Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érzi magát az, akinek...

Hogy érzi magát az, akinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Nekem nincsenek. Elmentek mellőlem, mert elég sok negatív dolog történt velem, és nem tartottak ki...hol lehet még harmincasként barátokat szerezni?Jelenleg gyesen vagyok, nagyon nincs hová kimozdulnom és a gyerekemet is egyedül nevelem, nincs kire bízni...Kérlek segítsetek.Rossz egyedül.
2010. szept. 24. 10:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Keress akkor olyan szülőket, akiknek a gyereke "nem olyan, mint a többi". Ez rengeteget segít.


Tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz már akkor, ha a gyereked csak egy kicsit nem olyan, mint a többi... És milyen sokat jelent, ha hasonló gyerekek apró sikereiről hallassz.

2010. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is otthon ülős anyuka vagyok többnyire,de szerintem majd ha bekerülsz egy közösségbe pl a munkahely ,vagy eljársz pl tornázni valahova..Akkor megismerhetsz ujj embereket vagy így onlain.
2010. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Szerintem a gyerek nem akadályozó tényező. Ha tényleg barátod valaki, akkor nem számít, milyenek a családi körülményeid.

Hozzáteszem, igazi barátot találni nagyon nehéz, mindegy, hány éves vagy. Legtöbben akkor "barátkoznak" az emberrel, ha úgy látják, előnyt tudnak kovácsolni a dologból. Nekem vannak barátaim a zene által, de egyikük sem az, amit igazi "tűzön-vízen át" barátnak hívnék, az ilyen(nek gondolt) emberek az idő során lemorzsolódtak vagy az élet máshová sodorta őket. Nem vagy budapesti véletlen? Mi mindig keressük a kedves emberek társaságát :)

F/31

2010. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

10:55-ös vagyok


Igen tudom, hogy félsz nagyon én ugyan ezt éltem át. Nem mertem nyitni, nem akartam sérülni megint.

Viszont! Ha el tudod fogadni azt, hogy vannak rokonaid, van egy gyönyörű gyermeked, akik ott állnak melletted, akkor már nincs szükség ilyen ál-barátokra. Nekem ezt sikerült letisztáznom, hogy az hogy barátaim legyenek nem kell hogy elvárás legyen, egyszerüen ha nem megy nem kell erőltetni! Ha meg majd jön egy olyan ember akinél valamiért azt érzem hogy megbízhatok benne és levethetem a gátlásaimat akkor megfogom próbálni újra a barátkozást.

Viszont azt fogadd meg, hogy ne ragaszkodj görcsösen ehez a barátság témához mert annál jobban taszítani fogod azokat akik közelednének hozzád! csak maradj természetes, higgadt, és ne látszódjon rajtad, hogy te mindenképpen barátkozni szeretnél. Viszont a másik oldalát se felejtsd el: nem kötelező, és nem elvárás, hogy mindenképpen legyen barátod!


20/L

2010. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igazi es oszinte baratsag az ritka, mint a feher hollo, s erre mindig akkor jovunk ra, amikor szukseget is erezzuk ennek, amikor bajban vagyunk, vagy negativ valtozas tortenik az eletunkben, mert akire nem jellemzo a fenti tulajdonsag, az bizony eltunik,

mint a natha!

Gondolkozz es merlegelj, mivel tapasztaltal, most fizetsz a tudatlansagod miatt, igy most tanultal es okosabb lettel,

de a multat feldolgoztad, temesd el, s mar tiszta elmevel indulj az uj fele!


Nagyon keves ember az, Aki oszinte erzelmekkel van jelen, es ez latszik a parkapcsolatban es a barati kapcsolatokban is.

Mindannyian megtapasztaljuk azt, amit Te, de most akkor Te vigyazz arra, hogy milyen embert fogsz elfogadni baratodnak, illetve milyen ember lesz az, Akivel szoba allsz.

A lehetoseged meg van erre, most ugyan meg egyedul vagy, de nem fog igy maradni orokke, de amikor ugy erzed, hogy nem tiszta erzelmu a masik, akkor ne kezd el a baratsagot csak azert, mert egyedul erzed magad.


Mindenkinek vannak ertekei, es Aki csak a latszat miatt fogadd el, vagy pedig ha meg rossz dolgot is cselekedtel, amit negativnak lehet nevezni, de elfog fogadni es melled all, nem pedig ott hagy,

de ezert erdemes ezeken elgondolkoznod, es tartani egy kis onvizsgalatot is!

De fel a fejjel, fiatal vagy, es elotted az elet, Baratot mindig es mindenhol lehet talalni,

de legy nyitott es turelmes!

2010. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim, de azért más a helyzet, mert férjnél vagyok, és van egy kamasz fiam, és a munka meg a család mellett nem is hiányzik.Ha jobban belegondolok, soha nem is volt igazi barátom.

Interneten is lehet ismerkedni, van olyan munkatársam, aki csakis itt szerez barátokat.

2010. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim, ami sokszor rossz de a család ad erőt. ez a legjobb csapat ami körül vesz.

Gondolok itt nem a legszűkebb családra, hanem unokatestvérekre, másod unokatestvérekre, szüleim unokatestvéreire.

Velük jobban van közös téma, közös pont. Nagyon összetartó családom van. Így igazából ők a barátaim, és ők a bajban sem hagynak el, tőlük kérek tanácsot, velük szülinapozok, vagy megyek szilveszterezni.


Neked mekkora, a családod, és mennyire tartjátok a kapcsolatot. Mert talán ők tudnak segíteni, illetve pótolni a barátokat.

2010. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem két okból is lemorzsolódtak, először mikor elköltöztem külföldre, 3 hónap múlva már egy mailt sem kaptam, pedig én mindig írtam nekik. Utána kint megismerkedtem egy pár emberrel, azok akkor tűntek el mikor terhes lettem. Most én is otthon vagyok, és úgy vagyok vele, hogy nem is nagyon vagyok kíváncsi senkire. Szívesen elbeszélgetek azzal aki szóba áll velem, de magamtól nem keresem senki társaságát.

Nekem nem rossz egyedül, mindig elfoglalom magam. Meg így könnyebb is elfoglaltnak lenni, hogy semmi segítségem nincs (páromon kívül).

2010. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem budapesti vagyok. Akkor talán több lehetőségem lenne. És igen, valóban akkor barátkoznak az emberrel, ha előnyét érzik. Ugyanakkor hiányzik valaki, akinek elmondhatom örömem-bánatom, és akit én is meghallgathatok...
2010. szept. 24. 15:47
 20/20 A kérdező kommentje:
11.03-as válaszoló:veled mik történtek?Írhatnál privit is, hátha segíthetnék. Rosszból nekem is jutott bőven, ezért is maradtam egyedül többek között...
2010. szept. 24. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!