Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek a férjemnek...

Miért nincsenek a férjemnek barátai?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy végtelenül kedves, figyelmes ember, nem véletlenül választottam őt.

Viszont közel negyven évesen egy barátja sincs. Engem egyben a legjobb barátjának is tart, ami nagyon hízelgő rám nézve.

De szerintem "független" barátokra is szüksége van az embereknek, legyen akár csak 1-2 fő is.

Azt vettem észre rajta, hogy gyorsan ítél és nagyon kiemel negatív tulajdonságokat emberekből. Természetesen az én baráti köröm se hibátlan, szent emberekből áll, de mint minden emberi kapcsolatban, tolerálható a hibáik természete és mértéke, ezért a barátaim.

Amikor ezt felvetettem, arra hivatkozott, hogy nem találkozott olyan emberrel, aki megfelelne az ő ideáljának.

Ezt nehezen hiszem el, hogy negyven év alatt egy olyan emberbe se futott bele, aki megfelelne.


Talán nem bevallottan belejátszhat, hogy az első felesége eltiltotta mindenkitől, részben féltékenység, részben jogos indokok (némelyikük nem volt tisztességes ember) miatt.

Példaként van egy haverja, aki szerintem jó arc, normális ember. Vele szemben az a kifogása, hogy "nem iszik alkoholt, olyan öregemberes". Tény, hogy antialkoholista a srác, de a férjem se egy nagyivó, nyáron lemegy néha egy sör, ennyi. Mondtam, hogy oké, ő nem iszik sört, de akkor üljenek be valahová, férjem iszik sört, narancslevet, kávét, akármi, a srác is rendel magának ami kedvére való.


A barátaimat is végigkérdeztem, hogy egyikük se szimpatikus? De, kedvese, bírja őket. Amikor név szerint soroltam őket, hogy miért nem barátkozik velük, mindig valami bagatell kifogás jött. Most egyetemre is jár, ott se ismerkedik.


Az összes szabadidejét vagy velem vagy a lányával tölti. Van egy haveri társaság, az ő esetükben megértem, hogy nem törekszik mélyebb kapcsolatra, mert náluk a szabadidős tevékenység kimerül abban, hogy "menjünk és igyuk magunkat tajrészegre". Néha el is megy velük, majd lógó orral hazajön, hogy oké, ittunk, támasztottuk a pultot, de nem lehet velük semmiről se beszélgetni, nem éreztem jól magam.


Örülök, hogy a barátjának is tekint, de biztos vannak olyan dolgok, amit velem nem tudna megbeszélni, vagy nem akarna. Ha éppen összekapunk vagy véleménykülönbség van, nem tudja egy kívülálló véleményét kikérni vagy kipuffogni magát neki.


Az egyetlen barátom, akire azt mondta, hogy szimpatikus, egy külföldi srác, akivel csak az én tolmácsolásommal tud beszélgetni, mert nem beszél idegen nyelven. Így ténylegesen megismerni se tudja, nem tudnak ketten programot csinálni (kölcsönös a szimpátia) a nyelvi korlátok miatt. Így abban se vagyok biztos, hogy ha megtanulna angolul, nem jönne-e egy új kifogás.


A gond az, hogy néha panaszkodik, hogy szeretne barátokat. De úgy látom, hogy saját magát gátolja ebben.


Van esetleg valaki hasonló hozzáállással és tudna segíteni, hogy az ő szemszögéből is megértsem, miért van ez így?


2011. jan. 20. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem mindenki igényli a barátokat! Tapasztalatom szerint, a barátok sokszor visszaélnek a nekik elmondott dolgokkal. A legtöbb barát csak addig barát,amíg hasznuk van a barátságból. Annak sincs sok értelme,hogy olyan emberekkel legyünk együtt,akivel csak felületes dolgokról lehet beszélni.

Ha a férjednek ez így jó,akkor ne akarj neki barátokat szerezni.

2011. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Én sem "rajongok" (nagy) baráti körért!

Örülj neki, hogy ilyen.

Az én exemnek nagy baráti köre volt, ki nem állhattam őket a primitívségük, szemtelen viselkedésük miatt. Fontosabbak voltak nálam, ez volt az egyik fő oka a szakításunknak!

2011. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
11:16 vagyok: én is nehezen barátkozom, mert fontos, hogy pontosan válasszam meg a barátaimat. A kolléganőimmel sem járok össze munkaidőn túl, holott ők megteszik egymással. Nem igénylem a haverokat, haveri kört. A telefonszámomat sem adom meg a kolléganőknek, ill. sok embernek sem.
2011. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy neki hiányzik, hogy legyen legalább egy-két barátja. Nem az a nagy társasági típus, nem is akarom rákényszeríteni, hogy 20 ember között parádézzon.

De egy-két lelki társ, barát hiányzik neki, szóvá is teszi. Másik oldalról viszont magát gátolja abban, hogy sikerüljön ilyen barátságot kialakítani.

