mondani. Mások kapcsolatának minősége nem a ti döntéseiteken múlik, a mostohatesódnak ezt kéne elfogadnia.
2022. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Nektek pedig sok boldogságot🥂

2022. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondana egy dátumot, ami létező dátum, nem "majd tavasszal", "valamikor jövőre", "egy-két éven belül", és amúgy jó kapcsolatot ápolunk, akkor talán meggondolnám, de csak nagyon talán.

Az esküvő a házasodó párról szól, nektek jogotok van akkor házasodni, amikor akartok. Különben sem verseny, hogy ki megy hamarabb férjhez.

2022. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Halasztaná a halál... Mostohatesónak akkor nem kell jönni, ha nem bírja, ennyike...
2022. szept. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Nők....írom ezt nőként. Az örökös versenyzés, hogy ki megy hamarabb férjhez. Mintha a házasság annyira jó, különleges dolog lenne.... Sokszor inkább csak kolonc, teher lesz egy idő után. De akinek csak ennyi az egyetlen értelme az életének........ A szóban forgó nőszemélynek valószínűleg csak ennyi.

Nem kell tekintettel lenned rá, és másnak sem. Ne az ő irigysége, primitívsége határozza meg a te életedet. A vőlegényével meccselje le, hogy miért is tartanak még itt ennyi idő után, és ne téged hátráltasson. Ha szar ember mellett kötelezte el magát, az az ő baja. Én simán közöltem volna vele ezt, aztán felőlem a Dunába is ugorhat, ha ennyire gyenge jellemű.

2022. szept. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

A mostohatestvérem viszont arra kért, hogy halasszuk el, mert ő nem bírná ki, ha végig kell néznie - itt megmondanám neki, hogy akkor nem jön. Probléma megoldva.


Egyebekben pedig nem érdekelne a hisztije.

2022. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az élet egyéb területén is ilyen lökött a mostohatesód, a vőlegénye ezért nem töri magát az esküvővel.
2022. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
83%
39-es: Valahol igazat adok neked, csak akkor a vőlegénynek is lehetne töke dobbantani a mostohatesó mellől, ha neki is ennyire kínos a menyasszonyának a viselkedése.
2022. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!