Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ne egyek, ne szuszogjak? Még...

Ne egyek, ne szuszogjak? Még meddig mehet ez?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést írtam ki pár napja, már ott tartok, hogy nem eszek, van egy betegségem, folyamatosan kéne szednem a gyógyszert rá, volt nyáron is olyan, hogy 1 hónapig nem szedtem, mert nem volt pénzem amiből megvegyem, végül a barátom adott rá pénzt, hogy vegyek gyógyszert. Megint fogy el a gyógyszerem és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.


Miért ilyenek, mikor megtehetnék, hogy adjanak pénzt.

Szégyenlem magam a barátom előtt is, szinte már barátaim sincsenek, mert sosincs pénzem amivel kimehetnek velük fagyizni, vagy bárhová.

Nem engedik, hogy teljes állást elvállaljak, mert azt mondták akkor még ennyire sem segítenének. És részmunkaidőre nem mehetek majdnem sehová.


2010. szept. 24. 12:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
egyszerűen sehova sem vettek fel, mit tegyek? Tavaly nyáron dolgoztam pincérnőként, de idén nem vettek fel oda, mert létszámcsökkentés történt.
2010. szept. 24. 13:42
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Miért baj ha azt akarják hogy dolgozz ,és amit meg akarsz szerezni,venni azért küzdeni kell?Nem az a lényeg hogy megtehetnék?Hanem hogy a sült galambot várod!Ha kapsz valamit örülj neki,de ne követelőzz!Nálunk is volt a múltkor itthon 200eFt,de nem ok nélkül,összegyűjtöttük és meg volt a helye.Fel kéne nőni királylány...
2010. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el,hogy mit írtak neked,de az előző és a mostani kérdésedet igen.Az előző kérdésednél az volt a bajod,hogy a szüleid nem akarnak eltartani holott megtehetnék..

Kérdem én tőled,hogy miért? 18 éves vagy,a törvény szerint felnőtt ember..Nagyon sokan vannak akik még egyetemre sem mehettek,mert a szülők ezt sem támogatták..Mégis elmentek dolgozni,és diplomások lettek.A lábukra álltak...A szülő nem köteles eltartani téged ha már felnőtt ember vagy!! Ha egy szülő mégis eltart akár 30 éves korodig az nem kötelesség,csak köszönte jár érte..

Inkább tanulj azoktól,akik önerőből tanultak,és dolgoztak..

A másik kérdésed már teljesen más..Írod tartós beteg vagy,a szüleid nem engedik,hogy dolgozz..

Na itt nekem már valami furcsa,és bizony én meghallgatnám a szüleidet is erről,hogy is van ez?? Mert te csak a saját érzéseidet írod le,és nem tudsz "semleges" maradni...

Itt is azt tudom mondani,hogyha tartós beteg vagy akkor kapsz támogatást.Ha olyan a gyógyszer ami fontos akkor akár ingyen is megkaphatod,vagy ha fizetni kell érte akkor is csak pár száz forintot..Én is tartós beteg vagyok(súlyos asztmás) és talán 500 forintba kerülnek a gyógyszereim.A többi támogatott...

A munkáról annyit,hogy 18 évesen a sarkadra állhatnál..Menj és keress főállást..Így nem kell azt várnod,hogy mikor akarnak anyagilag eltartani a szüleid..

Ne haragudj,hogy ezt írom,de te 18 évesen nagyon gyerekesen gondolkodsz...

2010. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

És hol van a büszkeséged? Én 18 évesen elköltöztem otthonról, mert nem akartam a szüleimen élősködni. Volt, hogy mi is krumplit, meg zsíroskenyeret ettünk napokig, de sosem kértem volna pénzt másoktól, a szüleimtől sem!

Készíts valami kreativ dolgot és add el Vaterán. Pl textilből pénztárca, amire valami népszerű témát vasalsz(pl Alkony), vagy gravírozz poharakat Barcelona emblémával vagy valami, találd fel magad!

2010. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!