Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Várnátok az esküvővel, ha egy...

Várnátok az esküvővel, ha egy rokonotok erre kérne? Baj, ha nem érzem önzőnek emiatt magam?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremet 2 éve jegyezte el a párja, 13 év után. Mi, rokonok már akkor is kicsit úgy éreztük, hogy ő erőszakolta ki az eljegyzést a srácból. De hajrá, legyenek boldogok. Viszont már két év eltelt azóta és esküvőről azóta sincs szó...


Én most a nyáron lettem menyasszony, 2,5 év után. Mi nem szeretnénk éveket várni az esküvővel, együtt élünk már 2 éve amúgy is, nem látjuk értelmét, hogy húzzuk, halasszuk. Ráadásul mind a ketten téli esküvőt szeretnénk, szóval úgy döntöttünk, hogy februárban lesz az esküvőnk.

A mostohatestvérem viszont arra kért, hogy halasszuk el, mert ő nem bírná ki, ha végig kell néznie azt, hogy én férjhez megyek ilyen rövid idő után, miközben ők 15 év alatt kb. az összeköltözésig jutottak el. Nem hiszem, hogy azért, mert ő a párjával nem jut dűlőre ezügyben, nekünk kéne változtatni a terveinken. Mert semmi garancia nincs arra, hogyha elhalasztjuk nyárig, akkor náluk lesz addigra bármi konkrétum.

Ezt elmondtam neki is, hogy úgy érzem, pár hónap vagy akár egy év itt már nem oszt, nem szoroz náluk és ha problémája van ezzel, azt a párjával beszélje meg. Ezután a nevelőapám lekiabált telefonon, hogy hogy lehetek ennyire önző és semmi baj, majd megnézzük, ki fog elválni hamarabb... Ezután az "árulkodás", meg telefonhívás után kicsit a dac is bennem van, hogy csak azért is megtartjuk, a párom is kiakadt ezen nagyon.


Vagy szerintetek mi gondoljuk ezt rosszul?

Nem hallottam még ilyen szituról, de nem hiszem, hogy nekik lenne elsőbbségük csak azért, mert tizenéve együtt vannak és hamarabb volt a lánykérés.


2022. szept. 8. 18:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp!
2022. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Addig alljon fel labon..ez hulye. Es mi lesz a kovetkezo keres? Addig ne vallaljatok gyereket, mig nem lesz nekik hamarabb??
2022. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
A mostohatestvéred egy vicc!
2022. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Jo mulatast nektek februarban es sok boldogsagot!


🥂

2022. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
ez kérdés ? természetesen nem .
2022. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még kérni is hülyeség volt, és inkább tőle volt önző dolog szerintem. Megértem, hogy ez neki rossz érzés lehet, de egyáltalán nem arról van szó, hogy már ki van tűzve, hogy mondjuk ők jövő márciusban esküsznek, ez egy megfoghatatlan dolog, hogy egyáltalán tényleg össze fognak-e házasodni, és hogy mikor. Miért kellene nektek egy évet várni, ha téli esküvőt szeretnétek, valami bizonytalan lehetőség miatt?
2022. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Főleg ilyesmi miatt nem.
2022. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Még ha arról lenne szó, hogy van kitűzött időpontjuk és azt üti a tiéd. De ilyen alapon semmi értelme várni.
2022. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
99%
Szóval ha neki szar legyen másnak is szar, lecsupaszítva a történetet.
2022. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

A mostoha testvéred irigy rád. De még annyi sincs benne, hogy legalább megpróbálja leplezni. Még te ne házasodj meg addig, amíg ő is, csak hogy ne legyen neki szar. Ahelyett, hogy örülne a boldogságotoknak...

Ezek után én azt mondanom, hogy nem baj tesóka, ha nem tudod végignézni, ne gyere el, te dolgod, te döntésed, hogy eljössz-e. Az enyém meg az, hogy mikor házasodom.

2022. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!