2011. jan. 20. 11:19
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Lehet nem kellene ilyen kritikusnak lennie és megoldódna a probléma. De lehet ö így érzi jól magát. Manapság nagyon nehéz barátot találni ez igaz. Még a több éves ismeretség alatt is derülhet ki emberekröl, hogy nem barátok. Pl. az én férjemnek sincsenek. Volt egy barátja, 13 éve ismerik egymást, ellopta férjem laptopját és velem is kikezdett. 13 év barátság! Hát ennyit ér... haverok vannak akikkel ha összefut véletlen akkor váltanak egy-két szót de amúgy nem jár el senkivel. Meg még egy volt, de azzal a barátjával én jártam régebben és azért szakította meg vele a kapcsolatot mert az exem továbbra is próbálkozott, annak ellenére hogy házasok vagyunk a férjemmel.

Szóval inkább ne legyenek barátai minthogy ilyen "barátai" legyenek! Nehéz kiszürni ki érdemes a bizalomra.

Amúgy ha mindenképpen szeretnéd, hogy kikapcsolódjon, akkor mondd meg, hogy elég ha csak haverjai vannak, azokkal el tud beszélgetni, nem kell feltétlenül, hogy egymás bizalmasai legyenek, akkor meg nem érdekes ha van hibája az illetönek:) Más ötletem sajnos nincs...

2011. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
hmm hasonló vagyok csak 22/f..
2011. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan a férjed, mint én. Az év nagy részében nem igénylem a barátokat, csak alkalmanként jön rám a kimozdulósdi. Nem keresem őket, ha ők keresnek, hívnak valahova, nem megyek, lemondom. Egyszerűen ilyen vagyok.

Bulizni sem szeretek, mégis minden évben eljön pár nap, amikor majd' megőrülök, annyira mehetnékem van. Az év többi napján pedig örülök, hogy nem kell sehova mennem.

Gyűlölök utazni, nekem az a kikapcsolódás, ha otthon lehetek a családommal, esetleg foglalkozhatok a hobbimmal. A barátokkal mindig moziba kellett menni, vagy kocsmába, vagy egyéb helyekre. Ez gyerekkorunkban még oké volt, de most, amikor gyakorlatilag csak a hétvégéim szabadok, és azt is inkább a családdal töltöm, már csak teher.

Az sem segített az ügyön, hogy a régi barátoktól úgy 400 km választ már el, új barátokra pedig nincs időm. Nem bánom, több idő jut magamra és a családomra.

2011. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaza van az előttem szólónak! Tulajdonképpen én is olyan ember vagyok, aki nem igényli a barátokat. Vagyis, jó hogy ha néha együtt vagyok más, hozzám hasonló gondolkodásmódú emberekkel, és tudok velük beszélgetni, de alapvetően jobban elütöm az időt egymagam. Másrészt okultam jó pár esetből, amikor arra nem méltó embereket engedtem közel magamhoz, és visszaéltek a bizalmammal. Én meg amúgy is az a típus vagyok, aki képtelen hétköznapi, semmitmondó dolgokról fecserészni, nagyon kevés ember inspirál ténylegesen. Talán a férjed is így gondolkozik...
2011. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az általánosítását azért is tartom furcsának, mert jóval fiatalabb vagyok nála, de több éves, szilárd barátságaim vannak, és van 3-4 olyan ember, akikről tudom, hogy ha hajnali háromkor rájuk csörgök, hogy "magam alatt vagyok", azonnal jönnének és beszélgetnének. Férfiak és nők is.

A közvetlenség és konstruktív kritika is megvan egymással szemben (a barátaimmal is és a férjemmel is), tehát nem hízelgünk egymásnak, udvariasan, de elmondjuk, ha valamivel nem értünk egyet. Nekem pont ezek fontosak egy barátban, hogy kölcsönösen elmondhassuk egymásnak örömünket, bánatunkat, de "toljuk is egymást" erkölcsileg felfelé, rámutatva a másik esetleges hibáira vagy rossz helyzetkezelésére.


Egy példa: még a férjem előtt, egyik hajnalban vesegörcsre ébredtem. Felhívtam hajlani négy körül az egyik barátomat, aki egy káromkodással vette fel a telefont, hogy tudom-e mennyi idő van. Amikor mondtam, hogy miért keresem, annyit mondott, hogy 10 percet kér, hogy egy kávét megigyon, majd kocsiba vágta magát, eljött értem és bevitt a kórházba, lemondta a délelőtti dolgait. Megvárta az orvost, a labort, majd egy darabig itthon maradt velem, bevásárolt a gyógyszertárban és a boltban, majd naponta több sms-t küldött később is, hogy jobban vagyok-e, kell-e valami.

Ahogy engem is ugrasztottak már ki éjjel az ágyból szerelmi bánat, betegség, egyéb okok miatt. Olyankor én pakoltam félre mindent, amit lehetett és mellettük álltam.


A férjemnél azt se értem, hogy nem mogorva, magának való ember. Ha hozzám jön valaki, kedves vele, leül beszélgetni, szóval tartja. Segítőkész, őt is lehet bármikor ugrasztani, ha vészhelyzet van.


Ezért is érthetetlen a jelenség számomra.

2011. jan. 20. 11:28
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért gond, ha valaki otthon találja meg a barátját is.Idővel megszűntek a baráti kapcsolataim, de szereztem egy igaz,jó barátot. A feleségem.Így érzem jól magam, és elmondása szerint neki is ez a megfelelő.
2011. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!