Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ne egyek, ne szuszogjak? Még...

Ne egyek, ne szuszogjak? Még meddig mehet ez?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést írtam ki pár napja, már ott tartok, hogy nem eszek, van egy betegségem, folyamatosan kéne szednem a gyógyszert rá, volt nyáron is olyan, hogy 1 hónapig nem szedtem, mert nem volt pénzem amiből megvegyem, végül a barátom adott rá pénzt, hogy vegyek gyógyszert. Megint fogy el a gyógyszerem és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.


Miért ilyenek, mikor megtehetnék, hogy adjanak pénzt.

Szégyenlem magam a barátom előtt is, szinte már barátaim sincsenek, mert sosincs pénzem amivel kimehetnek velük fagyizni, vagy bárhová.

Nem engedik, hogy teljes állást elvállaljak, mert azt mondták akkor még ennyire sem segítenének. És részmunkaidőre nem mehetek majdnem sehová.


2010. szept. 24. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Most ezt nem értem. Az előző kérdésed arról szólt, hogy a szüleid azt akarják, hogy menj dolgozni, most meg már nem engednek dolgozni? Vagy mi van?
2010. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az előző kérdésedet is. Én felháborítónak tartoma szüleid viselkedését, ha minden úgy van, ahogy leírtad! Én soha nem lennék képes ilyet tenni a gyerekemmel, ha egyetemre járna támogatnám, ha van anyagi hátterem.
2010. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt akarják, hogy menjek, de csak részmunkaidőre, az egyetem órái közben.
2010. szept. 24. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:
én is fősulira járokm mellette heti 2 napot 4 órába melózok és kibírható. Persze ettől függetlenűl nem tartom a szüleid viselkedését elfogadhatónak, de sztem abba sincs semmi h azt akarják dolgozz suli mellett hisz már 18 elmúltál. Nálunk ennyire nem gáz a helyzet, de a szórakozásom, a ruháim és a plusz dolgaimat magamnak kell állnom. Bár nekem könnyebb mert Pesti vagyok. Csak hajrá!
2010. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De ha nincs elég jövedelmed, akkor kérhetnél közgyógyellátást! Menj be a polgármesteri hivatalba
2010. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
jah meg picit nem baj ha szokod az életet hidd el leszel még nehézz helyzetben, elkell kezdened ezekkel megbírkózni és megállni a helyed az életben! Gondolj bele a suli még 4 év...addigra már 22 leszel ez elég sok idő...Igaz nem hiszem h össze fog jönni de már így a suli melletti melóból szeretnék vmennyit félre is tenni hogyha kijárom könnyebb legyen! Nehéz, de kitartás!
2010. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én 10 éve voltam fősulis,de akkor úgy csináltam,hogy "minél kevesebbe kerüljek".Úgy intéztem hogy kijöjjek az ösztöndíjamból,kaja,koli,bérlet,igaz hétvégenként hazautaztam,akkor otthon ettem,de 1-2 adag kaját hoztam magammal csak,a többit megoldottam.Sok csoporttársam csak havonta 1x járt haza,és hétvégente,éjszakánként dolgoztak.

Szóval lehet hogy nem kéne forszirozni,hogy erre-arra kell pénz,hanem beosztani ami van,vagy keresni valamit mellé-pl.újságkihordás kifejezetten hajnali,hétvégi meló...Ha otthon élsz nyilván a háztartási munkába is be kell szállnod.Mi az hogy nem tudsz elköltözni?ha nem tudsz az otthoni dolgokkal együtt élni,akkor szervezd meg hogy külön életet élj,lakás,meló stb. és a magad ura lehetsz,ha nem alkalmazkodnod kell az ő szabályaikhoz.Lehet ha külön költözöl pár év múlva fogod mondani,hogy kár hogy hamarabb nem teted meg.Lehet jobb nektek távolról szeretni egymást.Egy barátnőmet a saját anyja küldte el a háztól szakmunkás után-állj a saját lábadra!.15 éve él igy dolgozik,tanul,néha kicsit nehezen,de a maga ura,amit elért magának köszönheti-és ez nagy dolog!

2010. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az fáj a legjobban, hogy meg tudnák tenni,hogy eltartsanak még egy darabig, de nem teszik.
2010. szept. 24. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Kismillióan dolgoznak az egyetem mellett. Nem tudom milyen munkára "vágysz", de nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy nemet mondj akár egy gyorsétteremre (ideiglenesen).

A szüleid becsülettel felneveltek, reklamálás helyett a te saját, felnőtt életedet kellene élned. Nem tartoznak neked semmivel, még csak méltányosságból sem.

Én most azt látom, hogy leginkább a kifogások, sopánkodások meg a kérdőre vonások, mennek ahelyett, hogy cselekednél.

2010. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne akarj a szüleiden élösködni, hanem tényleg kezdj el a tanulás mellet valamit dolgozni. Az,hogy szerinted van pénzük még nem jelenti, hogy tényleg van, esetleg valamire konkrétan kell. Egyébként is inkább örülnél, hogy van hol laknod, meg nem kell teljesen saját magadnak ellátni magadat. Nagyon sokan vannak, akiknek SEMMI segitséte nincs a megélésben, és úgy kell megoldani a tanulást.


Ne arra várj, hogy ök adjanak pénzt, ha utána esetleg nem tudják a villanyt stb fizetni, akkor te fogod pótolni? A szüleid jobban tudják, hogy mire kell a pénzük, és neked sem árt, ha megtanulod értékelni, hoyg azért meg kell dolgozni, nem úgy van, hogy a szülök dolgoznak, te meg elszórod.

2010. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!