Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom miért élvezi azt ha...

Családom miért élvezi azt ha napi szinten legalább 3 veszekedés van ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 28. 14:12
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
83%
Tênyleg mert unatkoznak.
2022. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják levezetni a fölös energiákat.
2022. aug. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez a hozzá állás hogy mert "nem tudják levezetni a fölös energiákat" meg "biztos unatkoznak" ez baromi kártékony. Azért mondom ezt mert sok esetben teljesen kicsatornázza, meghazudtolja a konfliktus okát, a sumák sunyi emberek és az álszentek használják legtöbbször ezeket a retorikai elemeket, ill azok akik egy valami dologgal kapcsolatos számon kérést(amiben nekik felelősségük van lehet családon belüli dolog de akár munka is) így akarnak megúszni/elkerülni valamit, hülyének nézni a másikat. És a politikusok és egyre inkább ezt használják egymással szemben. Az egyik kérdez valamit amire a másik nem akar válaszolni ehelyett inkább elkezdi a személyét kritizálni.. És ezt mindegyik csinálja, és mi ezt elvileg ugye utaljuk és atverve érezzük magunkat, mégis a többség ugyan ezt teszi amikor kritika éri valamivel kapcsolatban.

Így mégis mit vártok ebben az orszagban? Szerintem ez a nép pontosan megerdemli a vezetőit.

2022. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
81%

13


Az a kártékony, amit a veszekedők művelnek.

2022. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%

"Az a kártékony, amit a veszekedők művelnek."


Ez olyan mintha azt mondanám: "legyen minden jó és akkor minden jó lesz":)


De mondok egy példát: a feleségem vagy(vagy a férjem tokmindegy)


Én pl soha nem mosogatok el magam után(a képzelt szituációban) , engem nem zavar ha hegyekben állnak az étel maradektól bűzölgő szennyes tányérok. Te szólsz nekem hogy ez azért így nem okés és igenis legalább magam után csináljak rendet és a gyerekek utáni takarításban is segítsek mert egyedül nem győzöd. Amikor szépen megkersz erre én megígérem neked, mindenki boldog és elégedett. El telik egy hét és a hozzá állásom változatlan. Te megkérdezel hogy miért nem tartottam be amit ígértem mire én: most nem érek rá erre megyek motorozni ne haragudj.. Amikor megjovok 2 nap múlva akkor már kicsit feszultebben a tudtomra adod hogy egyáltalán nem ezt beszéltük meg, és nagyon szemét dolog tőlem hogy ennyire veszem komolyan a megbeszélteket. Mire én is feszult leszek de én azt mondom neked: "Miért veszekedsz velem? Ennyi felesleges energiád van?"


És ezt megkapod a pofádba :)


De mivel te ugye nem veszekedsz, ezért egy nagyot nyelsz és vissza takarodsz a konyhába csinálni a vacsorát a gyerekeknek, miközben én a TV előtt döglik és a dreheremet gurítom le a torkomon :)

És akárhányszor mondod én azt fogom neked mondani és a szemedre vetni hogy "pedig olyan jól megvoktunk, nyugalom, békesség van, játszom a gyerekekkel te meg a házi sárkány vagy aki már megint veszekedni akar mert neked annyi fölös energiád van.


Persze erre jöhetne a nagyképű duma hogy" az ilyen embert én el hagyom, meg stb stb. De vannak olyan körülmények is amik miatt talán nem ez a legjobb. Az is lehet hogy hibái ellenére egyébként nagyon nagyon szereted, plusz a gyerekeknek sem lenne jó ha elválnatok, és mivel nincsen saját házatok válás esetén a fizetésedből még a gyerektartással együtt is képtelen lennél kifizetni egy albérletet. De persze lehet menni a nagyszülőkhöz is akikkel szintén lesz konfliktusod mert nekik is megvannak a saját (rossz) szokásaik meg neked is..


Persze én nem azt mondom hogy őrjöngeni kell egymással mert nyivan nem erről van szó. De ha én köcsög vagyok veled és te egy idő után már emelkedettebb hangon szólnál érte akkor mennyire segítene a helyzeten ha én annyit vetnék oda neked hogy "hú juj jaaaj miért veszekedsz velem, ennyi fölös energiád van?" nyilván ettől csak még feszültebb és még idegesebb lennél teljesen érthető módon. Azt értsük hogy valóban rossz a veszekedés de amit te mondasz(az a kártékony amit a veszekedők művelnek) azt sajnos tapasztalataim alapján nem azok mondják a másiknak akiknek semmi vaj nincsen a füle mögött, hanem többnyire az álszent kétszínű emberek akik így akarnak megúszni valamit és át hárítani a másikra. A veszekedés az mindig egy tünet az ok pedig a konfliktus. A konfliktust kell megszüntetni és akkor a veszekedés is meg szűnik.

2022. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
71%
De ha egy gyerek vagy akinek fingja nincsen arról hogy a szülei milyen konfliktusok miatt veszekednek egymással pl apa vagy anya hányszor kefélt félre, vagy veszekednek egymással mert nem tudják eldönteni hogy idén legyen e a tető felújítás vagy jövő tavasszal stbstb akkor egy gyerek ebből annyit lát hogy apa és anya állandóan veszekednek egymással és azt hiszi talán azért mert élvezik és elképzeli nem tudja miért van ez.
2022. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
78%

15


És ezt miért nem tudják egymás között lerendezni?

Ezzel a szánalmas szófosással meg kímélj meg mindenkit!

2022. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsés esetben lerendezik más esetben nem sikerül, válás lesz stb


"Ezzel a szánalmas szófosással meg kímélj meg mindenkit!"



Te mit szólogatsz be nekem?? Mi bajod van? Miért kell ilyen agresszívnak lenni? Ha nem értesz egyet velem akkor válaszolj, de ettől még nem kell ám ilyen primitívnek lenned.

2022. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
67%
Nem voltam agresszív. Csak megkértelek, hogy ne fosd a szót. Nem vagy te regényíró
2022. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

Értem, tehát nem bírtad végig olvasni :) Vagy túl bonyolult volt ami példát felhoztam a 14 es kommentedre, amiben elmagyaráztam hogyan nyalna neked vissza a fagyi, ha más is csak ezt a "ne veszekedjünk" frázist szajkózná veled szemben.


A primitívséged pedig elsősorban abból fakad, amiért képes voltál szóvá tenni és csak azt szóvá tenni mennyit írtam:) Remélem ezzel a mennyiséggel még a tűrőképességeden belül mozgok :)

2022. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!