Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Várnátok az esküvővel, ha egy...

Várnátok az esküvővel, ha egy rokonotok erre kérne? Baj, ha nem érzem önzőnek emiatt magam?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremet 2 éve jegyezte el a párja, 13 év után. Mi, rokonok már akkor is kicsit úgy éreztük, hogy ő erőszakolta ki az eljegyzést a srácból. De hajrá, legyenek boldogok. Viszont már két év eltelt azóta és esküvőről azóta sincs szó...


Én most a nyáron lettem menyasszony, 2,5 év után. Mi nem szeretnénk éveket várni az esküvővel, együtt élünk már 2 éve amúgy is, nem látjuk értelmét, hogy húzzuk, halasszuk. Ráadásul mind a ketten téli esküvőt szeretnénk, szóval úgy döntöttünk, hogy februárban lesz az esküvőnk.

A mostohatestvérem viszont arra kért, hogy halasszuk el, mert ő nem bírná ki, ha végig kell néznie azt, hogy én férjhez megyek ilyen rövid idő után, miközben ők 15 év alatt kb. az összeköltözésig jutottak el. Nem hiszem, hogy azért, mert ő a párjával nem jut dűlőre ezügyben, nekünk kéne változtatni a terveinken. Mert semmi garancia nincs arra, hogyha elhalasztjuk nyárig, akkor náluk lesz addigra bármi konkrétum.

Ezt elmondtam neki is, hogy úgy érzem, pár hónap vagy akár egy év itt már nem oszt, nem szoroz náluk és ha problémája van ezzel, azt a párjával beszélje meg. Ezután a nevelőapám lekiabált telefonon, hogy hogy lehetek ennyire önző és semmi baj, majd megnézzük, ki fog elválni hamarabb... Ezután az "árulkodás", meg telefonhívás után kicsit a dac is bennem van, hogy csak azért is megtartjuk, a párom is kiakadt ezen nagyon.


Vagy szerintetek mi gondoljuk ezt rosszul?

Nem hallottam még ilyen szituról, de nem hiszem, hogy nekik lenne elsőbbségük csak azért, mert tizenéve együtt vannak és hamarabb volt a lánykérés.


2022. szept. 8. 18:09
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnék miatta, az biztos. Amúgy is, milyen hülyeség már ilyet kérni? Ész megáll. Mi van, ha soha nem házasodnak össze?
2022. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy vagy önző! El ne halasszátok az esküvőt. A mostohatestvéreddel és nevelőapáddal szakíts meg minden kapcsolatot. Mostohatesó belesápad az irigységbe, apja meg adja alá a lovat.
2022. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, ott nem lesz esküvő, csak mostohatesó álmodik...
2022. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy várnék. Neked a saját életeddel, pároddal közös életetekkel kell foglalkoznod, nem azzal, hogy "mit szól hozzá a mostohatesó/szomszéd/falu/marinénekisnyula". Nem is értem, mi van az olyan emberek fejében, akik képesek erre kérni a másikat (bár van ilyen saját rokonságban is, nem is találkozunk túl gyakran). Ha a mostohatesód úgy érzi, az ő házassága rosszabb lesz attól, hogy te mész előbb férjhez, hát az egy sajnálatos dolog, de nem a te problémád.

Nem dacból kell megtartani az esküvőt, hanem azért mert akkor akarjátok. Pont.

2022. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem várnék emiatt egy napot sem az esküvőnmel.

Viszont a dolog kommunikációja nagyon fontos. Kedvesen mondd meg neki, hogy ez nektek nagyon fontos, nem szeretnétek semmi miatt későbbi esküvőt és reméled hogy mielőbb az ő esküvőjének is együtt örülhettek.

Arra készülj, legközelebb azért fog menni a hiszti, hogy ne legyen azelőtt nektek gyereketek hogy ő szült volna.

2022. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
Önző dolog, de nem rossz dolog önzőnek lenni minden esetben. Te életed, te döntésed, nem korlátozol vele senkit. Mellesleg az a kérés is önző volt, és még korlátozó is.
2022. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Értem, mi a baja q mostoha testverednek. Nyilván rosszul esik neki, hogy neked sínen van az életed, neki meg nem és azt is értem, hogy xar lesz neki végig néznie a te eskuvod. De az is egyértelmű, hogy épeszű embernek eszébe nem jutna mást arra kérni, hogy emiatt várjon a saját eskuvojevel és én sem tenném
2022. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
A dühöt meg a csakazértis mentalitást engedjétek el és szépen lazán kényelmesen házasodjatok csak össze, amikor úgy érzitek, hogy igazán ezt szeretnétek, szívből. A többiekkel nem kell foglalkozni. Volt rá 15 évük. És ha ezen besértődnek, az őket minősíti, nem benneteket. Egyáltalán nem önzőség a részetekről, ha most akartok házasodni. Ti most érzitek elérkezettnek az időt, nem jövőre vagy 2 év múlva fogjátok érezni. Ehhez senkinek semmi köze nincsen. Mindenki akkor házasodik, amikor készen áll rá.
2022. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
A mostohatesódnak a nyomorult herét kellene végre kidobnia és keresnie egy férfit, aki komolyan gondolja vele, nem csak az idejét lopja. Tudod ki várna 15 évet...szóval úgy lehet hamarabb lesz esküvője, mintha a jelenlegi pasijára vár. Amit kér tőled, meg netto elmebaj már. Igazából kicsit sajnálom, belebolondult a várakozásba.
2022. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
99%
Dehogy is halasztanám el emiatt! Vicces.
2022. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!