Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellett volna fizetnem...

Nekem kellett volna fizetnem az ebédet?

Figyelt kérdés
Autót vettem Ausztriából, és mivel a sógorom (barátnőm öccse) autószerelő, megkértem, hogy kísérjen el, mert a szakmájából adódóan jobban ért az autókhoz. Reggel 8kor indultunk, és délután 15re már hazaértünk. Útközben egy kis étteremben ebédeltünk, és a barátnőm szerint én kellett volna fizessem a tesója ebédjét is amiért eljött velem. 25euró miatt szerinte most pofátlan és sóher vagyok amiért nem hívtam meg. Egyébként szerintem a sógor nem vette rossz néven, csak a barátnőm csinál ekkora ügyet belőle.

2022. aug. 15. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
75%

50# "gyere ki a hóra"?


Mit szeretnél? A vérét látni?


Szerintem itt rendesen el lett virtuálisan agyabugyálva, most már időszerű lenne békén hagyni.


Talán már érti.....

2022. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként szerintem a sógor nem vette rossz néven"

Mert udvarias és tapintatos, de azért még egy minimális illem és odafigyelés nem ártott volna. Igen, illett volna kifizetned az ebédjét, de ha nem tetted, akkor utólag háláld meg valamivel a szívességét és tanulj az esetből.

2022. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
88%
Hiba volt,de még jóvá teheted. Hívd meg őt és a barátnőjét/nejét valahova egy vacsorára, vagy ebédre. Még nem jóvátehetetlen a dolog...
2022. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellett volna neked fizetned? Hiszen a napi bérét is úgy fizetted ki, hogy már alapból belekalkuláltad ezt a költséget...

Ja, hogy szívessegből csinálta? Akkor meg ez valóban csak a minimum lett volna. Ezen felül még illett volna adni neki valami "köszönöm ajándékot" is.

Benned komolyan fel sem merült, hogy lenne jobb dolga is mint neked segíteni?

2022. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
93%
Szegény kérdező, én már tisztára kezdem sajnálni 🤣 Ritkán van itt ilyen egyetértés
2022. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
74%
55 , Nem kell sajnálni, de nyilván bántani sem őt, mert etikus ember, akibe szorult valamennyi morál tudja erre a választ és alkalmazza is a gyakorlatban. A válasz pedig szerintem is az igen.
2022. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
90%
Alap lett volna, ha már egyszer segített.
2022. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
92%
Te Olcso Janos.
2022. aug. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
85%

Neked is jó híred lesz a családban:-D


Igen a minimum hogy az ebédet állod. Plusz az üdítőt, kávét útközbenre.

2022. aug. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
92%
Ez alap, miután TE hívod el magaddal, és azért, mert a sógor nem mondta meg neked nyíltan, hogy sóher van, nem jelenti azt, hgoy nem is tart annak ;)
2022. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!